Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. märtsil kell 17.56 paluti päästjaid appi Lasnamäele, kus Anni tänava kortermajas oli eakas naisterahvas vanni läinud, kuid ei suutnud ta sealt enam ise välja ronida. Ka tema laps, kes abi kutsus, ei jaksanud teda tõsta. Kohale saabunud päästjad aitasid vanainimese vannist välja ning kiirabi ta õnneks ei vajanud.

7. märtsil kell 21.47 teatati, et Haabersti linnaosas Rocca al Mare keskuse lähedusest on leitud haavatud öökull, kes katkise tiiva tõttu lennuvõimetu on. Päästjad asetasid linnu ettevaatlikult kasti ning toimetasid ta Eesti Metsloomaühingu spetsialistide hoole alla toibuma.

8. märtsil kell 01.43 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Ahtri tänaval põleb lahtise leegiga sõiduauto Zaporožets. Päästjad kustutasid tulekahju kell 02.09 ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

8. märtsil kell 05.55 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kolde puiesteel põleb mikrobuss. Päästjad kustutasid põlengu kell 06.14. Inimesed selles viga ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

8. märtsil kell 08.15 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Kiive tänaval asuva kahekordse elumaja elanik, kes teatas, et maja trepikojas on tunda suitsuhaisu. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed majast väljunud ning keegi neist kiirabi ei vajanud. Päästemeeskond tuvastas, et ühes esimese korruse korteris olid kärssama läinud vana magnetoola juhtmed. Päästjad tuulutasid ruumid ning kutsusid kohale elektriavarii tehnikud.

Harjumaa

7. märtsil kell 13.53 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Jüri alevikus on ühekordse elumaja trepikojas tunda suitsuhaisu, mis on juba levinud ka ventilatsiooni. Päästjad tuvastasid saabudes korteri, kus põlesid diivan ning köök ja lokaliseerisid tulekahju kell 14.07. Seejärel kõik ruumid ning trepikoda tuulutati. Inimesed põlengus kannatada ei saanud ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

7. märtsil kell 19.22 sõitsid päästjad Jõelähtme valda, kus Liivamäe külas oli sõiduteele kukkunud kaks suurt prügikotti. Päästjad eemaldasid liiklustakistuse teelt kell 19.47

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

7. märtsil kella 9.13 ajal sõitis Räpina vallas Haavametsa külas libedaga kraavi sõiduauto. Päästjad aitasid viga saanud juhi autost välja ja tagasid tuleohutuse. Kiirabi viis juhi haiglasse. Hiljem aitasid päästjad auto kraavist välja ja puksiirile tõmmata.

Tartumaa

7. märtsil kell 12.03 teatati, et Tartus Kaunase pst korteris kodus kukkunud ja pikali jäänud inimene ei suuda enam ise püsti saada. Päästjad kutsusid lukuabi, kelle spetsialist turvalukkudega ukse vigastusteta avas. Kiirabi vaatas patsiendi üle ja ta aidati kiirabiautosse viia.

Kell 12.13 käisid päästjad Äksi alevikus veo- ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus katsid väljavoolanud vedelikud absorbentainega ja kogusid selle hiljem kokku.

Valgamaa

8. märtsil kella 00.04 ajal põlesid Valgas Võru tn mahajäetud garaažis praht ja madrats, mille päästjad kustutasid.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval Ida- ja Lääne-Virumaal suuremaid operatiivsündmuseid ei toimunud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

7. märtsil kell 16.40 teatas naine, et Paides Soo tänaval on tema eakas sõbranna tõenäoliselt kodus hätta jäänud. Võti oli sees pool ees ja keegi ei vastanud. Päästjad avasid jõuga ukse ja kiirabitöötajad pääsesid köögis kukkunud ja lebama jäänud vanaproua juurde. Hiljem aidati patisendi kiirabiautosse viia. Katki läinud ukseluku parandamise organiseerimine jäi sõbranna ülesandeks.

Pärnumaa

7. märtsil kell 21.49 teatati, et Pärnus Papsaare tänaval Pilliroo teel on elumaja korstnast näha leeke. Katusele roninud päästja summutas maja ohustava põlengu pulberkustutiga ja õnneks tuli korstnast välja ei levinud. Majaelanike ülesandeks jäi korstnapühkija kutsumine. Maja ohustavate ja kütteseadet lõhkuvate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt puhastada ja hooldada.

Saaremaa

7. märtsil kella 16.17 ajal käisid päästjad Arandi külas eemaldamas teele kukkuda ähvardavat viltu vajunud männipuud.

Kell 22.34 andis vingugaasiandur Kuressaares Lasteaia tänaval asuva maja korteris märku vingugaasireostusest. Päästjad selgitasid, et selle põhjuseks oli liiga vara suletud ahjusiiber. Ahjusiiber ja aknad avati ruumide tuulutamiseks, mille järel mürgistusoht taandus.