Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-4. aprill

Põhja päästekeskus


Tallinn

1. aprillil kell 18.04 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna linnaosasse, kus ühes Tööstuse tänaval asuva elumaja korteris oli eakal meesterahval halb hakanud. Kohale saanud kiirabi tuvastas oma anduritega, et eluruumides oli kõrgenenud vingugaasisisaldus. Eluohtliku vingugaasisisalduse tuvastasid ka kohale saabunud päästjad, kes gaasiga veesoojendaja välja lülitasid ning ruumid tuulutasid. Kaks korterielanikku toimetati kiirabi poolt haiglasse tervisekontrolli.

1. aprillil kell 19.05 sõitsid päästjad Kristiine linnaosasse, kus Mustamäe teel asuva huvikeskuse juures põles puu. Päästjad tuvastasid, et puuõõnde oli tehtud lõke, mis ohustas tervet metsatukka ning kustutasid selle kell 19.26.

1. aprillil kell 19.30 saabus häirekeskusele teade, et Tallinna kesklinnas Veerenni tänaval põleb neljakordne ehitusjärgus hoone. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et tuld oli võtnud hoone katusel asuv kilematerjal, mille esialgsel hinnangul võis süüdata gaasiballoon. Päästjad kustutasid põlengu kell 19.51 ning keegi viga ei saanud. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

2. aprillil kell 10.15 teatas tähelepanelik möödakäija, et Tallinna kesklinnas Harju tänaval on ühe kaupluse aknaraudade taha kinni jäänud lind. Päästjad eemaldasid aknaresti kinnitused, vabastasid linnu ning asetasid aknaresti tagasi omale kohale.

2. aprillil kell 13.42 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Sütiste teel elava eaka naisterahva sugulane, kes teatas, et vanaema ei ole pool päeva telefonile vastanud ning kahjuks ei saanud lapselaps ka oma võtmetega korterisse siseneda, kuna võti oli seespool ees. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud abitus seisundis põrandal lebava naisterahva üle kiirabile.

3. aprillil kell 01.14 saabus häirekeskusele teade, et Nõmme linnaosas Saeveski tänaval tuleb kolmekordsest kontorihoonest suitsu ning töötab signalisatsioon. Kohale saabunud päästjad tuvastasid esmalt, et inimesi hoones ei viibinud ning kustutasid esimesel korrusel põleva kontoriruumi kella 02.04 paiku. Seejärel toimetati ruumist leitud 200 liitrine tünn, kus hoiustati liitiumakusid, hoonest välja ohutusse kaugusesse. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada akude isesüttimisest, kuid täpse tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Harjumaa

1. aprillil kell 14.27 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Kibuna külas põleb elumajade vahetus läheduses asuv saun. Päästjate saabudes põles saunaga kokku ehitatud garaaž lausleekides ning päästemeeskond lokaliseeris tulekahju kell 15.55. Tekkepõhjus on selgitamisel.

1. aprillil kell 14.55 teatati häirekeskusele hoonetulekahjust Viimsi vallas Randvere külas. Päästemeeskonna saabudes olid inimesed hoonest väljunud ning maja esimese ja teise korruse vahelagi ning sein kustutati kell 15.48. Päästjad leidsid hoonest küll kaks suitsuandurit, kuid kahjuks ei olnud need töökorras. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

2. aprillil kell 12.42 sõitsid päästjad Jõelähtme valda, kus Iru külas oli kassipoeg naabrite puu otsa roninud ning polnud sealt alla saamiseks ööpäeva vältel ise head ideed leidnud. Päästjad aitasid kassi puu otsast alla kell 12.57.

3. aprillil kell 21.33 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Soodevahe külas põleb aiamajake. Päästjad veendusid saabudes, et inimesi majakeses ei viibinud ning kustutasid lausleekides põlenud maja kell 22.43. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

4. aprillil kell 01.32 said päästjad väljakutse Kose valda Habaja alevikku, kus põles sõiduauto. Päästemeeskond kustutas põlengu kella 02.39 paiku. Sõiduk hävis selles täielikult. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel seitsmel korral kustutamas kulupõlenguid, millest neli leidis aset Harjumaal ja kolm Tallinnas. Põlevaid prügikaste käidi kustutamas viiel korral (kõik põlengud toimusid Tallinnas). Kolmel korral käidi abiks kiirabil ning aidati transportida raskekaalulisi patsiente ja kahel korral tuli kustutada ohutusnõuetele mittevastavaid lõkkeid.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

2. aprillil kella 11.19 ajal süttis Jõgeva vallas Imukvere külas hooletul lõkkepõletamisel lennanud sädemest seest õõnes vana vahtrapuu. Päästjad kustutasid puu ja sellele liiga lähedale tehtud lõkke.

Põlvamaa

3. aprillil kella 13.44 ajal süttis Põlva vallas Kärsa külas lõkkest kulu, mida tuul hakkas levitama metsa poole. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud põlengu kustutite ja labidatega pidama saanud. Päästjad kastsid lõkke ümbruse üle ning juhtisid tähelepanu, et lõkkepõletajad, kes olid lõkkeaseme hoolikalt kividega ümbritsenud, olid unustanud selle ümbruse kuivanud taimestikust puhastada.

Tartumaa

2. aprillil kella 9.16 ajal põles Tartus Põik tänaval multilifti prügikonteiner, mille päästjad kustutasid.
Kella 19.53 ajal süttis Kambja vallas Reola külas süttis tankla läheduses sõiduauto BMW kapotialune ja salong. Päästjad kustutasid põlengu kell 20.23.

3. aprillil kella 19.45 ajal põles Elva vallas Kapsta külas vanas kaevus suur lõke, mis ähvardas ümbruse kulu süüdata. Päästjad kustutasid lõkke.

3.aprill kell 20.02 sai häirekeskus teate tulekahjust Tartu vallas Tabivere alevikus. Selgus, et süttinud oli plastitehasele kuuluv metallist angaar (15x40 meetrit), kus hoiustati vana tootmisliini ja etikette. Põlengust levis tihe must suits, mis ohustas piirata kõrval asuval raudteel liikuvate rongide nähtavust. Selle kohta anti info edasi raudtee juhtimiskeskusele. Päästjate saabumisel ulatus tuli hoonest välja ning angaari keskosa vajus sisse. Päästjad eemaldasid angaari seina äärde ladustatud 12 erineva sisuga ballooni. Kustutustööd lõpetati 22.59. Kella 2.46 ajal käisid päästjad kustutamas paari järele jäänud väiksemat tulekollet. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

1. aprillil kella 12.58 ajal põles Valgas Rükkeli tänaval 1,5 hektarit kulu, mille päästjad kustutasid. Päästjad kutsuvad olema kevadel looduses lahtise tulega äärmiselt ettevaatlik, sest kuivanud taimestik süttib väiksemasti sädemest ning kiiresti levivale põlengule piiri panemiseks kulub palju päästjate aega ja jõudu. Nii võib viibida reageerimine elupäästmist vajavatele sündmustele.

Viljandimaa

2. aprillil kella 8.50 ajal põles Põhja-Sakala vallas Kobruvere külas elumaja pliidi soojamüüris tahm. Õnneks tuli lõõridest välja ei levinud. Päästjad andsid juhise kutsuda korstnapühkija ning nõustasid elanikke koduse tuleohutuse teemadel.

Kella 10.10 ajal teatati, et Paala järve ujumiskohas on lapsed jääl ja lõhuvad seda, kuid lähedal on lahtine vesi. Päästjad selgitasid poistele sulava jääga seotud ohtusid. Lapsed lubasid jääle enam mitte minna. Päästjad paluvad vanematel selgitada lastele jääga seotud ohte ning jääle minek keelata.
Kella 13.51 ajal käisid päästjad Mulgi vallas Abjaku külas kustutamas tuulise ilmaga hoonete lähedale tehtud lõket. Tuulise ilmaga lõkke süütamine on äärmiselt vastutustundetu tegu ning ohutusreeglite eiramine.

Võrumaa

1. aprillil kell 11.35 teatati, et Antslas Tamme tänaval kukkus 94aastane naine kodus ja ei suuda püsti tõusta ega ust avada. Päästjad sisenesid aknast ning avasid seestpoolt ukse, et kiirabi ja hooldaja kannatanu juurde pääseks.

2. aprillil kella 14.35 ajal süttis Võru vallas Nõnova külas lõkkest lennanud sädemest kuivanud puu, mille päästjad kustutasid.

2. aprillil kell 17.53 teatati, et Võrus Petseri tänava piirkonna ei saa vanemas eas kalamees enam kaldale, sest Tamula jää on äärtest 10-15 meetri ulatuses lahti sulanud ning ei kanna enam inimest. Päästjad said kaldal kokku märgades riietes kalamehega, kes abist keeldus. Jääl olid veel kaks talisurfarit, keda päästjad kaldale aitasid. Mehed selgitasid, et hommikul jää äärtest ilusti kandis, kuid olud olid päeva jooksul kiirelt muutunud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. aprillil kell 15.07 andis tähelepanelik inimene teada, et Jõhvis Malmi tänaval põles garaaž. Päästjad kustutasid prügi täiskuhjatud garaaži kell 15.25. Sama garaaž on varemgi tuleroaks langenud.

2. aprillil kella 19.52 ajal märgati Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Estonia puiestee viiekorruselise maja kolmandalt korruselt suitsu. Koputamisele keegi ei vastanud ning kohale kutsuti päästjad, kes tegid kindlaks, et elanik oli voodis suitsetades magama jäänud ja selle tagajärjel süttisid läheduses olnud riideesemed. Põleng kustutati ning elanik anti üle kiirabimeedikutele. Korteris puudus kohustuslik suitsuandur.

3. aprillil kell 01.28 oli suitsuanduri signaali kuulda ning tunda põlemise lõhna Sillamäel Viru puiesteel. Pärast korduvat üheksakorruselise maja kontrollimist õnnestus päästjatel kindlaks teha korter, kus alkoholi tarvitanud elanikud olid toidu pliidile unustanud ning selle kõrbema lasknud. Päästjate eksitamiseks oli kõrbenud toit ja minipliit viidud rõdule.

3. aprillil kell 14.08 käisid päästjad Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval, kus elanik avastas, et gaasimõõtur liigub, kuigi seadmed olid välja lülitatud. Päästjad tegidki kindlaks korteris väikse gaasilekke ning keerasid kraani kinni. Omanik kutsus kohale tehniku riket kõrvaldama.

3. aprillil kell 16.35 märkas tähelepanelik kodanik, et Narvas Võidu prospektil hüppasid lapsed tiigijääl. Päästjate saabumise ajaks olid lapsed küll ära tulnud, kuid jääle mineku keelu tõttu viidi nendele läbi selgitustöö. Kohapeal olid olemas ka sildid, mis keelavad veekogule mineku.

3. aprillil kell 19.51 põles garaaž Narvas Puuvilla tänaval. Tules sai kahju üks hoone sein, mis kella 20.21-ks kustutati.

Lääne-Virumaa

1. aprillil kell 8.42 oli päästjate abi vaja Rakveres L. Koidula tänaval, kus 3aastane laps oli end tuppa lukustanud ja ei osanud ust avada. Päästjad avasid korteri ukse ja andsid põngerja vanaemale üle.

2. aprillil kell 04.49 teatati häirekeskusele tulekahjust Tapa vallas Rabasaare külas, kus päästjate saabudes põlesid kaks tühjana seisvat maja. Ümbruse kontrollimisel avastati tulekolle ka kolmandas hoones. Päästjad andsid tööjärje üle kaitseväele kell 19.35. Järelkustutustöid tuli teha veel 3. aprilli hommikul. Arvatavalt on tegemist süütamisega, kuid täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

3. aprillil kell 04.49 süttis lamp ning seinas olnud harutoos Tamsalus Sõpruse tänaval. Päästjad avasid seinakonstruktsioonid, veendusid, et põleng pole harutoosist edasi levinud ning tuulutasid korteri.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

2. aprillil kell 19.38 põles Paide linnas Mäekülas lausleekides tühjalt seisev elamu, mille päästjad kell 21.47 kustutasid. Ära hoiti tule levik lähedal allatuult asuvale uuemale elumajale. Esialgsetel andmetel võis maja süttida paari tunni eest põletatud lõkkest lennanud sädemest.

Kella 21.22 ajal süttis Türil Hariduse tänaval lahtise leegiga põlema kasvuhoone. Omanik piiras põlengut voolikuga. Tulekahju kustutati päästjate abiga paarikümne minutiga. Kasvuhoone süttimist seostatakse selles olnud küttekolde kasutamisega.

Pärnumaa

1. aprillil kell 9.39 käisid päästjad Pärnus Mai tänaval aitamas kiirabitöötajaid pääseda kodus tervisrikke saanud patsiendi juurde.

Kella 11.59 ajal süttis Häädemeeste vallas Ikla külas lõkkest 5 hektarit kuu ja kõrkjaid, mida päästjad kolme maatikuvõimekusega UTV abil kustutasid kella 14.23ni. Päästjate tänu kuulub appi tulnud Läti päästjatele. Tuulise ilmaga on lõkke süütamine vastutustundetu tegu ning tuleohutusnõuete eiramine. Kuluheina sisse lendav säde süütab selle hetkega ning päästjad kulutavad palju jõudu ja aega, et tuule toel kiiresti levivaid põlenguid kustutada.

Kell 18.46 käidi päästjad Pärnus Mai tänaval kustutamas maa-aluse garaaži läheduses süttinud kulupõlengut. Põlengu süttimise kahtlustatakse kahte poissi. Info on antud edasi politseile.

2. aprillil kell 9.18 anti teada, et Lääneranna vallas Kirikukülas on elaniku hoovis abitu kaeblev hülgepoeg. Päästjad püüdsid hülge kahvaga kinni ja toimetasid Suitsujõe ääresesse roostikku.

3. aprillil kella 13.03 ajal süttis Tori vallas Kiisa külas hooletust lõkkepõletamisest hektar kulu, mille päästjad UTV abil kustutasid.

Kella 18.07 ajal kustutasid päästjad Pärnus Mai tänaval elektriliinide all süttinud väikese kulupõlengu.

4. aprillil kella 9.41 ajal hävis Pärnus Essa külas metsas tulekahjus metsatraktor Harvester. Päästjad kustutasid tulekahju kell 11.01.

Raplamaa

1. aprilli kell 12.38 käisid päästjad Eidaperes Tallinna mnt kustutamas kuuride kõrvale tehtud lehelõkkeid. Päästjad noomisid lõkkepõletajat. Hoonetele ei tohi teha tuld lähemal kui 8 meetrit, kuid lähtuvalt lõkke suurusest või tuule suunast peab vahemaa olema veelgi suurem.

Kell 17.10 käisid päästjad Kehtna vallas Kaerapere külas kustutamas metsa turbapinnasele ja kulule tehtud lõket. Lõkketegijale peeti loeng ohutu lõkkekoha valimise kohta. Lõkkease ja selle ümbrus tuleb alati kulust ja põlevmaterjalidest puhastada. Turbale lõket teha ei tohi. Samuti on keelatud lõkke süütamine tuulise ilmaga.

Saaremaa

2. apriilil kella 18.35 ajal teatati Kailuka külas süttinud roopõlengust. Päästjad kustutasid hektarile levinud tulekahju maasikusõiduk UTV abil kell 20.14. Leitud asitõendite alusel kahtlustas päästetöö juht põlengu süttimises mere ääres käinute hooletult visatud tikku või suitsukoni. Päästjad juhivad tähelepanu, et kuivanud taimestikuga looduses tuleb lahtise tulega olla äärmiselt ettevaatlik. Kuluheina sisse lendav säde süütab selle hetkega ning päästjad kulutavad palju jõudu ja aega, et äärmiselt kiiresti levivaid põlenguid kustutada.

3. aprillil kell 9.33 käisid päästjad Järise külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Lääne-Eesti pommigrupp

3. aprillil tehti kahjutuks Saare maakonnast Saaremaa vallast Tehumardi külast leitud miinipildujamiin.