Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-7. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. märtsi öösel kell 00.27 helistas hädaabinumbrile Tallinna kesklinnas Narva maanteel elav inimene ning teatas, et tema kilpkonn on seina ja kraanikausi vahele kinni jäänud. Esmalt oli teataja abi palunud toruabist, kes ütles, et nemad teda kahjuks aidata ei saa. Kohale saabunud päästjad aitasid püstihädas kilpkonna kitsikusest välja kell 00.42.

5. märtsil kell 02.40 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Kari tänaval põleb sõidukite vahetus läheduses prügikonteiner. Päästjate saabudes oli tuld võtnud juba ka teine konteiner ning mõlemad kustutati kella 03.01 paiku. Sõidukid õnneks viga ei saanud.

5. märtsil kell 15.22 teatati, et Tallinna kesklinnas Faehlmanni tänaval asuvas kahekordses puumajas on tunda suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et tegemist oli toidukõrbemisega ühes teisel korrusel asuvas korteris. Ohtlik olukord likvideeriti, ruumid tuulutati ning elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

7. märtsil kell 00.54 said päästjad väljakutse Mustamäele, kus Vilde teel asuva viiekordse elumaja trepikojas oli tunda suitsulõhna. Päästjad tuvastasid saabudes korteri, kust suitsu levis ning kustutasid seal põlenud WC põranda kella 01.19 paiku. Elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile ning hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

4. märtsil kell 14.20 said päästjad teate, et Viimsi vallas Miiduranna sadama territooriumil asuval ehitusobjektil on katusetööde käigus süttinud ruberoid. Kohale reageerisid päästemeeskonnad Pirita, Lasnamäe ja Kesklinna komandodest ning leegid summutati juba kell 14.28. Päästesündmus lõpetati kell 15.30 ning selgus, et kohapeal olnud katusetöölised olid rikkunud ka tuletöö reegleid, mis tähendab, et objektil puudusid esmased tulekustutusvahendid. Inimesed õnneks viga ei saanud.

4. märtsil kell 20.15 paluti päästjaid appi kiirabibrigaadile, kes oli Jõelähtme vallas Iru külas lumehange kinni jäänud. Päästjad aitasid operatiivsõiduki kella 20.30 paiku lumest välja ning meedikud jätkasid oma teekonda patsiendini.

5. märtsil kell 16.32 saabus häirekeskusele teade, et Kose alevikus põleb tankla lähedal parkimisplatsil sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu kella 16.43 paiku ning sõiduki esiosa sai põlemise tagajärjel tugevaid kuumakahjustusi. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

6. märtsil kell 06.17 teatati, et Keila linnas on haigla katusele roninud üks patsient, kes sealt enam ise alla ei saanud. Päästjad aitasid abivajaja katuselt alla ning andsid ta üle haigla meedikutele.

Möödunud nädalavahetusel osutasid päästjad viiel korral abi kiirabile, kes ei saanud sisse üksi elavate ning viga saanud eakate korteritesse. Enamasti siseneti korteritesse kasutades uste jõuga avamist, kuna seespool olid võtmed ees. Paaril korral tuli elamistesse siseneda ka akna kaudu. Kõik abivajajad anti üle kiirabile. Neli neist sündmusest leidsid aset Harjumaal ning üks Tallinnas.

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel kokku viiel väljakutsel, mis olid seotud ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamisega. Neist kolmel korral Harjumaal ja kahel korral Tallinnas.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

4. märtsil kella 17.00 ajal süttis Luunja vallas Lohkva külas puitaluste tootmise hoones 10-ruutmeetrisel alal puitmaterjal, mille päästjad kell 17.58 kustutasid. Tulekahju täpne tekkepõhjus on selgitamisel, esialgu seostatakse põhjust kompressori rikkega.

6. märtsil kell 8.00 teatati Kastre vallas Sudaste külas tulekahjust elumaja katlaruumis. Päästjate saabumisel selgus, et süttinud oli tuhaämber, mille elanikud elamust välja olid toimetanud ja lumega kustutanud. Päästjad hoiatavad, et kuuma tuhaga metallämber tuleb ohutuse tagamiseks panna jahtuma elamust välja eemale süttida võivatest asjadest.

Kell 16.55 põles Kastre vallas Mäletjärve külas lahtise leegiga garaaž katusealune. Elanikud summutasid leeke survepesuriga ja tõid hoonest välja asju. Päästjad hoidsid ära tule leviku elumajale ja avasid põlengu lõplikuks kustutamiseks enamuse hoone katusest. Tulekahju likvideeriti kell 18.27. Põlengu täpsem tekkepõhjus on selgitamisel. Esialgu seostatakse seda kütteseadmete kasutamisega.

Valgamaa

5. märtsil kell 17.17 teatati, et Valgas Pärna tänaval tuleb mahajäetud garaažist suitsu. Päästjad leidsid, et seal oli keegi püüdnud lõket süüdata. Lõkkekoht valati ämbri veega üle.

6. märtsil kell 18.37 teatati, et Valgas tikuvad 12 – 15 aastased lapsed Pedeli jõe ääres õhukesele jääle. Pealtnägija selgitas, et üks poiss oli jääst läbi vajunud, kuid ise välja saanud ning koos teistega lahkunud.

Võrumaa

6. märtsil kell 17.41 käisid päästjad Misso alevikus Riia mnt sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu. Inimesi sündmuskohalt ei leitud, nende otsimise ja õnnetuse asjaoluside selgitamisega hakkas tegelema politsei.

Kella 21.03 ajal süttis Võru vallas Juraski külas kasvava puu õõnsus, mille päästjad veejoaga kustutasid. Päästetöö juhi hinnangul süütas puu kellegi hoolimatult õõnsusesse valatud kuum tuhk.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. märtsil kell 9.50 oli päästjaid appi vaja Narva Tare tänavale, kus koera käpp oli ketikarabiini vahele kinni jäänud. Päästjad lõikasid lõiketangidega karabiini lahti. Kuna kutsu oli oma käppa vigastanud, viis omanik ta veterinaari juurde.

4. märtsil kell 18.50 andis lapselaps teada, et Kohtla-Järvel Oru linnaosas Virmalise tänaval elav vanaema ei vastanud kõnedele ja võtme abil tuppa pääseda ei õnnestunud. Päästjad sisenesid korterisse läbi avatud köögiakna ning leidsid terviserikkega naise kodust elutoa põrandalt. Patsient anti üle kiirabimeedikutele.

5. märtsil kell 13.57 anti häirekeskusele teada, et Sillamäel Viru puiesteel oli trepikojas suits. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks korteri, kust suits pärines, kuid kedagi kodus polnud. Pärast akna kaudu sisenemist selgus, et teadmata põhjustel tekkinud põleng oli toimunud vannitoas, kuid juba kustunud. Päästjad tuulutasid korteri ning tegid kindlaks, et suitsuandurist olid patareid lahti ühendatud. 

5. märtsil kell 19.53 oli suitsuanduri alarmi kuulda Narvas I. Grafovi tänava korterist. Kuna põlemise lõhna tunda polnud, ootasid päästjad ära eaka omaniku poja, kes ukse avas. Alarmi oli tööle rakendanud pliidil olnud tühi teekann. Korteris oli aga omanik, kes terviserikke tõttu põrandal lamas. Päästjad andsid patsiendi kiirabimeedikutele üle.

6. märtsil kell 15.28 anti häirekeskusele teada, et Narvas Mõisa tänaval oli juba mõnda aega kuulda suitsuanduri alarmi. Päästjad leidsid saabumise järel eest magava söögitegija, kelle toit oli pliidil kõrbema läinud. Päästjad tuulutasid korteri ja tegid selgitustööd. 

Lääne-Virumaa

5. märtsil kell 14.33 anti häirekeskusele teada, et Rakvere vallas Kohala külas oli lahti pääsenud hobusekari, mis liikus maanteel ja ohustas liiklejaid. Teine osa hobuseid askeldas natuke eemal võsa ääres. Päästjad suunasid kaks umbes 20-pealist karja lähedalasuva lauda juurde ning piirasid ala. Samuti teavitati olukorrast omanikku, kes asus loomadega edasi tegelema. Kell 02.45 anti aga teada, et üks jooksus olnud hobustest oli kukkunud teeäärsesse maakuivendusauku. Kella 04.50-ks olid päästjad, omanik ja veterinaar suksu tõstuki abil august välja saanud ning transportisid talli, kus ta jäi loomaarsti hoole alla.

5. märtsil kella 23.09 ajal süttis kahekorruselise eramu katlamaja. Kell 23.28 oli umbes ruutmeetrisuurune põleng kustutatud. Hoones viibis tulekahju ajal kaks inimest, kellest üks vajas hospitaliseerimist. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

4. märtsil kell 19.56 käisid päästjad Türi vallas Türi – Arkma mnt 6. km kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja esmase liiklusohutuse. Ühe kannatanu viis kiirabi haiglasse tervisekontrolli. Hiljem vabastati tee segamatuks liikluseks.

5. märtsil kell 11.57 teatati, et Türi vallas Lokuta külas Telliskivi tänaval töötab teataja korteris vingugaasiandur. Päästjad avastasid selle all asuvas korteris samuti vingugaasireostuse, mille põhjuseks oli lahtiste kividega ja pragunenud slepe. Korteriomanikule selgitati tuleohutust ja anti ülesanne enne järgmist kütmist kütteseade ära parandada.

6. märtsil kell 21.21 teatati, et Oisu alevikus Pargi tänaval on elumaja korter suitsu täis. Pääste suitsusukeldujad sisenesid ruumidesse, kus põles tugitool. Enne päästjaid oli sama maja elanik summutanud veega põlevat diivanilauda ja välja aidanud korteris olnud mehe. Mehe tervist kontrollis kiirabi. Päästjad kustutasid tulekahju kell 21.47. Päästjad leidsid korteri laest ilma suitsuandurita kinnitustalla. Elanikust mees oli ilmselt anduri alla võtnud ja see oleks võinud maksta talle elu.

6. märtsil kell 23.01 sai häirekeskus teate elumaja tulekahjust Paides Eivere külas. Päästjate saabudes olid leegid akendest ja katusest väljas. Elanik oli hoonest eluga välja pääsenud. Tulekahju kustutati kell 3.17. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel. Hommikul kell 10.41 käisid päästjad suitsema hakanud majajäänuste järelkustutustöödel.

Pärnumaa

4. märtsil kell 13.38 teatati veo- ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariist Pärnus Tuisu bussipeatuse piirkonnas. Päästjad kontrollisid sõidukite tuleohutust ja lekkekindlust.

Kell 19.42 teatati, et Tootsi alevis Kesk tänaval karjub inimene korteris appi. Päästjad sisenesid akna kaudu ja leidsid põrandalt abitu eaka naisterahva, kes kiirabiautosse transporditi.

5. märtsil kella 17.46 ajal süttis Sindi linnas Vahtra tänaval elumaja teise korruse korstna ümbruses nelja ruutmeetri ulatuses seinad ja pööning. Enne päästjaid summutasid elanikud põlengut käsikustutiga. Päästjad piirasid tulekahju leviku kell 18.32, kustutustööd lõpetati kell 19.14.

6. märtsil kell 13.59 põles Lääneranna vallas Rooglaiu külas teeäärsel põllul 2000 ruutmeetrit kulu. Päästjad kustutasid tulekahju ATV abil.

Läänemaa

6. märtsil kella 9.56 ajal põles Haapsalus Nõmme külas mööblitööstuse saepurupunkris saepuru. Päästjad kustutasid põlengu poole tonni veega kell 10.47. Esialgsetele andmetel sai põleng alguse etteandmissüsteemi ülerõhuklapi kinnikülmumise tõttu.

Saaremaa

6. märtsil kell 5.42 teatati, et Ruhnu vallas Ruhnu külas põleb elumaja, kus võib olla inimene. Päästjad leidsid eest lahtise leegiga põleva hoone, mille katusekorrus oli suures osas hävinud. Kell 6.11 leiti majast hukkunud 75-aastane naine. Põleng kustutati kell 7.54. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.