Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

17.märtsil kell 18.28 saabus häirekeskusele teade Tallinna kesklinnast, kus Hospidali tänaval põles elumaja hoovis prügikast. Päästjad kustutasid saabudes põlengu ning tuulutasid ka hoone trepikoja, kuhu suitsu ohtralt levinud oli. Inimesed kannatada ei saanud.

18.märtsil kell 9.11 teatati, et Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval asuva üheksakordse elumaja ühes korteris rakendus tööle suitsuandur ning on tunda plastmassi suitsemise haisu. Päästjad tuvastasidköögis pliidi juures suitseva koha ning likvideerisid ohtliku olukorra kell 9.21. Elanik viga ei saanud.

Harjumaa

17. märtsil kell 19.15 teatati, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas põleb eluhoonete vahetus läheduses kulu. Päästjad kustutasid ca 50 ruutmeetrise kulupõlengu kell 19.30. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada laste hooletusest tikkudega mängimisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

17. märtsil kell 17.02 teatati, et Räpina vallas Soohara külas süttisid põlluservas 10 heinapalli. Päästjate saabudes selgus, et heinapallid süttisid laste tule tegemisest. Peremehel pretensioone ei olnud ning ta nõustus pallide jäänused ise ära kustutama. Päästjad hoiatavad, et lastel ei tohi lubada järelevalveta lahtise tulega mängida ning neile tuleb selgitada tulega seotud ohtusid.

Tartumaa

17. märtsil kell 19.26 teatati, et Tartus Riia tänaval töötavad korterites vingugaasiandurid ja ruumides on suitsulõhn. Päästjad otsisid üles tulekahju kahtlusega korteri, kuhu siseneti jõuga. Kedagi kodus ei olnud, kuid selgus, et ahjus põles tuli, kuigi põlemiseks vajaliku õhu juurdepääs oli juba suletud. Õnneks säästsid vingugaasiandurid õnnetuse raskematest tagajärgedest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. märtsil kell 16.30 oli süttinud sõiduauto Alutaguse vallas Iisakus Tartu maanteel. Kohal viibinud inimesed püüdsid tulekustutitega mootoriruumi kustutada, kuid lõplikult seda teha ei õnnestunud. Nii summutasid päästjad viimased leegid kell 16.46. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse elektrisüsteemi rikkest.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

17. märtsil kella 12.47 ajal käisid päästjad Kihnu vallas Lemsi külas Kihnu sadamas vette aitamas kivide vahel hätta jäänud hülgepoega.

Kella 19 ajal käisid päästjad Häädemeeste vallas Võiste alevikus Allika tänava piirkonnas kustutamas 0,25 hektaril põlevat kulu. Kulu põlemise jälgi ulatus hektarilisele alale. Põleng kustutati kululuudade ja veejugadega.

Saaremaa

17. märtsil tegid demineerijad kahjutuks Saare maakonnas Saaremaa vallas Kaimri küla lähedalt metsast leitud kaks käsigranaati.