Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. aprill

Põhja päästekeskus


Tallinn

6. aprillil kell 10.13 saabus häirekeskusele teade Mustamäe linnaosast, kus Sõpruse puiesteel asuva puu otsas rippus pea alaspidi musträstas. Teataja sõnul oli ta tiibadega rapsivat lindu juba mitmeid tunde jälginud ning veendunud, et lind on millegi külge takerdunud. Päästjad püstitasid saabudes redeli ning vabastasid linnu kella 10.53 paiku.

6. aprillil kell 13.10 helistas häirekeskusesse naisterahvas, kes teatas, et pole juba nädal aega oma Põhja-Tallinna linnaosas Telliskivi tänaval elavat õde kätte saanud. Ukse taga olles oli kuulda küll mõningast liikumist, kuid sisse ta ei pääsenud. Päästjad sisenesid saabudes korterisse akna kaudu ning andsid seal põrandal pikali maas lebava kannatanu üle kiirabile.

6. aprillil kell 13.28 teatati, et Lasnamäe linnaosas Ümera tänaval asuva viiekordse elumaja ühes trepikojas on tunda kõrbehaisu ning kuulda suitsuanduri häält. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteri, kus andur töötas ning leidsid sealt eest vanaproua, kes süüa valmistas ning toidu kõrbema lasi. Emaga koos elav poeg ei olnud sel hetkel kodus. Päästjad tuulutasid ruumid ning nõustasid naisterahvast, kes õnneks viga ei saanud, tuleohutusalastes küsimustes.

6. aprillil kell 15.36 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Järveotsa teel asuva üheksakordse elumaja viimasel korrusel asuva korteri aknast levib paksu musta suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes kiiresti korteri, kust suitsu levis ning leidsid sealt eest põleva teki. Elanikud olid põlevat tekki ja selle ümber süttinud prügi ka ise kustutada püüdnud, kuid lõplikult likvideerisid põlengu kella 15.54 paiku päästjad. Korteris viibis kokku 5 inimest, kellest üks toimetati haiglasse tervisekontrolli. Üks kojujäänutest tunnistas päästetööde juhile, et tekk süttis ilmselt tema hooletu suitsetamise tõttu. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

6. aprillil kell 18.00 helistas häirekeskusesse Tallinna kesklinnas Kentmanni tänaval elav ema ning teatas, et ajal, kui ta korraks korterist koridori väljus, oli uks sulgunud ning tema 3-aastane laps jäi üksinda tuppa. Toas oli pliidi peal ka valmimisjärgus toit ning ema oli lapse pärast väga mures. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning avasid emale ukse. Lapsega oli õnneks kõik korras.

7. aprillil kell 08.46 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas on rongijaama perroonide vahel verise tiivaga kajakas, kes ilmselt rongilt löögi saanud. Päästjad aitasid linnu loodusesse toibuma.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. aprillil kell 14.46 kutsuti päästjad appi Narva Pähklimäe tänavale, kus sõiduauto põhjakaitse alla oli roninud kass, keda masina omanikul kätte saada ei õnnestunud. Päästjad tõmbasid kiisu nööri abil katte alt välja ning andsid ta üle loomade varjupaigale.

Lõuna päästekeskus

Päästeamet keelab Lõuna päästekeskuse juhi käskkirjaga alates tänasest, 7. aprillist veeõnnetuste ärahoidmiseks Jõgeva-, Põlva-, Tartu-, Valga-, Viljandi- ja Võrumaa siseveekogude jääle mineku. Päästjad patrullivad veekogude ääres, et tagada inimeste ohutus ja kontrollida keelust kinni pidamist.
Keelu alt jäeti esialgu välja Tartumaal Saadjärv, kus püsivad head jääolud ja on suur avalik huvi säilitada tipp- ja harrastusspordi taseme jääpurjetajate treeninguvõimalused. Jääolusid Saadjärvel kontrollivad tähelepanelikult päästjad ja jääpurjetajad, et olude muutumisele kohe reageerida.

Jõgevamaa

6. aprillil kell 10.21 käisid päästjad Põltsamaa vallas Neanurme külas Tallinn-Tartu mnt 136. km kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid ühe kannatanu autost välja lõigata. Selleks kasutati hüdraulilisi töövahendeid. Kannatanu toimetati haiglasse, kust ta peale esmaabi andmist kodusele ravile sai. Hiljem eemaldati avariiline sõiduk liikluse vabastamiseks teelt.

7. aprillil kell 2.44 teatati, et Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas on maja trepi all kummaliselt käituv kährik. Päästjad püüdsid looma kahvaga kinni ja lasid loodusesse vabaks.

Tartumaa

6. aprillil kell 10.05 käisid päästjad Tartus Luha tänaval aitamas kiirabil ja sotsiaaltöötajal pääseda oma kodus kukkunud liikumisraskustega 82aastse naise juurde. Selleks tuli jõuga uks maha võtta. Katkisest uksest teavitati linna sotsiaalabiosakonda.

Valgamaa

6. aprillil kella 11.21 ajal põles Valgas Tulbi tänaval elumaja puhastamata korstnas tahm. Põleng summutati pulberkustutiga ja õnneks maja ei süttinud. Elanikele selgitati tuleohutusnõudeid. Maja ohustavate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada ja puhastada.

Võrumaa

6. aprillil kell 9.51 käisid päästjad Võru vallas Mäekülas sõiduauto ja kaubikuga juhtunud liiklusavariil. Päästjad abistasid kannatanutega tegelemisel kiirabi. Ühtlasi tagati tuleohutus ja piirati absorbentainega avariilistest sõidukitest välja voolanud vedelikest tekkinud reostuse levikut. Kiirabi toimetas haiglasse kolm kannatanut.

Kell 9.58 käisid päästjad Võru vallas Meegomäe külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

6. aprillil kell 10.03 käisid päästjad Tihemetsa alevikus Valga-Uulu mnt 90. km sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimis- ja lekkeohu ning tõmbasid auto ratastele. Päästjad viisid naisterahvast juhi Kilingi-Nõmmes asuvasse kohvikusse sooja, kuhu talle mees järele lubas tulla.

Kella 17.22 ajal põles Kilingi-Nõmmes Kiriku tänaval elumaja korstnaslepes tahm. Maja ohustav tahmapõleng kustutati kahe pulberkustutiga. Maja ohustavate ja kütteseadet lõhkuvate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada ja puhastada. Minimaalselt peab lõõre puhastama kord aastas. Eramajas peab iga viie aasta tagant tööde tegemiseks kohale kutsuma kutselise korstnapühkija.

Kella 18.01 ajal käsid päästjad Pärnus Side tänaval aitamas kiirabil pääseda kodus hätta jäänud patsiendi juurde, kes ise ust avada ei suutnud.

6. aprillil kell 18.59 käisid päästjad Häädemeeste vallas Kabli külas kustutamas elektriliinide lühisest süttinud 0,3 hektarilist kulupõlengut.

Raplamaa

6. aprillil kell 13.15 käisid päästjad Märjamaa vallas Luiste külas eemaldamas teelt murdunud ja liikluse sulgenud männipuud.