Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. aprillil kell 20.11 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Akadeemia tee kortermajas elav inimene ning teatas, et üks trepikoda on paksult suitsu täis. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et ühes viiendal korrusel asuvas korteris oli elanik söögi pliidile küpsema pannud ning seejärel magama suundunud. Päästemeeskond likvideeris ohtliku olukorra, tuulutas kõik ruumid ning elanik toimetati kiirabi poolt haiglasse tervisekontrolli.

4. aprillil kell 23.24 teatas üks Lasnamäe linnaosas Laagna tee kanalis liigelnud kodanik, et sõitis just autoga otsa paekiviseina küljest maanteele kukkunud kivitükile. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et tõenäoliselt jää sulamise tõttu oli paekivimüür osaliselt lagunema hakanud ning kivid sõiduteele kukkunud. Päästemeeskond piiras ohuala ca 120 m raadiuses ning eemaldas kõik teele kukkunud kivid kella 23.51 paiku. Seejärel anti intsidendist teada nii linnaosavalitsusele kui Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametile.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kahel korral eemaldamas tugeva tuule tõttu teedele kukkunud puid. Mõlemad sündmused leidsid aset Harjumaal Kose vallas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. aprillil kella 16.11 ajal käisid päästjad Põltsamaa vallas Pikknurme külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Põlvamaa

4. aprillil kell 13.03 teatati, et Põlvas Vabriku tänaval vana tankla ja ettevõtte territooriumil on lahtine kaev, kuhu võib inimene kukkuda. Päästjad piirasid ohuala lindiga ja avastasid veel kaks ohtlikku avatud kaevu. Ühendust võeti territooriumi omanikuga, kes lubas kiiremas korras kaevud kaantega katta. Maaomanikul on kohustus tagada ohutus oma territooriumil ja selle lähiümbruses või piirata sellele kõrvaliste isikute juurdepääs.

Kella 15.59 ajal süttis Põlva vallas Soesaare külas elektriliinidele kukkunud puu tõttu tekkinud sädemetest kulu. Päästjad kustutasid põlengu materdamise teel.

5. aprillil kell 6.45 käisid päästjad Kanepi vallas Veski külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Tartumaa

4. aprillil kell 15.43 teatati, et Peipsiääre vallas Kallaste linnas Võidu tänaval tuleb angaarist suitsu. Päästjate saabumise ajaks oli angaari kasutav isik toonud välja haagise ning sulgenud õhu juurdepääsu takistamiseks ukse. Pääste suitsusukeldujad leidsid tulekolde hoone tagumisest otsast ning kustutasid põlengu kell 16.49. Tules said kannatada kaks talviseks kalapüügiks ümberehitatud sõidukit, püügivahendid ja järelveetav kelk. Tulekahju tekkepõhjus on esialgu selgusetu.

4. aprillil kell 16.50 teatati häirekeskusele, et Tartus Nõlvaku tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret ja koridoris tunda suitsulõhna. Päästjad leidsid korteri, mille köögis põles sein ja põrand. Tulekahju lõplikuks kustutamiseks avati mootorsaega veidi põrandat. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada ventilaatori rikkest. Suitsuanduri õigeaegne häire ja häirekeskusesse helistanud tähelepanelik elanik päästis korteri raskematest tagajärgedest.

Viljandimaa

4. aprillil kella 14.33 ajal süttis Viljandi vallas Sultsi külas elumaja katlaruumis puitbrikett ja tule alustamiseks mõeldud paber ning papp. Elanik püüdis tule levikut piirata tulekustutustekiga. Ruumi sisenenud suitsusukeldusvarustuses päästjad piirasid tule leviku paari minutiga ning kustutasid põlengu lõplikult kell 14.56. Ruum sai tulekahus suitsu- ja kuumakahjustusi, hävis seal hoitud bensiinimootoriga elektrigeneraator. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse laste tulega mängimisest.

5. aprillil kell 8.10 käisid päästjad Mulgi vallas Lilli külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Võrumaa

5. aprillil kell 7.24 teatati, et Võru vallas Mäekülas on murdunud puu kukkunud isoleeritud elektriliinile. Päästjad eemaldasid puu liinilt.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. aprillil kell 12.17 andis automaatne tulekustutussüsteem häiret Kohtla-Nõmmel Kooli tänaval asuvas toidupoes. Kohapeal selgus päästjatele, et häiret tekitasid mikrolaineahjus kärssavad saiakesed. Päästjad likvideerisid ohu ning tuulutasid kaupluse.

4. aprillil kell 13.36 kutsuti päästjad Narva-Jõesuusse Peeterristi külla, kus põles väliköök. Naaber märkas, kuidas 83aastane mees hoone juures askeldas, kuid ootamatult maha varises. Kiirabimeedikutel ei õnnestunud meest elustada. Päästjad kustutasid lausleekides lõõmanud köögi ning selle ümber umbes 50 ruutmeetri suuruse kulupõlengu. Tulekahju võis alguse saada hooletust lõkke põletamisest. Kas surma põhjustas tulekahju või terviserike, selgitab välja kohtuarstlik ekspertiis.

4. aprillil kell 14.20 oli Narvas Kangelaste prospekti kortermajas tunda gaasilõhna. Päästjad kontrollisid seadmetega üle kaks korterit, millest mõlemas suurenenud gaasinäit ka tuvastati. Kindlaks tehti ka see, et gaasileke oli toimunud ühes korteris, mille omanik kutsus kohale gaasiavarii.

4. aprillil kell 14.56 andis tähelepanelik inimene teada, et Narva-Jõesuus Metsa tänaval oli märgata suitsu. Päästjad leidsid saabumise järel eest umbes kuue ruutmeetri suuruse suveköögi katuse põlengu, mis kell 15.17 kustutatud sai.

4. aprillil kell 19.31 käisid päästjad Narvas A. Daumani tänava tanklas kustutamas umbes ruutmeetri suurust põlevat papitükki, mis suure tõenäosusega süüdatud oli. Põleng ei ohustanud tankureid.

5. aprillil kell 01.59 kuulis Narvas Tallinna maantee kortermaja elanik seina tagant eaka naise appihüüdeid. Tänu naabrite käes olnud võtmetele said päästjad korterisse ust lammutamata. Maas lamanud naine anti üle kiirabimeedikutele.

Lääne-Virumaa

4. aprillil kell 17.03 anti häirekeskusele teada, et Haljala vallas Eru külas oli Võsu-Kotka teele kukkunud suur puu, mis sulges ühe sõidusuuna. Võsu vabatahtlikud päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning vabastasid sõidusuuna liiklusele.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

5. aprilli varahommikul käisid päästjad Pärnus Põldeotsa külas ning Ridalepa külas eemaldamas teedelt murdunud puid ja Soo tänaval tee kohal rippuvaid oksi.

Läänemaa

5. aprillil kell 8.57 teatati, et Haapsalus Mäeküla tee 1. km on elektriliinidele kukkunud puu. Elekter lülitati välja ja koostöös kohale kutsutud elektrikutega saadi puu liinilt maha. Liinid jäid terveks.