Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-14. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. märtsil kell 18.42 paluti päästjaid appi Lasnamäe linnaosasse, kus Raadiku tänava kortermajas oli naisterahvas kolmandal korrusel asuvale rõdule läinud ning rõduukse kogemata kinni tõmmanud. Päästjad püstitasid redeli, avasid rõduukse ning aitasid proua tuppa sooja kella 18.56 ajal.

12. märtsil kell 2.25 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Laboratooriumi tänaval asuvatest katakombidest tuleb suitsu. Kohale saabunud päästjad sisenesid katakombidesse ning kustutasid seal põlenud prügi kell 4.07 ajal.

12. märtsil kell 10.26 sõitsid päästjad väljakutsele Põhja-Tallinna linnaosasse, kus Paljassaare teel põles mahajäetud majas prügi ning autorehvid. Päästjad kustutasid põlengu kell 11.24.

12. märtsil kell 11.56 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse Kihnu tänavale, kus oli hädas vares. Päästjad vabastasid aia vahele kinni jäänud linnu kell 12.15 ning eskortisid ta tagasi loodusesse.

12. märtsil kell 13.38 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Paekaare tänaval elav ema, kes oli korraks rõdule läinud ning lapsed rõduakna sel ajal tuulutusasendisse sättinud, mida nad aga enam avada ei osanud. Päästjad sisenesid korterisse ukse kaudu ning avasid rõduakna seestpoolt. Õhukestes riietes naisterahvas sai tuppa sooja tagasi kella 13.50-ks ning temaga oli kõik korras.

12. märtsil kell 15.44 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse, kus Lasnamäe tänaval asuvas kõrghoones töötas andur ning levis suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põleng toimus ühes kolmandal korrusel asuvas korteris ning sisenesid sinna jõuga. Korterist leiti joobetunnustega magav elanik, kes oli toidu pliidile unustanud ning selle tagajärjel oli põlema süttinud ka pliiditagune sein. Päästemeeskond kustutas põlengu kella 16.45 ajal kiirabi toimetas elaniku tervisekontrolliks haiglasse. Korteris oli olemas suitsuandur, mis oli aga kahjuks teibiga isoleeritud. Just seetõttu päästsid elaniku hullemast naaberkorteris suitsu tõttu tööle rakendunud andurid.

12. märtsil kell 21.29 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Heina tänaval on kahekordse puidust elumaja trepikojas tunda kärsahaisu. Päästjad palusid saabudes teisaldada trepikoja ette valesti pargitud sõidukid, et majja üldse siseneda oleks võimalik ning leidsid korteri, kust suitsu- ja kärsahaisu levis. Selgus, et ühes korteris oli metallist kamina peale asetatud küünal sulama hakanud. Sellest tekkinud suits käivitas anduri, mida ebakaines olekus korterielanik kahjuks ei kuulnud. Päästjad tuulutasid korteri ning elanik õnneks kiirabi sekkumist ei vajanud.

Harjumaa

11. märtsil kell 13.20 teatati, et Kose vallas Saula külas on keset maanteed laiali erinevad ehitusjäätmed, mis takistavad liiklemist. Päästjad puhastasid sõidutee kella 13.39-ks ning asusid seejärel abistama sõidukijuhti, kes oli ühele suurele palgile otsa sõitnud ning ei saanud edasi liikuda. Auto vabastati kell 13.52.

11. märtsil kell 13.50 said päästjad analoogse väljakutse Rae valda, kus Tallinna ringteel Pildikülas olid maanteel laiali erinevad auto detailid. Päästjad koristasid liiklustakistused teelt kella 14.05-ks.

11. märtsil kell 16.53 helistas hädaabinumbrile ema, kes teatas, et ta oli Vääna-Jõesuu külas panga juures oma kolme lapsega jalutanud ning üks eelkooliealine laps oli õnnetul kombel libedalt kallaku servalt alla 2 meetrit alla libisenud. Päästjad aitasid lapse nööripäästevarustust kasutades üles tõmmata ning andsid ta emale üle. Kiirabi ta õnneks ei vajanud.

12. märtsil kell 4.59 paluti päästjaid appi Loksa linna, kus Rahu tänava kortermajas elav eakas proua oli oma toas kukkunud ning ei saanud enam iseseisvalt püsti, et abistajatele uks avada. Päästjad avasid saabudes ukse ning andsid kannatanu üle kiirabile.

12. märtsil kell 23.03 said päästjad väljakutse Lääne-Harju valda, kus Paldiski linnas Rae tänaval elav eakas meesterahvas oli oma toas kukkunud ning teataja sõnul seal ilmselt mitu tundi põrandal abitus seisundis lebanud. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid abivajaja üle kiirabile.

13. märtsil kell 7.41 teatati, et Harku alevikus Metsa teel tuleb ühekordse puitmaja katuse alt suitsu. Kohale saabunud päästjad avasid majaukse jõuga ning kustutasid seal aset leidnud välisseina soojustuse põlengu kell 9.59. Inimesi majas ei viibinud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

13. märtsil kell 18.42 said päästjad väljakutse Tallinna kesklinna, kus Oa tänaval asuvas kolmekordses kivimajas oli mitmetes korterites tunda suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid suitsuallika maja esimese korruse korterist, kus oli ahju köetud ning selle tulemusel oli suits ka naaberkorteritesse levima hakanud. Selgus, et ühes kolmandal korrusel asuvas korteris oli just äsja käinud korstnapühkija, kes oli suitsulõõris ühe kanali sulgenud. Esialgsel hinnangul võis korralik tõmme just seetõttu puudulik olla. Päästjad tuulutasid ruumid ning palusid tuulutamist jätkata ka elanikel. Lisaks keelati kõikidel elanikel kütmine ning paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda ekspert, kes kogu maja küttesüsteemi üle kontrolliks.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

13. märtsil kella 11.35 ajal süttis hooletusest toiduvalmistamisel Põlvas Uuel tänaval korteri köögis pliidil kana. Korterist juhatati naabri abil välja joobetunnustega elanik ja toodi välja koer. Kiirabi kontrollis suitsu sisse hinganud inimese tervist. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja selgitasid kannatanule, et valmivat toitu ei tohi omapäi jätta. Süttivast toidust süttib ümbrus ja võib alguse saada raskete tagajärgedega tulekahju.

Tartumaa

11. märtsil kell 17.37 teatati Külitse alevikus raudtee ülesõidukohal reisirongi ja veokiga juhtunud liiklusavariist. Viga sai kaheksa reisijat, kellest viis toimetati abi andmiseks haiglasse. Rongi purunenud paagist lekkis maha ligi 1000 liitrit kütust, teist sama palju õnnestus päästjatel kokku koguda. Politsei organiseeris kohale kolm liinibussi, kuhu rongireisijad sooja said minna ning millega nad hiljem Tartusse ja Nõkku transporditi.

12. märtsil kella 12.16 ajal süttis Luunja vallas Kabina külas abihoone korstna ümber soojustus. Omanik summutas leegid käsikustutiga. Päästjad lammutasid tuleohutuse kontrollimiseks ja tagamiseks korstna ümbruse lahti. Süttinud oli soojustusvill.

Kell 15.21 teatati, et Tartus Tähe tänaval süttis prügiauto koormas prügi. Põlengu avastanud autojuht pani platsil koorma maha ja kustutas algjärgus põlengu voolikust vett lastes. Esialgsetel andmetel võis prügi süttida elektrisüsteemi rikke tagajärjel.

Kella 16.45 ajal põles Luunja vallas Kakumetsa külas lahtise leegiga kõrvalhoone (6x18 meetrit) katus ja seinad. Kuumusest purunesid lähedal asuva elumaja kaks akent. Päästjad piirasid tule leviku ja kustutasid tulekahju kell 18.39. Hoonesse olid ehitatud saun ja garaaž. Omanik pöördus kahjude korvamiseks kindlustusse.

13. märtsil kella 22.45 ajal süttis Kastre vallas Koke külas tööstushoone katlaruumis pelletikatla punker, mille päästjad kell 23.11 kustutasid. Esialgsel hinnangul süttis põleng katlasüsteemi etteveo- või elektrisüsteemi rikkest.

Võrumaa

12. märtsil kell 20.01 hävis Rõuge vallas Palanumäe külas tulekahjus kuur. Päästjate tööd takistas raskendatud ligipääs sündmuskohale. Tee oli lahti lükkamata ning vajus kohati läbi. Põleng õnnetus kustutada kell 20.42. Päästjad tänavad kohalikku traktoristi, kes nad hiljem lumevangist välja aitas. Päästetöö juhi esialgsetele andmetel võis kuur süttida hoone omanikust mesiniku hooletusest tossumasina kasutamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. märtsil kell 12.46 märkas laps Kohtla-Järvel Vahtra tänaval kasutuseta jäetud koolimaja juures suitsu. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et põles prügihunnik, mis kell 13.12 kustutatud sai.

12. märtsil kell 19.07 andis Narva Kalda tänava kortermaja elanik teada, et tema vannitoas asuv gaasiandur oli tööle rakendunud ja teataja enesetunne kehvaks muutunud. Päästjad tegid mõõteseadme abil kindlaks, et tõepoolest oli korteris gaasileke. Päästjad tuulutasid korteri ning keelasid gaasiseadme kasutamise, kuni spetsialist on selle üle vaadanud.

13. märtsil kell 11.11 suundusid päästjad Alutaguse valda Tudulinna Uuele tänavale, kus tossas paberikonteiner. Kell 11.35 oli põleng kustutatud ja päästjad naasid komandosse.

13. märtsil kell 12.09 anti häirekeskusele teda, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval oli eakas naine oma kodus kukkunud ning juba kolm tundi põrandal lamanud. Päästjad avasid ukse ning andsid ta kiirabimeedikutele tervisekontrolliks üle. Päästjad käivad sageli väljakutsetel, kus vanemad üksi elavad inimesed on kodus kukkudes viga saanud ning ei suuda enam ise püsti saada ega liikuda. Halvemal juhul ootab kannatanu abi tunde, enne kui keegi naabritest või möödujatest appihüüdeid kuuleb või mõni lähedane hädasolijast teada saab. Eakate ja liikumisraskustega inimeste kodud on kasulik tõsiste tagajärgedega kukkumiste ennetamiseks kohandada. Selleks saab abi ja nõu küsida linna sotsiaalabiosakonna töötajatelt.

13. märtsil kella 16.48 ajal käisid päästjad avamas kinni kiilunud lukuga ust Kohtla-Järvel Keskalleel, kus korterisse oli lõksu jäänud vanem naine kolme väikse lapsega. Päästjatel tuli 2. korrusel asuvasse korterisse siseneda akna kaudu, et seejärel seestpoolt kinni kiilunud lukk lahti teha.

13. märtsil kell 18.11 sõitis libeduse tõttu Alutaguse vallas Kiikla külas vastu puud sõiduauto, mis seejärel põlema süttis. Mäetaguse vabatahtlikud päästjad kustutasid lausleekides masina kella 18.51-ks. Õnnetuses inimesed viga ei saanud.

Lääne-Virumaa

12. märtsil kell 17.55 sõitis Väike-Maarja vallas Ärina külas teelt välja mikrobuss, mis rullus katusele. Päästjad eemaldasid sõidukilt süttimisohu. Õnnetuses inimesed viga ei saanud ning avarii tekkepõhjuse väljaselgitamisega jäi edasi tegelema politseipatrull. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

13. märtsil kell 13.44 käisid päästjad Tallinn - Tartu mnt 106. km kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus lõikasid ühe kannatanud avariilisest sõidukist välja ja tagasid sõidukite tuleohutuse. Kannatanu viidi kiirabiga Tartusse haiglasse.

Kella 21.33 ajal süttis Järva vallas Koigi külas korteri köögis sisse lülitunud elektripliidile unustatud karvamüts. Põlengust andis märku suitsuandur, tänu millele elanik ärkas, põlevat karvamütsi märkas ja selle kraaniveega kustutas. Päästjad seadsid tõsisemast õnnetusest päästnud suitsandurid tagasi töökorda.

Pärnumaa

11. märtsil kell 12.50 teatati, et Pärnus uue silla läheduses on kalamehed vaatamata keelule jääle läinud. Päästjad vestlesid meestega, kes lubasid seepeale jäält lahkuda. Samal põhjusel käisid päästjad kell 13.13 Paikuse alevikus Pärnu ja Reiu jõe ristumiskohal, kus olid keeldu rikkudes Reiu silla all jääle läinud kaks kalameest. Tuletame meelde, et alates 8. märtsist kehtib Lääne päästekeskuse teeninduspiirkonna kuues maakonnas siseveekogude jääle mineku keeld.

Kella 16.28 ajal põles Audru alevikus Käreda teel ehitusprahi konteiner, mille päästjad kustutasid. Enne päästjaid summutasid elanikud leeke kastmisvoolikuga.

Raplamaa

11. märtsil kell 10.55 teatati, et Raplas Piiri tänaval jäi inimene rõduukse lukustumise tõttu rõdule lõksu. Päästjad avasid rõdu ukse jõuga ja inimene pääses tuppa.

Saaremaa

11. märtsil kell 16.27 käisid päästjad Kuressaares Kohtu tänaval asuvas mahajäetud leivakombinaadi hoones kustutamas põlevat prahti. Põlengu süttimisega seotud alaealised poisid saadi kätte ja anti üle vanematele.