Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. märtsil kell 14.16 helistas häirekeskusesse hooldustöötaja, kes oli oma Kristiine linnaosas Välja tänaval elava eaka patsiendi ukse taga ning too kurtis, et on juba neljandat päeva põrandal pikali ja ei saa ust avada, kuna jalad ei kanna. Hooldustöötajal olid võtmed küll olemas, kuid kuna elaniku võtmed olid seespool ees, ei olnud tal võimalik siseneda. Kohale saabunud päästjad avasid ukse jõuga ning andsid abivajaja üle kiirabile.

21. märtsil kell 15.54 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et on oma Mustamäe linnaosas Vilde teel elava eaka isa ukse taga, kuid ei saa siseneda, kuna võtmed on seespool ees. Poeg ütles, et isa ei ole ööpäeva jooksul telefonile vastanud ning kartis, et temaga on midagi juhtunud. Kohale saabunud päästjad avasid ukse jõuga ning andsid põrandal abitus seisundis lebava vanainimese üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

21. märtsil kell 15.55 helistas hädaabinumbrile Lasnamäe linnaosas Vikerlase tänaval elav vanaema, kelle hoolde alla antud 5-aastane lapselaps oli end kogemata ühte tuppa lukustanud ning ei osanud ust iseseisvalt avada. Kohale saabunud päästjad avasid ukse jõuga ning andsid nutva lapselapse vanaemale üle.

21. märtsil kell 21.27 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse Ümera tänavale, kus põles majast välja visatud ning unarusse jäetud tugitool. Päästjad kustutasid põlengu kell 21.46.

Harjumaa

21. märtsil kell 15.38 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Lehmja külas põleb tööstushoone kolmandal korrusel asuv saun. Kohale reageerinud päästemeeskonnad Assakust, Lasnamäelt, Lillekülast ja Nõmmelt ning vabatahtlikud päästjad Sakust ja Raest said üheskoos tulekahju kontrolli alla kella 16.33 paiku, misjärel kõik ruumid tuulutati. Põleng likvideeriti lõplikult kell 18.04 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
21. märtsil kell 16.07 käisid päästjad Tartus Variku viaduktil teelt ära korjamas sinna kukkunud ja liiklust ohustavaid prusse.

Kella 16.54 ajal põles Kastre vallas Haaslava külas 25 ruutmeetrit kulu, mille süütas ilmselt kohalike poiste tulega mängimine. Elanikud kustutasid põlengu enamuses ise, päästjad materdasid suitsevad kohad üle.

Viljandimaa

21. märtsil kella 19.18 ajal põlesid Viljandi vallas Uusna külas vana kuuri jäänused. Kaks meest olid need tahtlikult süüdanud, kuid lõkketegemise nõuded olid täitmata ning leegid ohustasid lähedal asuvat kortermaja. Päästjad kustutasid põlengu.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

21. märtsil kell 11.16 pöördus Rakvere vallas Roodevälja külas Arkna teel elav inimene häirekeskuse poole, sest pärast pliidi alla tule tegemist oli korter täitunud suitsuga. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et tegemist ei olnud tulekahjuga ning kontrollisid lisaks termokaameraga hoone üle. Elanikuga lepiti kokku kodunõustamise aeg.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

21. märtsil kell 18.57 teatati, et Paides Nurmsi külas Tallinn-Tartu mnt läheduses põleb ühekorruseline elumaja. Päästjate saabudes oli hoone katus lausleekides. Kustutustööde käigus info kogumisel selgus, et majas võib olla mees ja naine. Kella 19.49 ajal leidsid päästjad majast 69-aastase naise ja 67-aastase mehe surnukeha. Põleng kustutati kell 21.38. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Pärnumaa

21. märtsil kella 15.04 ajal põles Audru alevikus Naaritsa teel endise rebasefarmi territooriumil kulu, mille elanikud enne päästjaid kustutasid. Päästjad kontrollisid põlenguala üle. Ühe hoone akna juurest leiti värskeid tikke ja põlengu süttimises võib kahtlustada laste tikkudega mängimist.