Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

15.märtsil kell 13.47 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Sääse tänaval oma eaka ema ukse taga olev tütar, kes teatas, et ema ei tule uksele ning kardab, et temaga on midagi juhtunud. Päästjad sisenesid korterisse rõdu kaudu ning andsid korterist leitud abivajaja üle kiirabile.

15.märtsil kell 16.57 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Arbu tänaval asuva üheksakordse elumaja trepikoda ning üks korter on suitsu täis. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et viienda korruse esikus põles elektrikilp, millest tekkinud suits täitis mitmed trepikoja korrused ning oli tunginud ka ühte korterisse. Korteri elanik kurtis kehva enesetunnet ning kiirabi viis ta tervisekontrolliks haiglasse. Päästjad kustutasid põlengu kell 18.02 ning kontrollisid seejärel ohutuse huvides üle kõik trepikoja korterid ning tuulutasid ruumid.

Harjumaa

15. märtsil kell 14.47 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Soodevahe külas põleb aiamaja, kus teataja sõnul kedagi elada ei tohiks. Päästjate saabudes oli aiamajake lausleekides ning põleng kustutati kell 16.02. Majake hävis tules täielikult. Inimesi seal ei viibinud ning tekkepõhjus ei ole veel teada.

15. märtsil kell 15.56 käisid päästjad abiks liiklusõnnetusel, mis leidis aset Anija vallas Rasivere külas, kus libeda tee tõttu oli sõiduauto risti teel ning vasaku külje peale kaldunud. Kannatanu sai sõidukist iseseisvalt välja ning kiirabi sekkumist ei vajanud. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu ning tõmbasid sõiduki ratastele kell 16.33.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kustutamas kahte prügikastipõlengut Tallinnas ning kahte kulupõlengut, millest üks leidis aset Tallinnas Haabersti linnaosas ning teine Harjumaal Rummu alevikus.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

15. märtsil kell 18.59 teatati häirekeskusele, et Tartus Puiestee tänaval teevad teismelised lõket. Päästjate saabumise ajal jooksis noortekamp laiali. Päästjad tagasid tuleohutuse. Tartu linna heakorra reeglite järgi on linnas loodujäätmetest ja muust prahist lõkete tegemine keelatud.

Võrumaa

15. märtsil kell 9.50 teatati, et Võrus Kreutzwaldi tänaval elava vanema naisega ei saada kontakti ja tõenäoliselt on ta hädas. Päästjad avasid sotsiaaltöötaja juuresolekul korteriukse ja terviserikke saanud naine leiti voodi kõrvalt põrandalt. Kiirabitöötajad võtsid patsiendi enda hoole alla.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. märtsil kell 10.55 andis sotsiaaltöötaja teada, et Toila vallas Kohtla-Nõmmel Kooli tänaval ei avanud vanem naine ust, kuid kuulda oli koputamist. Päästjad avasid korteri ukse ning leidsid maas lamava naisterahva, kes anti kiirabimeedikutele üle.

15. märtsil kell 18.30 anti aga teada, et lähedased ei saa juba 8. märtsist ühendust Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Estonia puiesteel elava vanema meesterahvaga. Päästjad avasid korteri ukse ja leidsid eest abitus seisundis inimese, kelle kiirabi toimetas haiglasse.

Lääne-Virumaa

15. märtsil kella 19.21 ajal oli päästjate abi vaja Kadrina vallas Ridakülas, kus koera tagumine käpp oli jäänud ketikarabiini vahele kinni. Päästjad olid pool tundi hiljem tangidega karabiini katki lõiganud ja looma vabastanud.

16. märtsil kell 7.38 said päästjad väljakutse Vinni valda Aasuvälja külla, kus rippus ohtlikult sõidutee kohal suur puuoks. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra kell 7.55.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

15. märtsil kell 16.45 teatati, et Põhja-Pärnumaa vallas Rahnoja külas on Pärnu jões vigastatud põder. Kahjus loom uppus. Päästjad tõmbasid põdra korjuse päästeridvaga kaldale. Sellega tegelesid edasi kohalikud jahimehed ja keskkonnaameti inspektor.

Raplamaa

16. märtsil kell 2.32 teatati, et Kohila vallas Urge külas on bensiinijaamas tunda suitsulõhna. Päästjad selgitasid, et suitsema oli hakanud õhksoojuspumba elektrisüsteem. Pump lülitati välja ja põleng sumbus.

Saaremaa

15. märtsil kella 14.17 ajal süttis Kõljala külas hooletust lõkkepõletamisest kulu. Juhuslikult kohale sattunud Pihtla vabatahtlik piiras kutseliste päästjate saabumiseni põlenguala virnast võetud laudadega materdades. Tulekahju kustutati veejoaga lõplikult. Lõkke juurest puudusid kustutusvahendid ja see oli tehtud muidki ohutusnõudeid järgimata.