Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. märts

Põhja päästekeskus


Tallinn

22. märtsil kell 13.02 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Türi tänaval asuvas tööstusettevõttes töötab suitsuandur ning kuumapressist levib ohtralt suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et hoone juures toimunud kaevetööde käigus oli vigastatud elektrikaablit, mille tagajärjel tekkis tööstushoones elektrikatkestus, mis omakorda tekitas tööstusmasinate ülekuumenemise ning suitsemise. Päästjad tuulutasid ruumid suitsust ning ükski inimene kannatada ei saanud.

22. märtsil kell 23.47 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Akadeemia teel on viiekordse elumaja trepikoda suitsu täis. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et ühes esimesel korrusel asuvas korteris oli põlema süttinud tekk, mida ebastabiilses olekus korteriomanik ise vannis kustutada püüdis. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult kell 23.56, tuulutasid ruumid ning andsid elaniku tervisekontrolliks üle kiirabile. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada hooletust suitsetamisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

23. märtsil kell 01.27 said päästjad teate, et Tallinna kesklinnas Rävala puiesteel põleb garaaž. Päästemeeskond kustutas garaažis põlenud prahihunniku kell 01.56 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

22. märtsil kell 10.58 said päästjad väljakutse Harku valda Liikva külasse, kus põles ehitusjärgus eluhoone kõrval asuv kuur, kus ka eelmisel päeval tulekahju oli aset leidnud. Päästjad lokaliseerisid põlengu kell 11.55, misjärel Muraste vabatahtlikud päästjad edasise ohutuse huvides veel olukorda kontrollima jäid. Kell 12.27 veenduti, et edasine oht põlengule puudub.

22. märtsil kell 17.20 saabus häirekeskusele teade, et Harku vallas Tiskre külas on lastekamp metsaserval asuvad heinapallid põlema pannud. Kohale saabunud päästjad kustutasid tossavad heinapallid kella 18.15 paiku ning viisid lastele, kelle arvates oli kõik tore ja hästi, läbi põhjaliku tuleohutusalase selgitustöö.

22. märtsil kell 19.14 sõitsid päästjad Anija valda, kus Ülejõe külas põles ühekordses mahajäetud kivimajas lõke. Päästjad kustutasid põlengu kell 19.29

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval kokku 5 väljakutset, mis olid seotud põlevate prügikastide kustutamisega. Neist 4 Tallinnas ja 1 Harjumaal.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

22. märtsil kell 18.46 käisid päästjad Kastre vallas Imste külas kustutamas seitset lehe ja oksapuru lõket, mis põlesid järelevalveta. Tuleohutusnõuete kohaselt peab lõkke süütaja tagama, et tuli ümbrusele ei leviks ning selleks tuleb lõket valvata.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. märtsil kell 15.45 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Toome puiesteel ei saada kontakti 88aastase naisterahvaga. Kuna korterist oli kuulda hääli, tekkis kahtlus, et inimese elu võib olla ohus. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning leidsid eest terviserikkega elaniku, kes anti üle kiirabimeedikutele.

Lääne-Virumaa

23. märtsil kell 6.03 oli Väike-Maarja vallas Edru külas, Rakvere-Väike-Maarja-Vägeva maantee 49. kilomeetril süttinud palgikoormaga veoki järelhaagis. Kuigi juht püüdis masinas leidunud ja möödujatelt saadud kustutitega tulekahju likvideerida, see tal kahjuks ei õnnestunud ja vaja oli päästjate abi, kes summutasid leegid kell 7.00. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

22. märtsil kell 11.41 varises Märjamaa vallas Orgita külas vanas mahajäetud kontorihoones ühe ruumi lagi. Inimesi õnneks majas ei olnud. Päästjad piirasid ohuala lindiga. Tühjalt seisvate hoonete omanike kohustus on piirata ligipääs lagunevale hoonele ning tagada hoones ning selle ümbruses ohutus.