Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. märts

Põhja päästekeskus


Tallinn

23. märtsil kell 10.59 kutsuti päästjad Kristiine linnaossa Mingi tänavale, kus televiisor oli hakanud suitsema. Päästjate saabumise ajaks oli seade kuum, kuid puudusid põlengu tundemärgid, mistõttu keelati pererahval pildikasti kasutamine ning soovitati pöörduda tehniku poole.

23. märtsil kell 12.48 anti häirekeskusele teada, et 69-aastane naine tunneb end halvasti ja lamab juba poolteist tundi põrandal. Kuna korteri uks oli lukustatud, tuli päästjatel siseneda rõdu kaudu, et patsient kiirabimeedikutele üle anda.

23. märtsil kell 14.27 käisid päästjad Kristiine linnaosas Endla tänaval avamas korteri ust, mille taga oli põrandal abitus seisundis lamanud vanem naine juba kolm päeva. Kiirabi toimetas patsiendi haiglasse.

23. märtsil kell 17.46 ei pääsenud kiirabi 70-aastase patsiendini Kristiine linnaosas Nõmme teel. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning avasid meedikutele ukse.

23. märtsil kella 19.33 ajal oli Nõmmel Pärnade puiesteel kahekorruselise kortermaja korstnas tekkinud põleng. Päästjad kustutasid pärast saabumist vahtkustutiga põleva tahma. Kahe korteri omanikega viidi läbi selgitustöö, keelati kütmine ning kutsuti järgmiseks päevaks kohale korstnapühkija. Päästeamet tuletab meelde, et ohutuks kütmiseks tasub meeles pidada, et rikkis küttekollet ei tohi kasutada. Vähimagi kahtluse korral, et kodu kütteseade või korsten pole töökorras, tuleb esimesel võimalusel kutsuda oma ala ekspert seda kontrollima.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

23. märtsil kell 10.13 teatati, et Lohusuu alevikus Järve teel on Avijõel kalda ääres oleva paadi tagumine osa, kus mootor, vee alla vajunud ning vette on lekkinud õli. Kohale tuli paadi omanik ning alus tõsteti veest välja. Päästjad kogusid pumba abil enamuse reostusest kokku.

Põlvamaa

23. märtsil kell 13.30 põles Räpina vallas Haudaotsa külas tühjalt seisev vana maja. Päästjate saabudes oli hoone juba osaliselt kokku kukkunud. Kohal oli kinnistu omanik, kelle loal hoone laiali tõmmati. Ümbrusele ohtu ei tekkinud. Hoonest jäi järgi paar lõkke mõõtu hunnikut, mille lõpuni põlemist jäi valvama omanik.

Valgamaa

23. märtsil kell 10.42 teatati, et Tõrva vallas Kulli külas põleb garaaž. Päästjate saabudes oli hoone katuse ja seina vahelt näha leeke. Kõige pealt eemaldati garaaži ukse eest paat ning garaaži seest ATV, mille järel tulekahju kustutati. Esialgsetel andmetel süttis tulekahju eelmisel õhtul tööle pandud akulaadijast.

Võrumaa

23. märtsil kella 10.59 ajal käisid päästjad Rõuge vallas Varstu külas kustutamas tee ääres sütitnud väikest kulupõlengut.

23. märtsil kell 13.57 teatati, et Võru vallas Võlsi külas läks ATVga kalamees Tamula järvele. Kohale sõitnud päästjad juhtisid mehe tähelepanu, et järv on äärest juba osaliselt lahti ning sõidukiga veekogule minek on eluohtlik. Kalamees võttis hoiatust kuulda ning tuli jäält ära. Kella 18.09 ajal teatati, et Setomaa vallas Värska alevikus Pikk tänava piirkonnas kukkusid kaks koera läbi Õrsava järvejää. Päästjate saabudes oli üks koer jääl ja teine ronis jääaugust ise välja. Loomad tulid kaldale. Soojemate ilmadega sulab jää kiiresti ning sellele minek muutub ohtlikuks nii inimestele kui loomadele. Lõuna päästekeskus kaalub lähiajal Lõuna-Eesti siseveekogude jääle mineku keelu kehtestamist.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. märtsil kell 11.15 oli Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Kasteheina tänaval süttinud kortermaja rõdul praht, mille omanikud enne päästjate saabumist osaliselt kustutada suutsid. Päästjad likvideerisid põlengu lõplikult kell 11.29 ning tuulutasid korteri. Põlengus keegi viga ei saanud.

Lääne-Virumaa

23. märtsil kell 17.37 avastati Rakveres Tartu tänaval lume alt välja sulanud umbes 50 ruutmeetri suurune õlilaik. Päästjad katsid reostuse absorbentainega ning teavitasid linnavalitsust.


Lääne päästekeskus

Suuremaid päästesündmusi möödunud ööpäeval ei olnud.