Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-31. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

30. märtsil kell 14.03 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse, kus Raadiku tänaval asuva elumaja ühel rõdul oli näha põlemist. Kohale saabunud päästjad kustutasid viiendal korrusel põlema süttinud rõdupiirde kella 14.29 ajal ning põlengus sai kuumakahjustusi ka üks ülemine rõdu ning veekahjustusi mõned alumised rõdud. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

30. märtsil kell 18.32 helistas häirekeskusesse Sõle tänaval elav meesterahvas ning teatas, et kuuleb oma trepikoja elektrikapist kassipoja näugumist. Kohale saabunud päästemeeskond tuvastas, et kassipoeg paiknes ca 0,5 m sügavusel asuvas kilbi kaablikanalis. Päästjad eemaldasid kilbilt mõned kattedetailid ning said kassi kell 19.01 tervena kätte. Kuna kassi omanikku ei õnnestunud kohapeal välja selgitada, võttis üks elanik kiisu enda juurde hoiule ning lubas majaelanikke leiust ise teavitada.

31. märtsil kell 5.31 sai häirekeskus teate tulekahjust Nõmme linnaosas Männiku teel, kus kolmekordses eluhoones oli tunda vinguhaisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et ühes korteris oli põlema süttinud wc-paberi rull ning kustutasid selle kell 5.41 misjärel ruumid tuulutati. Joobetunnustega korterielanik kiirabi ei vajanud ning toimetati kainenema.

31. märtsil kell 8.19 sõitsid Tabasalu vabatahtlikud päästjad väljakutsele Haabersti linnaosasse, kus Kristeni tänaval asuva eramaja aias oli teataja sõnul metskits juba pool tundi mööda aeda ringi karanud. Segaduses ning häiritud uluk, kes ei suutnud iseseisvalt koduteed leida, suunati päästjate poolt metsatukka tagasi kell 8.55.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

30. märtsil kell 13.40 teatati, et Jõgeva raudteejaama lähedal jäi rongi alla inimene. Päästjad aitasid hukkunud noore naise rongi alt kätte saada. Pärast politsei toimingute lõppu tõsteti hukkunu raudteelt ära ja juhtumi lõplik lahendamine jäi politsei hooleks.

Tartumaa
30. märtsil kell 11.44 käisid päästjad Tabivere alevikus Tuuliku tänaval sõiduautoga juhtunud avariil, kus kõrvaldasid süttimisohu.

Valgamaa

30. märtsil kell 12.59 teatati, et Otepääl Tartu mnt on tõenäoliselt oma kodus hätta jäänud 89aastane naine. Teatajaks oli tütar, kes sisse ei saanud kuna uksel oli seespool võti ees. Päästjad avasid ukse lammutustööriistade abil ning leidsid naise põrandalt. Patsient transporditi kiirabiautosse. Selgus, et naist ei oldud liikumas nähtud juba esmaspäevast.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. märtsil kell 15.26 andis tähelepanelik inimene teada, et märkas Sillamäel paisjärvel toolil istuvat kalameest. Kohale kiirustanud päästjad tegid eakale kalurile selgeks, kui ohtlik on praeguste jääoludega kalastamine ning et Ida-Virumaal on kehtestatud jääle mineku keeld. Mees korjas püügiriistad kokku ning lahkus veekogult koos päästemeeskonnaga.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

30. märtsil kella 13.58 ajal hävis Põhja-Pärnumaal Võiera külas tulekahjus kuur, kus hoiti ehitusmaterjale ning tööriistu. Päästjad kustutasid kuuri jäänused kell 16.05.

Kell 14.32 teatati, et Pärnus Kuldse Kodu tänaval käis korteri köögis söögi tegemise ajal pliidi taga pauk ja süttis sein. Põleng kustutati kell 14.52. Korter sai suitsu- ja veekahjustusi.

30. märtsil kell 22.59 teatati, et Pärnus Peetri tänaval põleb kahekorruselise ühe püstakuga kortermaja korter, mille aknast on näha leeke ja tuleb paksu suitsu. Viie minutiga kohale jõudnud Pärnu päästekomando päästjad sisenesid korterisse, kus põles täisleekides köök ning tuba. Kustutustööde algjärgus leidsid päästjad toast hukkunud 85aastase naise ja 75aastase mehe. Korterist välja levinud suitsu eest evakueeriti maja elanikud. Tulekahju levik peatati ligi poole tunniga, päästetööd lõpetati kell 1.39. Põlengus hävis köögi ja ühe toa sisustus, teine tuba sai suitsukahjustusi. Päästjad ei leidnud põlenud ruumidest suitsuandurit. Ka naabrid ei teadnud tulekahjust enne päästjate saabumist. Tulekahju märkas ja sellest andis teada läheduses elav inimene. Põlengu tekkepõhjuse selgitab edasine uurimine.

31. märtsil kell 9.35 teatati, et Pärnu reisisadamas Kalda tänava piirkonnas tuleb lootsikaatri masinaruumist suitsu. Kohale jõudnud suitsusukeldus varustuses päästjad sisenesid kaatrisse ja selgitasid, et rikke tõttu oli masinaruumis käivitunud automaatne tulekustutussüsteem, mille ained suitsulaadse keskkonna tekitasid. Tuleohtu kaatrile ei leitud.