Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-21. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. märtsil kell 17.41 helistasid häirekeskusesse nutvad lapsed, kes olid Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval asuvas elumajas lifti kinni jäänud. Päästjad jõudsid kiiresti kohale ning vabastasid lapsed liftist kell 17.56. Seejärel tegeles katkise liftiga edasi kohale saabunud liftiavarii tehnik.

18. märtsil kell 19.07 helistas häirekeskusesse vanahärra Kristiine linnaosast Kotka tänavalt ning teatas, et tunneb end väga halvasti, kuid ei suuda kohe kindlasti kiirabile ise ust avada. Kohale saabunud päästjad avasid ukse nii, et see jäi terveks ning andsid abivajaja meedikutele üle.

19. märtsil kell 9.33 saabus häirekeskusele teade, et Põhja-Tallinna linnaosas Sõle tänaval asuva neljakordse elumaja keldrist levib suitsu. Kohale saabunud päästjad evakueerisid majaelanikud ning lokaliseerisid ühes keldriboksis aset leidnud põlengu kell 09.58. Seejärel kelder ning trepikoda tuulutati ning üks elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

20. märtsil kell 19.26 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Mardi tänaval asuva elumaja katusel on näha leeki. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et ühe korteri rõdul tehti lõket ning palusid selle kustutada. Seejärel viisid päästjad lõkkemeistritele läbi põhjaliku tuleohutusalase nõustamise.

Harjumaa

19. märtsil kell 9.40 said päästjad väljakutse Saue valda Laagri alevikku, kus Kuuse tänaval asuva elumaja elanik andis teada, et tema eakas naaber nutab ning vajab abi, kuid ust avada ta ei suuda. Kohale saabunud päästjad avasid ukse jõuga ning andsid korteripõrandal maas lebava kannatanu üle kiirabile.

19. märtsil kell 20.57 teatati, et Rae vallas Rae külas põleb elumaja vahetus läheduses kasvuhoone. Kohale saabunud päästemeeskond kustutas põlengu kell 21.35 ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada kasvuhoone sisse ehitatud ahjust. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

20. märtsil kell 17.13 saabus häirekeskusele teade, et Harku vallas Naage külas põleb puukuur. Päästjad tuvastasid saabudes, et põlema oli süttinud puukuuri sein ning kustutasid tulekahju kell 17.28. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada puukuuri asetatud tuhakastist, kus olid grillimisest üle jäänud kuumad söed.

21. märtsil kell 6.00 sai häirekeskus teate, et Harku vallas Liikva külas põleb eluhoone vahetus läheduses puukuur. Päästjad tuvastasid, et tuld oli võtnud väike puidust abihoone ning kustutasid selle kell 8.38. Inimesed põlengus kannatada ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

20. märtsil kell 19.44 teatati, et Põlva vallas Metste külas põleb suvilana kasutusel olev maja. Päästjate saabudes oli katus lausleekides ning hoone osaliselt kokku kukkunud. Inimesed oli õnneks varem ise majast välja saanud. Päästjad kustutasid tulekahju kell 22.01. Esialgsetele andmetel võis põleng süttida elektrisüsteemi või -seadme rikkest. Šokis majaomanike tervist turgutasid kiirabitöötajad.

Tartumaa

18. märtsil kell 17.36 teatati, et Tartus Ladva tänaval tilgub parkiva auto paagist kütust. Päästjad katsid kütuseloigud absorbentainega. Info auto kohta edastati omaniku leidmiseks politseile.

Kell 17.34 käisid päästjad Tartus Puiestee tn kustutamas garaažide taga väikses prügilas põlevat diivanit.

20. märtsil kella 15.17 ajal suitses Kambja alevikus Puiestee tn katlamaja etteandeliinil saepuru. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutust ja probleemi lahendamine jäi töötajate ülesandeks.

Kella 18.04 ajal põles Kambja vallas Soinaste külas metsa aluses 125 ruutmeetrit kulu.

Valgamaa

19. märtsil kell 10.49 süttis Tõrvas Oa tänaval sõiduauto kapotialune. Kohal olnud inimesed kustutasid leeke käsikustutitega. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult.

Kell 17.04 käisid päästjad Otepää vallas Pilkuse külas kustutamas järelevalveta põlevat suurt lõket, kust levis ümbrusele paksu suitsu.

Viljandimaa

18. märtsil kell 19.09 ähvardas Mustlas Vahe tänaval ohutusnõuetele mittevastava saunaahju suitsutoru vahelt välja ulatuvad leegid süüdata hoonet. Päästjad kõrvaldasid tuleohu ning andsid juhise enne kütmist viia kütteseade ohutusnõuetega vastavusse.

Võrumaa

18. märtsil kell 11.44 süttis hooletust pensionäri lõkkepõletamisest Setomaa vallas Mikitamäe külas 4000 ruutmeetrit kulu, mille päästjad pumbaga varustatud ATV abil kustutasid.

Kell 12.39 süttis hooletust lõkkepõletamisest Rõuge vallas Karaski külas 200 ruutmeetrine kulupõleng, mida maaomanik sahaga traktoriga piiras. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult.

Kell 13.12 süttis Räpina vallas Linte külas lõkkest 40 ruutmeetrit kulu.

Kell 13.22 teatas hooldustöötaja Setomaa vallast Võmmorski külast, et koputab juba paarkümmend minutit 89-aastase kliendi ukse taga, ning kuigi toas raadio mängib, keegi ei vasta. Päästjad võtsid akna avamiseks klaasi eest ja leidsid toast kukkunud naise, kellega tegeles edasi kiirabi.

Kell 23.00 teatati, et Võru vallas Udsali külas on elumaja korstnas kakk. Päästjad võtsid linnu korstnast välja ja lasid vabaks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. märtsil kell 22.13 teatati, et Kohtla-Järvel Saagi väikekohas põles järelevalveta jäetud lõke. Päästjad kustutasid põlema pandud külmkapi, mööbli ja muu kodutehnika. Päästeamet tuletab meelde, et lõkkes tohib põletata vaid immutamata puitu, pappi ja paberit.

19. märtsil kella 12.04 ajal oli Narvas Pähklimäe tänaval roninud garaaži katusele 10aastane laps, kes vajas sealt alla saamiseks päästjate abi.

19. märtsil kell 20.42 andis politseipatrull teada, et Narvas Kadastiku tänaval lõõmas järelevalveta jäetud lõke. Päästjad leidsid eest prügipõlengu, kus lisaks muule prahile põles ka vana madrats. Kell 20.56 oli keskkonda ohustav lõke kustutatud.

20. märtsil kell 16.12 käisid päästjad kontrollimas Sillamäel Mere puiesteel kortermaja, kus oli tunda gaasi lõhna. Ühe korteri omanikul keelati gaasiseadme kasutamine ning ventilatsiooni probleemist teavitati korteriühistut.

Kell 16.58 kutsuti aga päästjad samasse kortermajja, kus teises korteris oli samuti tunda gaasilõhna. Kortermaja kontrolliti üle ning rohkem probleeme ei tuvastatud.

Lääne-Virumaa

20. märtsil kell 17.48 anti häirekeskusele teada, et Väike-Maarjas Ehitajate teel põles kasvuhoone. Päästjad kustutasid pärast saabumist põlengu lumega. Esialgsel hinnangul võis kasvuhoone süttida selle kõrval tehtud lõkkest.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

19. märtsil kell 19.41 käisid päästjad Haapsalus Sambla tänaval kustutamas elumajade lähedusse tehtud suurt järelevalveta põlevat lõket. Politsei abil selgitati omanik, kes koju kutsuti ning kellele lõkkepõletamise ohutusnõudeid selgitati. Olulisimaks on, et lõket tuleb esmaseid kustutusvahendeid juures hoides valvata ning tagada, et tuli ümbrusele ei leviks.

Pärnumaa

19. märtsil kell 17.28 käisid päästjad Sauga jõe kai juures jäält ära kutsumas kolme kalameest. Vene keelt kõnelevad mehed ei olnud jääle mineku keelust veel kuulnud ning pärast selle selgitamist lahkusid.

20. märtsil põletati Pärnus Humala tänaval oksalõket, millest ümbrusele paksu suitsu levis. Päästjad selgitasid elanikule, et Pärnus on jäätmehoolduseeskirja järgi loodusjäätmete põletamine keelatud.

Raplamaa

20. märtsil kell 16.29 käisid päästjad Keava alevikus Koogimäe külas kustutamas prügilõket, kus põles plastik ja mööbel. Päästjad kustutasid keskkonda reostava prügilõkke 1,3 tonni veega. Kohale kutsutud keskkonnaameti inspektor fikseeris olukorra ja asus süüdlast selgitama.

Saaremaa

20. märtsil kella 13.53 ajal süttis Ilpla külas hooletust lõkkepõletamisest 200 ruutmeetrit kulu. Elanikud piirasid tule leviku enne päästjate saabumist okstega materdades ja ämbriga vett loopides. 

21. märtsil kell 9.26 teatati, et Leisi alevikus Koli tänaval on põhikooli aulas suitsulõhn. Päästjad selgitasid, et suits oli tekkinud ventilatsioonisüsteemi rikkest. Tõsisemat ohtu hoonele ei tekkinud ja probleemi lõplikuks lahendamiseks kutsus kool kohale remondimehed.

Hiiumaa

18. märtsil kell 15.23 põles Kärdlas 1500 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid.

20. märtsil kell 19.18 käisid päästjad Kassari külas kustutamas silorullide kiledest tehtud prügilõket.