Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. märtsil kell 22.41 helistas häirekeskusesse Tallinna kesklinnas Nafta tänaval elav inimene, kes teatas, et tema naaberkorteris töötab suitsuandur ja on tunda suitsuhaisu. Päästjatega samaaegselt jõudis kohale ka korteriomanik, kes avas ise ukse ning selgus, et ta oli kodust lahkudes toidu pliidile unustanud. Päästjad tuulutasid ruumid ning viisid elanikule läbi põhjaliku tuleohutusalase selgitustöö.

11. märtsil kell 07.45 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna linnaosasse, kus Suur-Patarei tänaval põles mahajäetud ühekordne hoone. Päästjad kustutasid hoones põlenud prahi kell 08.09

Harjumaa

10. märtsil kell 12.33 helistas häirekeskusesse Loksa linnas Papli tänaval asuva kortermaja elanik, kes teatas, et tema korteri ühest elektripistikust tuleb suitsu ja on näha ka leeke. Enne päästjate saabumist oli elanik korterist väljunud ja ka elektri igaks juhuks välja lülitanud. Päästjad tuvastasid saabudes, et tegemist oli elektripliidi pistiku kohtpõlenguga, mis sai alguse elektrilühisest ning kustutasid põlengu pulberkustuti abil. Ükski elanik viga ei saanud.

10. märtsil kell 17.40 sai häirekeskus teate tulekahjust Lääne-Harju vallas Vasalemma alevikus, kus põles kahekordne elumaja. Päästjate saabudes oli maja lausleekides ning päästjad alustasid esmalt inimeste evakueerimisega. Kokku toodi majast välja 9 inimest, kellest 2 toimetas kiirabi tervisekontrolliks haiglasse. Kutselised päästjad koostöös vabatahtlike päästjatega Kibunast ja Nissist kustutasid tulekahju kell 20.43 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel. Valla esindaja leidis elanikele, kellel kuhugi minna ei olnud, ajutised elamispinnad.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

11. märtsil kell 8.24 teatati, et Ülenurme alevikus bussipeatuse lähedal põleb veoauto. Juht püüdis kabiini alt välja ulatuvaid leeke kustutada. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult kell 9.13. Veoauto mootoriosa sai tugevaid tulekahjustusi, elektrisüsteemi juhtmestik hävis.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. märtsil kell 02.56 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Keemia väikekohta, kus ettevõtte territooriumil toimus lokaalne põleng. Päästjad selgitasid välja, et lekkis õlitorustik, õli kõrge temperatuuri tõttu toimus isesüttimine. Päästetööd lõpetati kell 04.44. Sündmusega seoses pinnareostust ei toimunud. Inimesed kannatada ei saanud.

Lääne-Virumaa

10. märtsil kell 18.56 andis Rakvere Pika tänava vanemaealine elanik teada, et kaminat küttes oli tuppa sattunud ving ning helistaja enesetunne kehvaks muutunud. Päästjad tuulutasid toad, nõustasid omanikku ning kutsusid järgmiseks päevaks korstnapühkija. Elanik anti üle kiirabimeedikutele. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

10. märtsil kell 12.23 avastas valla sotsiaaltöötaja Järva vallas Köisi külas oma kodus kukkunud vanema naise. Sotsiaaltöötaja oli olukorda kontrollima läinudб kuna telefoni teel ei saadud naisega ühendust. Kohale jõudnult märkas ta aknast sisse vaadates põrandale kukkunud naist, kes appi hüüdis. Päästjad avasid jõuga ukse ja hoidsid umbes ööpäev külmal põrandal lebanud patsienti kiirabi kohale jõudmiseni tekkidega soojas.

Pärnumaa

10. märtsil kella 19.39 ajal käisid päästjad Pärnus lai tänaval kustutamas mahajäetud hoones põlevat lõket, milles olid lõhkenud deodorandipudelid.

Saaremaa

10. märtsil kell 18.16 teatati, et Saaremaa vallas Tahula külas tuleb heinahoidlast suitsu. Päästjad selgitasid, et ehitajad olid küüni teinud väikse puhkenurga, kuhu oli pikendusjuhtmega elekter veetud. Esialgsetel andmetel süütas ülekoormatud pikendusjuhtme rike paari ruutmeetrisel alal prahi. Töötajad said põlengu suures osas ise kustutatud ja kaugemale tuli õnneks ei levinud.