Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. märtsil kell 13.01 said päästjad väljakutse Haabersti linnaosasse, kus ühte Õismäe teel asuva elumaja korterisse oli läbi lahtise akna hüpanud orav. Teataja sõnul oli tema kass sissetungijat rünnanud, mille peale orav kapi taha põgenes. Ligi kolm tundi kapi taga redutanud hirmunud orav saadi kohale saabunud päästjate abil pelgupaigast kätte kell 13.35 ning ta toimetati tagasi loodusesse.

Harjumaa

8. märtsil kell 14.50 helistas hädaabinumbrile Maardu linnas Kellamäe tänaval elav lapsevanem, kes teatas, et tema laps on välisukse seestpoolt sulgenud ning ta ei oska seda enam avada. Kuna laps oli hüsteerias, siis lubas lapsevanem kohale saabunud päästjatel siseneda korterisse rõduakna kaudu. Kell 15.09 oli laps vanemale üle antud ning kiirabi sekkumist ta õnneks ei vajanud.

8. märtsil kell 18.23 sõitsid päästjad appi liiklusõnnetusele, mis leidis aset Saku vallas Saku-Laagri 1. kilomeetril. Libeduse tõttu Päästjad kraavi paiskunud sõiduauto, milles viibinud reisijad omal jõul ning suuremate vigastusteta sõidukist välja said, tõmmati päästjate poolt kraavist välja kell 18.57

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kokku neljal väljakutsel, mis olid seotud prügikastipõlengute kustutamisega. Kõik sündmused leidsid aset Tallinnas Kristiine linnaosas.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

8. märtsil kella 23.58 ajal ohustas Tartus Vasara tänaval korstnas süttinud tahmapõleng elumaja. Päästjad tagasid hoone tuleohutuse. Selgus, et omanikul ei olnud ette näidata korstnapühkija töid tõendavat akti. Kuigi eramaja korstent võib hooldada ka ise, peab seda iga viie aasta tagant laskma teha siiski ka kutselisel korstnapühkijal, kes seadme hooldab ja selle korrasoleku üle kontrollib

Viljandimaa

8. märtsil kell 19.54 käisid päästjad Viljandi vallas Kärstna - Vooru mnt 10. km kahesõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu. Ühele juhile andis kiirabi koha peal esmaabi. Äärmiselt libedale teelõigule kutsuti teehooldajad.

Võrumaa

8. märtsil kell 15.55 käisid päästjad Setomaa vallas Beresje külas kustutamas katuseta mahajäetud hoonesse ladustatud puuhunnikut.

Kella 17.03 ajal käisid Päästjad Setomaa vallas Vaartsi külas kustutamas lagunenud kõrvalhoones süttinud madratsit ja prügi.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval Ida- ja Lääne-Virumaal suuremaid operatiivsündmuseid ei toimunud.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei toimunud.