Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. märtsil kell 16.35 sai häirekeskus telefonikõne inimeselt, kes ütles, et talle helistas tema Mustamäe linnaosas Vaablase tänaval elav eakas kolleeg ning kurtis on kodus kukkunud ja ei saa kuidagi püsti. Päästjate saabudes püüdis ta küll ukseni roomata, kuid ust avada siiski ei suutnud. Seetõttu avasid päästjad korteriukse jõuga ning andsid kannatanu üle kiirabile.

29. märtsil kell 20.50 sai häirekeskus hädaabikõne Sütiste teel elavalt isikult, kes teatas, et ta oli oma kahe kaaslasega rõdule läinud, kuid tuppa tagasi enam ei pääsenud, sest rõduuks oli sulgunud. Kohale saabunud päästjad püstitasid tõmbredeli, avasid rõduukse ning aitasid külmetunud inimesed tagasi tuppa.

29. märtsil kell 21.07 said päästjad väljakutse Tedre tänavale, kus viiekordse elumaja ühes korteris oli pistikupesast leeke välja visanud. Päästjate saabudes leeke enam ei olnud ning suitsev pistikupesa kustutati kell 21.13. Elanik kutsus kohale ka elektrikud.

29. märtsil kell 22.30 sõitsid päästjad väljakutsele Põhja-Tallinna linnaosasse, kus ühes Puhangu tänaval asuvas elumajas oli tunda kõrbemise lõhna. Päästjad tuvastasid korteri, kust kõrbelõhna levis ning leidsid sealt eest toidukõrbemise, mis sai likvideeritud kell 22.41. Elanik kiirabi sekkumist õnneks ei vajanud.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kustutamas kolme põlevat prügikasti Tallinnas ning aitasid kahel korral kiirabi raskekaaluliste patsientide transportimisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

29. märtsil kell 8.52 käisid päästjad Põlva vallas Säässaare külas kahe autoga juhtunud liiklusavariil, kus puhastasid tee purunenud detailidest ja vabastasid avariilistest sõidukitest. Ühe sõiduki juhi viis kiirabi esmaabi andmiseks haiglasse.

Kell 10.46 käisid päästjad Antsla vallas Kassi külas eemaldamas teelt murdnud puud.

Tartumaa

29. märtsil kell 20.31 teatati, et Tartus Rahinge külas Kõpla teel lõi garaažis ahjust välja õli, mis süttis. Päästjate saabumise ajaks oli elanik tule käsikustutiga kustutanud ja jäi ahju edasi valvama.

Viljandimaa

29. märtsil kella 12.03 ajal süttis Mulgi vallas Pornuse külas hooletusest keevitustöödel kõrvalhoone tulekahju. Omanik piiras alumisel korrusel tule leviku pulberkustutiga, kuid trepi kaudu levis põleng pööningule. Tulekahjule saadi siiski kiiresti piir peale ja põleng kustutati kell 12.50.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. märtsil kell 18.11 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et on oma Narva linnas Tallinna maanteel elava vanaema ukse taga, kuid ei saa siseneda, sest võtmed on seespool ees. Kohale saabunud päästjad avasid ukse jõuga ning andsid korteris pikali maas lebanud naisterahva üle kiirabile.

Lisaks osutasid päästjad möödunud ööpäeval kahel korral abi kiirabile raskekaaluliste patsientide transportimisel. Mõlemad sündmused leidsid aset Ida-Virumaal.

Lääne-Virumaa

29. märtsil kell 11.28 teatati häirekeskusele, et Tapa vallas Tamsalu linnas Koidu tänaval on põlema süttinud auto, mida teataja ka ise kohe kustutama oli asunud. Päästjate saabumise ajaks oli sõidukiomanik suuremad leegid maha saanud ning päästemeeskond kustutas põleva kapotialuse lõplikult kell 11.52. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

29. märtsil kell 12.57 helistas häirekeskusesse sotsiaaltöötaja, kes teatas, et pole juba teist päeva telefonitsi tabanud oma Haljala alevikus Tallinna maanteel elavat eakat ning liikumisraskustega hoolealust. Kohale saabunud päästjad avasid korteriukse jõuga ning andsid toast leitud abivajaja üle kiirabile.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.