Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-11. aprill

Põhja päästekeskus


Tallinn

8. aprillil kell 14.53 teatati, et Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval asuva elumaja trepikojas on tunda suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad leidsid korteri, kust suitsu levis, ning andsid sealt leitud joobes toidutegija üle kiirabile. Ruumid tuulutati.

8. aprillil kell 16.22 saabus häirekeskusele teade, et Lasnamäel Vilisuu tänaval on ühe kortermaja eakas ning raskekaaluline patsient voodist välja kukkunud ning teataja ei suutnud teda ise asemele tagasi tõsta. Patsiendi aitasid voodisse tagasi kohale saabunud päästjad ning seejärel anti ta tervisekontrolliks üle kiirabile.

9. aprillil kell 19.49 said päästjad teate, et Lasnamäe linnaosas Alvari tänaval asuvas erihooldekodus on tunda suitsuhaisu. Päästjate saabudes oli enamik hooldekodu asukaid majast evakueeritud ning evakuatsioon viidi päästjate abiga lõpule kella 20.03-ks. Seejärel asusid päästjad otsima suitsuallikat, mis leiti hoone esimeselt korruselt. Selgus, et suitsema oli läinud pesukuivati. Ruumid tuulutati ning inimesed said majja tagasi kella 20.21 ajal.

9. aprillil kell 21.16 käisid päästjad väljakutsel Haabersti linnaosas Siire tänaval, kus eakas ning ülekaaluline meesterahvas oli voodist maha kukkunud. Päästjad aitasid voodi ja seinapeegli vahele kukkunud patsiendi tagasi voodisse ning kiirabi kontrollis tema tervist.

10. aprilli hommikul kell 6.54 teatati, et Tallinnas Pae tänaval tõuseb alles mõni päev tagasi põlenud maja katuse alt uuesti paksu suitsu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 12.25. Taassüttimise tekkepõhjus ei ole veel selge.

Harjumaa

8. aprillil kell 15.23 sai häirekeskus teate, et Anija vallas Kehra linnas on ühe elumaja keskkütte katel punaseks köetud ning maja suitsu täis. Avastusest teatanud laps oli päästjate saabumise ajaks majast väljunud ning viga ei saanud. Päästjad tuulutasid ruumid suitsust ning tuvastasid, et küttesüsteemi kasutamisel esines ohtralt vigu, mistõttu tehti elanikele põhjalik tuleohutusalane kodunõustamine.

8. aprillil kell 16.05 teatati häirekeskusele tulekahjust Saue vallas Alliku külas, kus põles kahekordse eramu välisfassaad. Päästjate saabudes olid elanikud ise suuremad leegid maha saanud ning päästemeeskond avas ca 3 ruutmeetri ulatuses fassaadi, et põleng lõplikult kontrolli alla saada. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada hooletust suitsetamisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

8. aprillil kell 20.38 said päästjad väljakutse Loksa linna, kus Nooruse tänaval põles kahekordse elumaja üks korter. Päästjate saabudes olid korteri omanikud ukse ise avanud ning päästemeeskond tuvastas, et tuld oli võtnud elutoadiivan ning aknalaua alla paigutatud penoplast. Päästjad kustutasid põlengu kell 22.07. Kustutustöid raskendas oluliselt korterisse kuhjatud prügi ning kasutuseta esemete hunnikud. Kahjuks puudus korteris ka suitsuandur. Inimesi põlengu hetkel korteris ei viibinud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

8. aprillil kell 22.31 said päästjad väljakutse Keila linna, kus Veski tänaval põles angaari (autoreminditöökoda) kõrval sõiduauto. Päästemeeskond kustutas põleva sõiduki kell 22.52.

8. aprillil kell 23.50 said päästjad taas väljakutse Keila linna Veski tänavale, kus põles lahtise leegiga sama autoremonditöökoda, kus veidi rohkem kui tund aega tagasi sõidukit kustutamas käidi. Lahtise leegiga põlenud angaari asuti kustutama kolmes töölõigus ning tulekahju likvideeriti kell 3.57. Varahommikul kell 6.02 käisid päästjad angaari kontrollimas ning sealt leitud 3 uut tulekollet kustutati kella 7.05 ajal. Angaar hävis tules täielikult ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

10. aprillil kell 14.12 sai häirekeskus teate, et Saku vallas Männiku krossirajal on meesterahvas mootorrattaga kukkunud ning tunneb tugevat valu. Päästjad lähenesid kannatanule ATV-ga ning toimetasid ta kiirabiautosse.

10. aprillil kell 15.50 teatati, et Rae vallas Lennuradari teel põleb aiamajake. Päästjate saabudes oli majake tules praktiliselt hävinud ning kustutustööd lõpetati kell 17.12. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.


Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. aprillil kell 16.13 sõitsid päästjad Mustvee valda Omedu külla eemaldama teelt kaht sinna kukkunud puud, mis ohustasid liiklejaid.

10. aprillil kell 12.39 käisid päästjad taas Omedu külas eemaldamas kukkumisohus puud.

Põlvamaa

8. aprillil kell 10.43 käisid päästjad eemaldamas mõlemad sõidusuunad sulgenud puud Põlva vallas Kiidjärve külas.

Tartumaa

8. aprillil kell 19.06 kutsuti päästjad Tartusse Kesk tänavale, kus pliidil põles praht. Päästjad tuulutasid elamise ning selgitasid elanikule, miks peab kõikides eluruumides olema suitsuandur ning tahkekütet kasutatavates ruumides ka vingugaasiandur.

9. aprillil kell 21.47 sõitis Tartus Tiigi tänaval sõiduauto vastu posti ning teist sõidukit. Päästjad teisaldasid teele kukkunud elektriposti ning katsid õlilekke absorbentainega. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

10. aprillil kella 15.14 ajal sõitis noormees Elva vallas Vellavere külas Kulbilohu krossirajalt kardiga välja vastu betoonseina ning jäi sõidukisse kinni. Päästjad kasutasid kannatanu kätte saamiseks hüdraulilisi vahendeid. Kiirabi transportis noormehe haiglasse.

Valgamaa

8. aprillil kell 17.24 käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Otepää vallas Päidla külas.

Viljandimaa

9. aprillil kell 11.52 käisid päästjad Viljandi valas Jakobimõisa külas eemaldamas tee kohal ohtlikult kaldu olnud kuivanud puud.

10. aprillil kell 00.34 said Karksi-Nuia vabatahtlikud päästjad väljakutse Mulgi valda Tuhalaane külla, kus keegi oli teele kukkunud puude keskmise osa küll eemaldanud, kuid jätnud teeservadesse liiklust ohustavad märgistamata otsad. Ohtlik olukord likvideeriti kell 1.03.

Võrumaa

9. aprillil kell 7.08 sõitis libeduse tõttu teelt välja sõiduauto. Päästjad aitasid pärast saabumist masina kraavist välja ning eemaldasid süttimisohu.

10. aprillil kell 1.31 sõitis teelt välja sõiduauto Võru vallas Hutita külas. Päästjad aitasid masinast välja sinna kinni jäänud kolm inimest, kes anti kiirabimeedikutele üle.

Kell 5.43 anti aga häirekeskusele teada, et sama avariisse sattunud sõiduk põles lahtise leegiga. Päästjad said põlengu kontrolli alla kell 6.43. Teataja sõnul oli sõiduki juures viibinud masin, mis päästjate saabumise ajaks kadunud oli. Esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse auto salongist.

10. aprillil kell 17.22 kutsuti päästjad Võru linna Vilja tänavale, kus kütmise käigus purunes pliidis veetoru. Päästjate kohale jõudes oli köök tuulutatud ning põrandal hõõgusid söed. Päästjad kustutasime hõõguvad esemed ja jahutasid pliidi kuumad osad.

10. aprillil kell 19.14 kutsuti Orava vabatahtlikud päästjad Võru valda Marga külla, kus liiklust takistas teele kukkunud puu. Kell 19.38 oli ohtlik olukord likvideeritud.

10. aprillil kell 19.59 anti häirekeskusele teada, et Võru vallas Sika külas oli Määräjärvel umbes 20 meetri kaugusel kaldast sattunud vette koer. Päästjad tõid väsinud koera kaldale ning leidsid omaniku, kellele ta üle anti.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. aprillil kell 16 anti häirekeskusele teada, et Narvas Vaivara tänaval oli kasutuseta jäetud hoone katusel lahti tulnud metallkate, mis ohustas möödujaid. Päästjad piirasid ala lindiga ning teavitasid olukorrast linnavalitsust.

8. aprillil kell 16.17 kutsuti päästjad Narva Võidu prospektile, kus märgati jääl mängivaid lapsi. Päästjate saabudes tulid lapsed ise kaldale ning neile selgitati, miks jääl mängimine ohtlik ja keelatud on. Mõne aja pärast kohale saabunud emale tehti samuti toimunust ülevaade.

8. aprillil kell 18.55 olid Narvas Partisani tänava korteris süttinud toiduvalmistamise ajal käterätikud. Päästjate saabumise ajaks oli elanik need küll kustutada jõudnud, kuid kohapeal selgus, et korterist puudus kohustuslik suitsuandur.

9. aprillil kell 7.07 süttis kasutuseta jäetud angaar Narvas Puuvilla tänaval. Päästjate saabumise ajaks oli leekides umbes 20 ruutmeetrit hoonest. Tulekahjule pandi piir kell 9.21. Kuna hoones kedagi ei viibinud, siis kannatanuid ei olnud. Esialgsel hinnangul võis tegemist olla süütamisega.

9. aprillil kell 16.09 käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Narva-Jõesuu linnas Mustanina külas. Puu oli sõidutee täielikult sulgenud.

9. aprillil kell 18.59 andis mures lapsevanem teada, et tema laps oli Sillamäel Viru puiesteel lifti kinni jäänud. Kuna hooldusettevõtte sõnul puudus ühistul nädalavahetusi hõlmav leping, tuli sekkuda päästjatel ning laps liftist vabastada.

10. aprillil kell 15.43 oli puu kukkunud teele Narva-Jõesuu linnas Udria külas. Kella 16.00-ks olid päästjad pool teed sulgenud puu eemaldanud.

Lääne-Virumaa

8. aprillil kell 10.36 avastas Tapa Keelekümbluskooli töötaja keldrikorrusel suitsu ning teavitas sellest häirekeskust. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et suits pärines poiste tualettruumist. Kell 10.47 oli tulekahju lokaliseeritud. Õpilased ja kooli töötajad evakueeriti päästesündmuse ajaks hoone ohutusse tiiba ning keegi viga ei saanud. Päästemeeskonna vanema sõnul põles plastikust prügikast.

9. aprillil kella 13.39 ajal oli Väike-Maarja vallas Ao külas kukkunud ATV-ga sõitnud mees ning saanud tõsiseid vigastusi. Päästjad aitasid kannatanu kanderaamil metsast välja tuua ja andsid ta üle kiirabimeedikutele, kes mehe haiglasse toimetasid.

9. aprillil kella 20.10 paiku toimus liiklusõnnetus Viru-Nigula vallas Kõrkkülas, kus Tallinn-Narva maantee 131. kilomeetril kaotas sõiduauto juht ebaõigelt valitud sõidukiiruse tõttu juhitavuse üle kontrolli, masin libises teelt välja vastu liiklusmärki ning sealt edasi vastu kuusepuid. Päästjatel tuli teadvuseta ning masinasse kinni jäänud juht hüdrauliliste vahendite abil vabastada ning kiirabile üle anda. Masinal välistati süttimisoht. Õnnetuse täpsemad asjaolud selgitab välja politseijuurdlus.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

9. aprillil kella 19.35 ajal käisid Emmaste vabatahtlikud päästjad Hiiumaa vallas Nurste külas eemaldamas teele kukkunud puud.

Järvamaa

8. aprillil kell 21.15 said päästjad väljakutse Järva valda Päinurme külla, kus teele kukkunud puu oli sulgenud mõlemad sõidusuunad. Paarkümmend minutit hiljem olid päästjad ohtliku olukorra likvideerinud.

9. aprillil kell 17.23 käisid päästjad Järva vallas Reinevere külas eemaldamas puud, mis oli sulgenud mõlemad sõidusuunad.

Läänemaa

8. aprillil kell 17.50 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Vaisi külla, kus teele kukkunud puu oli sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad eemaldasid ohtliku puu.

Pärnumaa

9. aprillil kell 18.12 anti häirekeskusele teada, et Häädemeeste vallas Rannametsa külas oli süttinud tööstushoone katlamaja. Ohus oli kõrvalasuv garaaž, milles ladustati kemikaale. Päästjad said tulekahju kontrolli alla kell 18.44 ning päästetööd lõpetati kell 19.25. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse briketihoidlast. Kokku põles hinnanguliselt 30 ruutmeetrit majaseina. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

10. aprillil kella 18.14 ajal oli pliidi korstnajala juures süttinud papp Häädemeestel Kooli tänaval. Elanikud olid veega suutnud esialgse põlengu kustutada, kuid päästjad viisid kustutustöö lõpuni. Samuti keelati kütteseadme kasutamine, kuni korstnapühkija on selle üle vaadanud.

10. aprillil kell 20.50 oli Pärnus Riia maanteel korteris süttinud seinal olnud TV-kaabel. Päästjad kontrollisid pärast saabumist üle, et kärsanud kaablist poleks edasist ohtu ning ühendasid harukarbist lahti. Elanikud tellisid järgmiseks päevaks elektrikud.

Raplamaa

9. aprillil kell 9.07 anti häirekeskusele teada, et Märjamaa vallas Orgita külas oli süttinud varikatuse paneelide vahel pehme papp. Päästjad kustutasid paneelide vahel toimunud põlengu kell 9.23.

Saaremaa

9. aprillil kell 9.13 käisid Abruka vabatahtlikud päästjad Saaremaa vallas Abruka külas eemaldamas teelt suurt puud, mis oli sulgenud tee.