Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. märtsil kell 12.23 sõitsid päästjad Lasnamäe linnaosasse, kus Võru tänaval asuva elumaja ühes korteris leidis aset toidukõrbemine. Päästemeeskond likvideeris ohtliku olukorra ning viis elanikule, kes kiirabi ei vajanud, läbi tuleohutusalase nõustamise.

16. märtsil kell 21.22 teatati, et Nõmme linnaosas Rahumäe teel asuvas söögikohas tuleb seina seest suitsu. Päästjate saabudes olid inimesed hoonest väljunud ning maja peasissepääsu juures asuva seina põlengu kustutas päästemeeskond kell 21.41. Seejärel ruumid tuulutati. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada korralikult kustutamata suitsukonist.

Harjumaa

16.märtsil kell 20.27 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et pole oma Maardu linnas Haigla tänaval elavat sõpra mitu päeva telefoni teel tabanud ning kardab, et temaga on midagi juhtunud. Päästjad sisenesid saabudes korterisse akna kaudu ning andsid seal põrandal abitus seisundis lamanud kannatanu üle kiirabile.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval neljal korral abistamas kiirabi ning aitasid tõsta ja tassida raskeid patisente (neist ühel korral Tallinnas ja kolmel korral Harjumaal). Kahel korral käidi kustutamas põlevaid prügikaste ning ühel korral kulu.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

16. märtsil kell 11.42 käisid päästjad Peipsiääre vallas Metsanurga külas kustutama prügilõket, milles põles erinevat kodutehnikat, nende hulgas elektripliit ja külmkapp.

Kell 10.07 põles Tartus Lammi tänava piirkonnas 10 ruutmeetrit kulu, mille päästjad materdades kustutasid. Kuluhein kuivab päikselise ilmaga kiiresti ja iga säde, kustutamata suitsukoni või tikk võib selle kergesti süüdata. Päästjad paluvad inimestel olla kevadel lahtise tulega eriliselt ettevaatlik.

Viljandimaa

16. märtsil kell 15.15 teatati reisirongi ja sõiduauto kokkupõrkest Võhma linna raudtee ülesõidukohal. Päästjad lõikasid avariilisest autost välja viga saanud juhi, kelle kiirabi Tartu Ülikooli Kliinikumi toimetas. Rongi reisijad viga ei saanud. Päästjad puhastasid hiljem raudtee purunenud detailidest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. märtsil kell 15.02 oli Alutaguse vallas Kaatermu külas metsas põlema läinud traktor, millele ei pääsenud suurte masinatega ligi. Kohapeal viibinud juht oli püüdnud masinat lumega kustutada, mille käigus sai põletushaavu. Päästjate saabumise ajaks oli kabiini osa põlenud ning lõõmas veel armatuurialune ja akud, mis kohe kustutati. Päästjad aitasid viga saanud juhi metsast välja ning andsid üle kiirabimeedikutele. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada elektrisüsteemi rikkest.

16. märtsil kella 23.59 ajal oli Jõhvis Soo tänaval süttinud elumaja korstnas tahm. Enne päästjate saabumist valas omanik korstnasse vett ning päästjad lämmatasid pärast saabumist põlengu lõplikult. Lisaks keelati omanikul ahju kasutamine, kuni spetsialist on selle üle kontrollinud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

17. märtsil kell 7.51 teatati, et Haapsalus Panga külas kukkus vanem inimene korteri tualetis ja jäi torude vahele kinni. Päästjad aitasid 70aastase mehe kätte saada ja andsid ta üle kiirabi hoole alla.

Pärnumaa

16. märtsil kella 14.25 ajal süttis hooletusest mootorsaega töötamisel Häädemeeste vallas Tahkuranna külas 3500 ruutmeetrit kulu, mille päästjad materdades ja veejoaga kustutasid. Kuluhein kuivab päikselise ilmaga kiiresti ja iga säde, kustutamata suitsukoni või tikk võib selle kergesti süüdata. Päästjad paluvad inimestel tulekahjude ärahoidmiseks olla lahtise tulega kevadel eriliselt ettevaatlik.

Raplamaa

16. märtsil kell 12.28 käisid päästjad Järvakandi alevis Rahu tänaval veokiga juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid avariijärgset tuleohutust. Kohaliku klaasitehase laaduri abil tõmmati veok tagasi teele.

Saaremaa

16. märtsil kella 14.16 ajal põles Kuressaares Karja tänaval FC Kuressare valduses olevas hoones asjade hoidmiseks mõeldud ruum. Päästjad lõpetasid kustutustööd 14.49. Juhtumi fikseeris politsei. Hoone valdaja ülesandeks jäi sissepääsude sulgemine.

Kell 18.47 teatati, et Kudjape alevikus Rannavahe tee ääres on hülgepoeg. Päästjad püüdsid hülge kahvaga kinni ja viisid Roomassaare sadamasse.