Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. märts

Põhja päästekeskus


Tallinn

24. märtsil kell 12.55 oli tööle rakendunud suitsuandur ning suitsuga täitunud trepikoda Kesklinnas Lastekodu tänaval. Päästjad ventileerisid trepikoja ning tegid kindlaks korteri, kus oli pliidile unustatud kiirkeetja. Kahjuks ei suutnud eakas inimene adekvaatselt olukorda hinnata ning päästjad palusid pojal tulla vanainimese eest hoolt kandma.

24. märtsil kella 16.36 ajal tuli päästjatel käia Kristiine linnaosas Mustamäe teel kustutamas põlevat puud. Oht likvideeriti kell 17.01.

Harjumaa

24. märtsil kell 20.09 käisid päästjad väljakutsel Saue vallas Vatsla külas Kodasema teel, kus pealtnägijad pidasid lõket hoonepõlenguks. Kuigi lõket valvati, ei olnud täidetud muud ohutusnõuded ning seetõttu lasksid päästjad omanikul tulekolde kustutada. Päästjad tuletavad meelde, et enne lõkke tegemist tuleb veenduda, et see on piisavalt kaugel hoonetest ja metsast. Lõket tohib teha nõrga tuulega ning lõkke juures peab alati valmis olema ämber veega või tulekustuti.

25. märtsil kell 7.00 kutsuti päästjad Kose valda Ravila alevikku Ravila teele, kus juba põlenud hoonest leiti 47-aastase mehe surnukeha. Umbes 20 ruutmeetri suuruses aiamajas oli päästjate saabumise ajal veel kerget vingu ning väike põleng, mis tulekustuti abil likvideeriti. Kuna hukkunu leiti voodist, mille kõrval põrandal põleng toimus, võib esialgsel hinnangul tulekahju põhjuseks pidada hooletut suitsetamist voodis. Surma täpsed asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

24. märtsil kell 21.24 käisid päästjad Kanepi vallas Vissi külas aitamas liikuma teel ümberkeeramisel kraavi vajunud liinibussi.

Valgamaa

24. märtsil kell 19.10 sulasid Valga vallas Sooru külas Kesk tänaval kortermaja elektrikilbis ülekuumenenud juhtmed. Päästjad lülitasid kilbist voolu välja ja andsid majaelanikele juhise rikke parandamiseks kiiremas korras elektrik kutsuda.

25. märtsil kella 00.39 ajal süttis Valgas Pikk tänaval korterielaniku hoolimatul voodis suitsetamisel magama jäämisest tekk. Õnneks suitsetanud mees ärkas ning suutis põleva teki aknast välja visata. Päästjad kustutasid teki ämbri veega. Igal aastal hukkub hooletust suitsetamisest alguse saavates tulekahudes ligi 20 inimest, mis on aasta lõikes pool kõigist tulesurmadest.

Viljandimaa

24. märtsil kell 11.15 teatati, et Viljandis Riia mnt kortermajas on vanem inimene kodus tõenäoliselt hädas. Naine ei olnud telefonile vastanud ning ei avanud ust. Päästjad avasid lähedaste loal metallukse jõuga ning leidsid põrandalt oigava 85-aastase naise. Patsient transporditi kiirabiautosse. 

Kell 16.41 teatati, et Põhja-Sakala vallas Tipu külas sai metsas tööd teinud mees murdunud oksaga pihta ja sellest viga. Päästjad transportisid 60-aastase mehe metsast välja.

Võrumaa

25. märtsil kella 7.09 ajal süttis Võru vallas Oro külas elumaja toa põrandal ülekoormatud elektrijuhtmete pundar. Elanikud summutasid põlengu iseseisvalt. Päästjad kontrollisid termokaameratega tuleohutust. Päästjad hoiatavad, et korraga paljude elektritarbijate sisslülitamine võib juhtmed üle koormata, mis selle tagajärjel kuumenevad ja süttivad. Tuleohtu põhjustavad ka vanad, kulunud või lausa katkised pikendusjuhtmed

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. märtsil kell 14.57 andis autojuht teada, et oli Narvas Äkkeküla teel sõitnud masinaga teel olevasse löökauku, mille tagajärjel purunes mootori karter ning tekkis õlileke. Päästjad katsid kohapeal reostuse absorbentainega.

25. märtsil kell 01.24 oli gaasiandur tööle rakendunud Kohtla-Nõmmel Heina tänaval. Päästjad avastasid saabumise järel gaasilekke, sulgesid ballooni ning ventileerisid korteri. Kodus viibinud inimeste tervis kannatada ei saanud.

Lääne-Virumaa

24. märtsil kell 12.00 andis Kadrina valla Rõmeda küla elanik häirekeskusele teada, et elumajast väljaspool asuv elektrikaabel oli hakanud tossama. Päästjate saabumise ajaks oli vana kaabel läbi põlenud, kuid tänu kiirele voolu väljalülitamisele edasist ohtu ei kujutanud. Olukorrast teavitati elektrikuid.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

24. märtsil kell 13.56 süttis Lääneranna vallas Paatsalu külas abihoone, kus hoiti puitmaterjali. Päästjad kustutasid põlengu kell 15.07. Tulekahjus sai kannatada umbes kolmandik hoonest ja seal hoitud materjalist. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel sai põleng alguse tuleohutusnõudeid eiravast lõkkepõletamisest.