Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. märtsil kell 19.32 anti häirekeskusele teada, et Lasnamäe linnaosas Liikuri tänaval põleb kulu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et tühermaal oli tuld võtnud sinna ladustatud praht ning kustutasid põlengu kella 20.01 ajal.

14. märtsil kell 19.39 saabus häirekeskusele teade, et Kristiine linnaosas Nõmme teel asuvas toidukaupluses põleb peaukse kohal paiknev ventilaator. Kohale saabunud päästjad evakueerisid esmalt kõik kaupluses viibinud inimesed ning kustutasid põlengu kell 20.04. Ükski inimene kannatada ei saanud ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

15. märtsil kell 2.25 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Aru tänaval põleb garaažide vahetus läheduses kaubik. Päästjate saabudes põles kaubik lahtise leegiga ning tulekahju kustutati kell 2.59. Inimesed ega lähedal asunud garaažid tules kannatada ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

14. märtsil kell 14.55 käisid päästjad abiks liiklusõnnetusel, mis leidis aset Saue vallas Ruila külas Ruila-Laitse maantee 1. kilomeetril. Bussi ja sõiduauto kokkupõrke tagajärjel oli sõidukit juhtinud vanem meesterahvas autosse kinni kiilunud. Päästjad vabastasid mehe hüdraulilisi töövahendeid kasutades kella 15.37 ajal ning andsid üle kiirabile. Bussireisijad kannatada ei saanud.

14. märtsil kell 16.36 teatati häirekeskusele, et Harku vallas Rannamõisa külas on ekskavaator vastu kõrgepingeliini sõitnud, mille tulemusena liin maha kukkus ning kulu süütas. Kohale reageerinud vabatahtlikud päästjad Tabasalust likvideerisid põlema süttinud pinnase kella 17.18 ajal ning seejärel jäid sündmust edasi lahendama kohale saabunud elektrikud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

14. märtsil kell 16.47 teatati, et Palamuse alevikus Köstri alleel on parklas maha voolanud õli. Päästjad katsid 10 ruutmeetrisele alale ulatunud õlireostuse absorbentainega.

Viljandimaa

14. märtsil kell 12.02 käisid päästjad Viljandi vallas Kärstna - Raasilla mnt 8. km haagisega veoautoga juhtunud liiklusavariil, kus peatasid purunenud paagi kütuselekke. Õhtupoole saabus kohale puksiir. Päästjad turvasid veoki ratastele ja kraavist välja tõmbamist. Hiljem puhastati teelt purunenud detailid.

15. märtsil kell 6.24 teatati Mulgi vallas Karksi külas sõiduauto ja põdraga juhtunud liiklusavariist. Põder hukkus kokkupõrkes, kergelt viga saanud juhile anti kohapeal esmaabi ja ta viidi täiendavaks tervisekontrolliks haiglasse.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

14. märtsil kella 13.20 ajal teatati häirekeskusele, et Pärnus Rääma tänava piirkonnas on keelust hoolimata jõejääle läinud kolm kalameest. Pinnaltpääste varustuses päästja läks meeste juurde ja kutsus nad kaldale. Neile selgitati, et kevadiste päikeseliste ilmadega muutuvad jääolud kiiresti ohtlikuks ning Lääne regioonis on seepärast kehtestatud siseveekogude jääle mineku keeld.

Saaremaa

14. märtsil kell 17 teatati, et Kärla alevikus Tiigi tänaval on kahekorruselise kortermaja ühe korteri toas suits. Päästjad selgitasid, et ilmselt oli korstnalõõrides põlenud tahm ning sellest tekkinud suits sattus õhulõõri kaudu ülemise korruse korteri tuppa. Püstakus keelati kütmine ning ühistu esimehe ülesandeks jäi kiiremas korras korstnapühkija kutsumine. 

Lääne-Eesti pommigrupp

14. märtsil tegid demineerijad kahjutuks Saare maakonnast Saaremaa vallast Läätsa külast leitud tankitõrje granaadi.