Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. aprill

Põhja päästekeskus


Tallinn

6. aprillil kell 04.38 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Kalevipoja tänaval asuvas elumajas põleb boileriruum. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et tegemist ei olnud põlenguga, vaid katkise toruga, millest voolav kuum vesi tekitas ohtralt suitsusarnast auru. Päästjad sulgesid veetoru ning korteriühistu esimees kutsus kohale santehniku, kes probleemiga edasi tegeles.

6. aprillil kell 08.08 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Peterburi teel põleb sõiduauto. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid põlengu kell 08.30 ning inimesed selles kannatada ei saanud.

Harjumaa

5. aprillil kell 19.12 sõitsid päästjad Loksa linna, kus oli vaja kustutada ohutusnõuetele mittevastav ca 3 meetrise läbimõõduga lõke.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kuueteistkümnel korral eemaldamas tugeva tuule tõttu teedele ning elektriliinidele kukkunud puid. Neist kolmeteistkümnel korral Harjumaal ning kolmel korral Tallinnas.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval tuli regiooni päästjatel käia tugevast tuulest tingitud ohtlike olukordade likvideerimisel kokku seitsmel korral, neist ühel korral Lääne-Virumaal ja kuuel korral Ida-Virumaal. Valdavalt oli tegemist teedele kukkunud puudega, kuid korra tuli kinnitada lahtist katuseplekki ning ühel korral ka tegeleda kaldu vajunud liiklusmärgiga.

Ida-Virumaa

5. aprillil kell 17.49 anti häirekeskusele teada, et Sillamäel Viru puiesteel oli oma kodus voodi ja seina vahele kukkunud eakas naine, kes sealt enam püsti tõusta ei suutnud. Kuna korteri uks oli seest poolt lukustatud, tuli päästjatel uks jõuga avada. Terve päeva maas lamanud naine anti üle kiirabimeedikutele.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

Eile päeval käisid päästjad kolmel korral Tartumaal teedelt eemaldamas tugeva tuulega murdunud puid. Elva linnas Ujula tn olid teele kukkunud elektripostid ja kaablid. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala.

5. aprillil kella 23.28 ajal süttis Tartus Nõva tänaval asuva sotsiaalmaja korteris tugitool. Põlengu kustutas teise korteri elanik pulberkustutiga iseseisvalt. Päästjad viisid põlenud tugitooli õue.

Valgamaa

5. aprillil kella 11.14 ajal teatati häirekeskusele, et Tõrva vallas Jõgeveste külas on elektriliinidele kukkunud puu. Päästjad leidsid eest teele kukkunud puu ja osaliselt purunenud elektriliini. Päästjad eemaldasid puu ja piirasid ohuala lindiga. Olukorrast teavitati elektriettevõtet.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

5. aprillil kell 16.35 käisid päästjad Häädemeeste vallas Metsapoole külas eemaldamas teelt kahte murdunud männipuud.

Läänemaa

Eile oli 9 päästjate väljakutset Läänemaale seotud teedele langenud või elektriliine ohustavatest murdunud puudest tingitud ohtude kõrvaldamisega.

Raplamaa

5. aprillil kell 13.05 eemaldasid päästjad Märjamaa vallas Vana-Vigala külas kergliiklusteelt liiklust takistava murdunud puuladva.

Saaremaa

5. aprillil kell 12.29 teatati Lümanda-Kulli külas murdunud elektriliinide poole kaldu olevast pooleldi murdunud puust. Päästjad langetasid puu liinidest eemale.

Kell 19.28 teatati Kavandi külas kõrgepingeliinidele kukkunud puust. Juhtumi lahendamine anti üle elektrikutele.