Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. märtsil kell 09.28 teatati häirekeskusele, et Mustamäe linnaosas Vilde teel asuvas kortermajas töötab suitsuandur. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteri, millele andur viitas ning leidsid sealt eest toidukõrbemise. Päästemeeskond likvideeris ohtliku olukorra ning andis elaniku tervisekontrolliks üle kiirabile.

9. märtsil kell 09.31 said päästjad väljakutse Nõmme linnaosasse, kus Kadaka teel asuvas elumajas põles korstnas tahm. Päästjad lokaliseerisid tahmapõlengu kell 10.44 ning palusid korteriomanikul esimesel võimalusel elamisse soetada suitsuandur, mis sealt puudus. Vingugaasiandur oli elanikul olemas, kuid pakendist välja võtmata. Elanik lubas mõlemad andurid ise paigaldada ning kutsuda kohale ka korstnapühkija.

9. märtsil kell 19.16 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et on oma Nõmme linnaosas Kadaka puiesteel elava eaka sugulase ukse taga, kuid ei pääse sisse, kuna meesterahvas ei vasta kõnedele. Päästjad avasid saabudes ukse ning andsid korteris pikali maas lebanud abivajaja üle kiirabile.

9. märtsil kell 19.43 helistas hädaabinumbrile Haabersti linnaosas Õismäe teel elav eakas naisterahvas, kes teatas, et tema abikaasa kukkus laua ja diivani vahele ning ei saa enam püsti. Naine ise teda tõsta ei jaksanud ning ka naabritest polnud abi, sest nad kartsid, et vanapaari läbi põetud COVID-19 viirus on endiselt nakkav. Päästjad aitasid saabudes abivajaja voodisse tõsta ning kiirabi ta õnneks ei vajanud.

9. märtsil kell 23.16 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Liivalaia tänaval asuva viiekordse elumaja trepikojas põleb elektrikilp. Päästjate saabudes oli põlengust teatanud elanik leegid ise maha saanud ning päästemeeskond asus trepikoda tuulutama. Lisaks kontrolliti üle kõik trepikoja korterid ning pööning. Ühest korterist leitud eakas inimene, kelle elamisse oli suitsu imbunud, anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

10. märtsil kell 06.40 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Võidujooksu tänaval elav kassiomanik, kes teatas, et tema lemmiku käpp jäi diivani vahele kinni ning kass karjub juba 10 minutit. Omanik ise kassi aidata ei osanud. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et kass oli oma küünistega diivani külge kinni jäänud ning vabastasid ta kell 06.57.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

9. märtsil kell 14.14 teatas automaatne tulekahjusignalisatsioon märku tulekahjust Tartus Kreutzwaldi tänaval asuvas üliõpilaselamus. Päästjad selgitasid, et ühes toas olid süttinud tugitoolile pandud riided. Esialgu tundus põlengu põhjus arusaamatu, kuid asjaolud viitasid, et riided süttisid kumera peegli pinnalt peegeldunud päiksekiirte mõjul. Tänu põlengu avastanud automaatsele tulekahjusignalisatsioonile päästeti toad suuremast tulekahjust.

Kella 19.22 ajal süttis Tartus Mõisavahe tänaval korteri köögis pliidile unustatud toit. Päästjad kustutasid süttinud toidu veega. Üles ärganud joobetunnustega korterielanikust mehele selgitati tuleohutusnõudeid.

Ida päästekeskus

9. märtsil kella 9.35 ajal oli Narvas Rüütli tänava kortermaja trepikojas kukkunud 85-aastane naine, kes ei suutnud ise kivitrepilt enam tõusta. Kuna kiirabibrigaadid olid hõivatud, kiirustasid kohale päästjad, kes katsid külmal trepil lamava kannatanu soojalt kinni kuni meedikute saabumiseni.

9. märtsil kell 13.33 teatati häirekeskusele tulekahjust Lüganuse vallas Voorepera külas, kus oli süttinud küün, mis oli saunaga kokku ehitatud. Päästjate saabudes põles küün lahtise leegiga. Hinnanguliselt oli tuli levinud umbes 150 ruutmeetrile. Tulekahju likvideeriti kell 17.20. Hoone hävis. Ühele isikule andis kiirabi esmaabi. Omaniku sõnult oli ahjust võetud välja kuumad söed, millest võis lenduda säde ja süüdata katusealuse ning seejärel levis tulekahju pea tervele hoonele. Sündmusele reageeris neli põhiautot, kaks paakautot, redelauto, vabatahtlike tulekustutusauto ja juhtimisauto.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

9. märtsil kell 15.07 teatati, et Türi vallas Särevere alevikus Põllu tänaval on elumaja koridoris suits. Selgus, et suitsu põhjuseks oli ühe korteri köögis pliidile unustatud ja süttinud toit. Tuleoht kõrvaldati, korteris olnud joobetunnustega meestele loeti sõnad peale. 

Pärnumaa

9. märtsil kella 12.29 ajal käisid päästjad Pärnus Lai tänava piirkonnas vaatamata jääle mineku keelule jõele läinud kalamehi korrale kutsumas. Mehed mõistsid päästjate selgitusi ning ohte ja lahkusid vabatahtlikult.