Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-28. märts

Põhja päästekeskus


Tallinn

25. märtsil kell 13.39 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna linnaosasse, kus Sõle tänaval oli voodihaige isik oma asemelt alla kukkunud ning abikaasa ei jaksanud teda ise tagasi tõsta. Päästjad aitasid inimese voodisse tagasi ning palusid lähedastel kutsuda abivajaja tervise kontrollimiseks kohale kiirabi.

25. märtsil kell 19.58 helistati häirekeskusesse teatega, et Põhja-Tallinna linnaosas Telliskivi tänaval on ühe elumaja korteris tunda plastmassi põlemise lõhna. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põlema olid süttinud riided, mis olid pesukuivatist välja võetud ning seejärel kuumana kappi asetatud. Päästjad eemaldasid riided kapist ning likvideerisid ohtliku olukorra kell 20.14

25. märtsil kell 20.18 saabus häirekeskusele teade Põhja-Tallinna linnaosast, kus Ehte tänaval asuva elumaja trepikojas oli tunda tugevat gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad tuvastasid trepikoja gaasikraanis lekke ning sulgesid selle. Korteriühistul paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda gaasiavarii tehnikud. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

26. märtsil kell 9.10 saabus häirekeskusele teade, et Tallinna kesklinnas Tehnika tänaval põleb sõiduauto. Päästjate saabudes põles sõiduki mootoriruum lahtise leegiga ning see kustutati kella 9.31-ks. Inimesed viga ei saanud ning tekkepõhjus ei ole teada.

26. märtsil kell 15.12 teatati häirekeskusele, et Haabersti linnaosas Sirge tänaval põleb kahekordne elumaja. Kohale saabunud päästjad selgitasid välja, et väga tuulise ilma tõttu oli majaelanikule ahjuust avades leek otse näkku paisanud, misjärel isik kukkus ning toibudes avastas, et põlema oli süttinud nii eluruumi vahelagi kui seinad. Elanik püüdis seejärel tuld ise kontrolli alla saada, kuid see ei õnnestunud. Tänu naabrite tehtud hädaabikõnele kustutasid päästjad põlengu kell 16.43 ning elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

27. märtsil kell 5.49 sõitsid päästjad Mustamäele, kus Sääse tänaval asuva elumaja ühes korteris oli eakas mees voodi ja kapi vahele kukkunud. Teataja ise ei jaksanud meest tõsta ning päästjad aitasid vanahärra voodisse tagasi kell 6.06.

28. märtsil kell 5.01 helistas hädaabinumbrile Lasnamäe linnaosas Meeliku tänaval elav inimene ning teatas, et tunneb trepikojas suitsuhaisu ning kuuleb kõrvalkorterist suitsuanduri häält. Kohale saabunud päästjad sisenesid naabril olnud võtmete abil korterisse ning leidsid sealt eest toidukõrbemise. Toidutegija oli kukkunud põrandale kapi alla ja sinna kinni jäänud. Päästjad aitasid elaniku kapi alt välja ning andsid ta üle kiirabile. Abivalmis naaber keeras pliidi kinni ning päästjad tuulutasid suitsu täis ruumid.

Harjumaa

26. märtsil kell 8.08 teatati häirekeskusele, et Viimsi vallas Püünsi külas põleb lahtise leegiga Lagle teel asuv kahekordne eramaja. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud majast väljunud ning üks inimene, kes oli suitsu sisse hinganud, toimetati kiirabi poolt haiglasse. Kohale saabunud päästjad Kesklinna, Lasnamäe, Muuga ja Pirita komandodest ning vabatahtlikud päästjad Hüürust ja Raest alustasid kustutustöid kahes töölõigus, mille käigus kaitsti tule eest ka kõrvalasuvaid hooneid. Tulekahju lokaliseeriti kell 10.32 ning maja teine korrus hävis selles täielikult. Lõplikult panid päästjad tulekahjule piiri kell 11.16 ning päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis see alguse saada nõuetele mittevastavast tulekoldest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

26. märtsil kell 15.33 helistati häirekeskusesse ning teatati, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus on kahekordse kortermaja keldrist kuulda praksumist ning tunda suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad leidsid tulekolde maja keldrikorrusel asuvast kilbiruumist, kus põles hoone peakilp. Kustutustööde ajaks lülitasid päästjad hoones välja elektri ning kustutasid põlengu kell 16.41. Trepikotta ning paari korterisse levinud suits ventileeriti ning ükski elanik õnneks viga ei saanud. Päästjad palusid hoone esindajal kiiremas korras kohale kutsuda elektriavarii tehnikud ning enne seda keelati majaelanikel elektri kasutamine.

27. märtsil kell 1.01 teatati, et Lääne-Harju vallas Lemmaru külas põleb saun. Päästjate saabudes oli lausleekides nii saun, kui ka selle kõrval asuv suvilahoone. Päästemeeskonnad Keilast ja Paldiskist ning vabatahtlikud päästjad Kibunast ja Ristilt kustutasid tulekahju kell 4.13. Inimesed selles õnneks viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 30 väljakutset, mis olid seotud tormikahjude likvideerimisega (neist 10 Tallinnas ja 20 Harjumaal). Põlevaid prügikaste käidi kustutamas kolmel korral ning kulupõlenguid samuti kolmel korral.
Kiirabile osutati raskete patsientide tassimisega seotud abi kokku viiel korral.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

26.-27. märtsil oli 11 päästjate väljakutset Jõgevamaale seotud tormituulte kahjutustest tingitud ohtude kõrvaldamisega, mida põhjustasid enamasti murdunud puud ja viga saanud elektrikaablid. Tõsisem juhtum oli kell 12.34 Põltsamaal Metsa tänaval, kus murdunud puu kukkus elektriliinide ning maja juures parkiva maasturi pihta, purustades sõiduki tagaklaasi. Viga sai ka maja katus. Päästjad eemaldasid puu autolt ja teelt.

27. märtsil kell 19.58 teatati, et Jõgeval Aia tänaval on kass keldri laepaneeli 6 meetri sügavusse õõnsusesse lõksu jäänud. Kassi asukoht avastati elanike sondkaamera abil. Ühistu esimehe nõusolekul tehti paneeli auk, kust kaudu loomake kätte saadi ja omanikule üle anti.

Põlvamaa

26.-27. märtsil oli 7 päästjate väljakutset seotud tormituulte kahjutustest tingitud ohtude kõrvaldamisega, mida enamuses põhjustasid murdunud teedele kukkunud puud.

Tartumaa

26.-27. märtsil oli 11 päästjate väljakutset Tartumaale seotud tormituulte kahjutustest tingitud ohtude kõrvaldamisega, mida põhjustasid enamasti teedele kukkunud murdunud puud ja paaril korral majade lahti tulnud katuse- või aknaplekid.

26. märtsil kell 10.48 teatati, et murdunud puu kukkus elektriliinile, särtsub ja suitseb ning on süüdanud kuluheina. Päästjate saabudes otsest põlengut ei olnud, ohuala märgistati lindiga.

26. märtsil kell 21.12 teatati, et Tartu vallas Nigula külas süttis paar tundi varem kitsega avarii teinud Mercedes buss. Buss hävis tulekahjus. Pealtnägija sõnul oli alguses põlema lahvatanud bussi gaasiseade, kust tule levis üle kogu sõiduki.

Valgamaa

26.-27. märtsil oli 7 päästjate väljakutset Valgamaale seotud tormituultes murdunud ja teedele või elektriliinidele kukkunud puudest tingitud ohtude kõrvaldamisega.

26. märtsil kell 16.14 teatati, et Tõrva vallas Riidaja külas süütas murdunud elektripostilt maha kukkunud elektriliin kuluheina. Elektrikud lülitasid voolu välja ning põleng sumbus.

Viljandimaa

26. märtsil käisid päästjad 4 väljakutsel kõrvaldamas murdunud ja teedele kukkunud puudest tingitud ohte.

Kella 10.19 ajal teatati, et Viljandi vallas Vardja külas suitseb elektriliinidele kukkunud puu. Olukorda hakkasid lahendama kohale saadteud elektrikud.

Kell 13.35 teatati, et Viljandis Tallinna tänaval tõmbas tuul lahti maja katuseplekid. Päästjad tõid lendu läinud ja puu otsa lennanud plekid alla ning tegid sama ka sidekaabli külge rippuma jäänud plekkidega.

Võrumaa

26.-27. märtsil oli 16 päästjate väljakutset Võrumaale seotud tormituulte kahjutustest tingitud ohtude kõrvaldamisega, mida enamuses põhjustasid teedele või elektriliinidele kukkunud puud.

Tõsisem sündmus juhtus 26. märtsil kell 12.48 Setomaa vallas Kostkova külas, kus murdunud puu kukkus elektriliinidele ja veoautole. Päästjad eemaldasid puu teelt ja märgistasid elektriliini ohulindiga.

26. märtsil kell 19.47 teatati, et Võru vallas Nooska külas põrkas sõiduauto kokku teele kukkunud puuga. Inimesed viga ei saanud. Päästjad eemaldasid puu ja aitasid auto puksiirile. Autost välja voolanud vedelikud kaeti absorbentainega.

Ida päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel said päästjad kokku 30 väljakutset, mis olid seotud tormikahjude likvideerimisega. Enamasti oli tegemist teedele kukkunud puude eemaldamisega. Neist 18 Ida-Virumaal ning 12 Lääne-Virumaal. Kiirabile osutati raskete patsientide tassimisega seotud abi kokku üheksal korral.

Ida-Virumaa

25. märtsil kell 9.18 helistas häirekeskusesse Narva linnas Võidu prospektil elav inimene, kes teatas, et ei saa telefonitsi ühendust oma eaka üksi elava tuttavaga ning ei pääse sisse ka uksest, kuna võti on seespool risti ees. Kohale saabunud päästjad avasid ukse jõuga ning andsid põrandal pikali lebava abivajaja üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

25. märtsil kell 9.46 helistas hädaabinumbrile Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas elav inimene, kes teatas, et tema korteri köögis on tunda gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et gaasileke tuleb pliidist ning sulgesid gaasikraani. Elanikul paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda avariitehnikud, kes seadme korda teeks.

25. märtsil kell 14.31 saabus häirekeskusele teade, et Narva linnas Tiimanni tänaval asuva elumaja ühes korteris on linnupoeg ventilatsioonilõõri kukkunud. Kohale saabunud päästjad vabastasid linnukese kella 14.44 ajal.

25. märtsil kell 16.46 helistasid häirekeskusesse noormehed, kes olid Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas asuva elumaja lifti kinni jäänud. Noormeeste sõnul olid nad varasemalt helistanud ka liftiavarii telefonile, kuid sealt öeldi, et kõik tehnikud on hõivatud. Kohale saabunud päästjad aitasid isikud liftist välja kell 17.22.

25. märtsil kell 20.47 teatati, et Narva-Jõesuu linnas Olgina alevikus levib ohtralt suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes, et tegemist oli lõkkega, kus põletati vanu rehve. Keskkonda reostav lõke kustutati kell 21.06.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

25. märtsil kella 20.21 ajal kuumenes pidurite rikke tõttu Paides Mustla külas veoki tagumine rehv ja hakkas suitsema. Ühtlasi rehv purunes. Juht summutas algjärgus põlengu pulberkustutiga. Päästjad jahutasid rattaid ja nende ümbrust ning tuleoht taandus.

26. märtsil oli päästjate 11 väljakutset Järvamaale seotud tormituulte kahjudest tingitud ohtude likvideerimisega, mida enamuses põhjustasid teedele või elektriliinidele kukkunud puud.

Pärnumaa

26. märtsil oli päästjate 32 väljakutset Pärnumaale seotud tormituulte kahjudest tingitud ohtude likvideerimisega, mida enamuses põhjustasid teedele või elektriliinidele kukkunud puud. Paaril korral tuli tegeleda tuules lahti tulnud reklaamplakatite või katuseplekkidega.

Kell 10.21 teatati, et Paikuse alevikus on lahti tulnud maja ruberoidkatus. Tuulega lendu läinud ruberoid purustas ühe korteri akna. Päästjad eemaldasid edasise ohu tõrjumiseks osa ruberoidi tükkidest.

Kella 16.02 ajal kukkus Saarde vallas Surju külas puu hoovis parkivale autole. Päästjad eemaldasid puu autolt, inimesed viga ei saanud.

26. märtsil kella 11.24 ajal põles Lääneranna vallas Helmkülas karjalauda ümbruses 200 ruutmeetrit kulu. 27. märtsil kella 15.05 ajal põles Audru alevikus Naaritsa teel ligi poole hektarilisel alal kulu, kännud ja heinahunnikud. Päästjad kustutasud tulekahjud.

Läänemaa

26. märtsil oli päästjate 23 väljakutset Läänemaale seotud tormituulte kahjudest tingitud ohtude likvideerimisega, mida enamuses põhjustasid teedele või elektriliinidele kukkunud puud.

Kell 8.04 teatati, et Haapsalus Ehte teel asuva algkooli juures on purunenud tellingud, millest osa ripub ja osa on teele kukkunud. Päästjad piirasid ohuala lindiga, olukorrast teavitati linna ehitusjärelevalve spetsialisti.

27. märtsil kell 13.49 süttis Lääne-Nigula vallas Kadarpiku külas hooletust pappkasti põletamisest 150 ruutmeetrit kulu ja kella 17.04 Seljakülas hooletust lõkkepõletamisest 0,7 hektarit kulu, mille päästjad kustutasid. 

Raplamaa

26. märtsil oli päästjate 20 väljakutset Raplamaale seotud tormituulte kahjudest tingitud ohtude likvideerimisega, mida enamuses põhjustasid teedele või elektriliinidele kukkunud puud.

27. märtsil kell 8.03 teatati, et Lelle alevikus Sputniku tänaval põleb elumaja. Päästjate saabudes põles kahepere elamuna kasutusel oleva maja katus lausleekides. Tulekahjus hävis katus ning poole maja ulatuses vahelaed. Majas olnud mees oli ise välja pääsenud ja pärast kiirabi kontrolli viidi ta varjule Kehtna kooli ühiselamusse. Tulekahju täpsem tekkepõhjus on selgitamisel, esialgsetel andetel süttis tulekahju täitmisballoonist välgumihkli täitmisel. Päeval käisid päästjad kustutamas vaheseinas uuesti suitsema hakanud saepuru.

27. märtsil kella 19.40 ajal põles Raplas vallas Lipstu külas vana laut, mille läheduses põletati lõketes vanu laudu. Tulekahju kustutati kell 21.30. Päästjad juhtisid tähelepanu, et lõkete juurest puudusid esmased kustutusvahendid.

Saaremaa

25. märtsil süttis Muhu vallas Liiva külas alajaama rikkest 2000 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid.

26. märtsil oli päästjate 61 väljakutset Saaremaale seotud tormituulte kahjudest tingitud ohtude likvideerimisega, mida enamuses põhjustasid teedele või elektriliinidele kukkunud puud.

26. märtsil kella 11.07 ajal levis Kõruse-Metsakülas lõkkeasemel tuli kulusse ja ohustas metsa. Kella 15.40 ajal süttis Viki külas elektriliinidele kukkunud kuusest tekkinud sädemetest 150 ruutmeetrit kulu. Kella 22.26 ajal süütas sädelev elektriliin Suur-Randvere külas 700 ruutmeetrit kulu. Päästjad kustutasid põlengud ja tagasid ohutuse.

27. märtsil kella 14.11 ajal süütas purunenud elektriliin Vanamõisa külas 10 hektarit kulu ja kadastikku. Kohalik põllumees piiras tule levikut traktoriga maalõiku läbi kündes. Katkise elektriliiniga hakkasid tegelema kohale tulnud elektrikud.

Hiiumaa

26. märtsil oli päästjate 21 väljakutset Saaremaale seotud tormituulte kahjudest tingitud ohtude likvideerimisega, mida enamuses põhjustasid teedele või elektriliinidele kukkunud puud.

Kella 10.26 ajal põles Kidaste külas alajaama ümbruses kulu, mille päästjad kustutasid.

Kell 20.57 põles Paope külas eraldiseisev saun (3x6 meetrit). Põleng kustutati kell 22.33. Tules hävis hoone katus. Inimesed viga ei saanud.