Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. märts

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad neljal korral kustutamas põlevaid prügikaste. Neist kolmel korral Tallinnas ning ühel korral Harjumaal.

Tallinn

28. märtsil kell 18.32 helistas häirekeskusesse Põhja-Tallinna linnaosas Vihuri tänava kortermajas elav inimene ning teatas, et tema köögi ventilatsiooniavas on tuvi kinni. Päästjad said tuvi vabastamise nimel elanikult loa ava veidi suuremaks teha ning said tuvilaste sugukonda kuuluva isendi ventilatsioonišahtist tervena kätte kella 19.09 ajal.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

28. märtsil kell 16.52 teatati, et Jõgeva vallas Ehavere külas on murdunud elektripostid ning teel ripuvad traadid. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala.

Põlvamaa

28. märtsil kella 16.07 ajal käisid päästjad Põlva vallas Partsi külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Tartumaa

28. märtsil kella 8.54 ajal käisid päästjad kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil Tartu vallas Kõdukülas. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu ja katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega. Juhid said süüs kokkuleppele ja tellisid ise avariilistele autodele treileri.

Võrumaa

28. märtsil kella 14.08 ajal põles Varstu alevikus 150 ruutmeetrit kulu, mille päästjad materdades ja veeämbriga kustutasid.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad kahel korral eemaldamas tugeva tuule tõttu teedele kukkunud puid. Neist ühel korral Ida-Virumaal Narva linnas ning ühel korral Lääne-Virumaal Väike-Maarja vallas.

Lääne-Virumaa

28. märtsil kell 14.48 teatas Rakvere linnas Laada tänaval asuva kortermaja elanik häirekeskusele, et kuulis oma naaberkorterist appihüüdeid ning korterisse sisenedes leidis sealse elaniku abitus seisundis põrandal lebamas. Päästjad aitasid raskekaalulise ning liikumisraskustega patsiendi kiirabiautosse toimetada.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

28. märtsil kell 20.15 teatati, et Järva vallas Imavere külas põleb veoauto Scania kabiin. Päästjad selgitasid, et suitsema oli hakanud koormast väljalaskekollektorile pudenenud saepuru. Tuleoht kõrvaldati.

Pärnumaa

28. märtsil kell 10.58 käisid päästjad Saarde vallas Ilvese külas eemaldamas teelt murdunud puud.

29. märtsil kell 8.20 teatati, et Tori vallas Kilksama külas põleb ühekorruseline elumaja ja leegid ulatuvad juba katusest välja. Teatajaks olid põlengut kaugemalt märganud möödasõitjad. Päästetööjuht Märt Hindreuse sõnul oli nende saabudes suur osa hoonest ja sellega külgnev küttepuude varjualune juba leekides. „Tulekahju avastati liiga hilja või levis see miskipärast väga kiiresti,“ ütles Hindreus. Hiljem kogutud info järgi selgus, et majaelanikust vanahärra oli toas pikutanud kui järsku vool ära läks. Aknast välja vaadates märkas ta suitsu ning seda, et maja tagumine nurk ja katusealune oli juba leekides. Hoonest välja rutates jäi majja mobiiltelefon, mille tõttu ta häirekeskusesse ise kohe helistada ei saanud. Kannatanu võtsid esialgu enda hoole alla kiirabitöötajad. Esialgsetel andmetel võis põleng süttida kompressori rikkest.

Raplamaa

28. märtsil kell 15.44 käisid päästjad Märjamaa vallas Põlli külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Saaremaa

28. märtsil kell 8.42 käisid päästjad Triigi külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Kell 17.45 käisid päästjad Kuressaares Uuel tänaval kustutamas süttinud prügikasti.

Kella 18.40 ajal põletati Saaremaa vallas Suurna külas lõkkes prügi. Päästjate saabudes üritas põletaja põlevat prügi peita puulehtedega. Päästjad kustutasid lõkke ja selgitasid, et lõkkes tohib põletada ainult töötlemata puitu või loodusjäätmeid. Info edastati keskkonnaametile. Selgus, et isikut on juba sarnase tegevuse eest karistatud. Peatselt tuleb mehel taas seista silmitsi keskkonnaameti inspektoritega.