Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. aprill

Põhja päästekeskus


Tallinn

11. aprillil kell 9.30 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Kivila tänaval asuvas üheksakordses elumajas on tunda põlemise lõhna ning näha suitsu. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid korteri, kust suitsu levis, ning leidsid sealt eest pliidil põleva plastmassist poti. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra, tuulutasid ruumid ning andsid elaniku tervisekontrolliks üle kiirabile.

11. aprillil kell 10.42 sõitsid päästjad likvideerima toidukõrbemist Asula tänava kortermajja. Selgus, et elanik oli toitu valmistades magama jäänud. Õnneks ta kiirabi sekkumist ei vajanud.

12. aprillil kell 4.06 teatati häirekeskusele, et Tallinnas Liivalaia tänaval põleb sõiduauto lahtise leegiga. Kohale saabunud päästemeeskond kustutas tulekahju kell 4.26 ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

11. aprillil kell 21.11 said päästjad väljakutse Rae valda Soodevahe külla, kus aiamaja põles lahtise leegiga. Päästemeeskond kustutas tulekahju kella 22.39-ks ning ükski inimene selles viga ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

11. aprillil kella 9.42 ajal andis murelik inimene teada, et Põltsamaa vallas Adaveres Kuuse tänaval oli kaks kassi roninud kase otsa umbes kolme meetri kõrgusele ning olnud seal vähemalt paar tundi. Päästjad tõid redelit kasutades mõlemad hiirekuningad kõrgustest alla maapinnale.

11. aprillil kell 17.37 anti ohtlikust olukorrast teada Jõgeva vallas Painkülas, kus Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 38. kilomeetril oli teele langenud puu. Päästjad eemaldasid liiklejaid ohustanud takistuse kell 17.48.

Tartumaa

12. aprillil kell 00.03 käisid päästjad kustutamas põlevat puud Tartus Ilmatsalu tänaval Veeriku mänguväljakul. Põles umbes pooleteise meetri kõrgune känd.

Valgamaa

11. aprillil kell 18.53 teatati häirekeskusele tulekahjust Tõrva vallas Jõgeveste külas, kus põles umbes üks hektar kulu. Põleng sai alguse koera matmiskohale asetatud ja ümber kukkunud küünaldest. Kustutustööd lõpetati kell 19.35.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. aprillil kell 9.55 anti häirekeskusele teada, et Lüganuse vallas Erra alevikus oli süttinud heinahoidla, milles hinnanguliselt oli sees kuni sada tonni heina. Päästjate saabumise ajaks oli 30x12 meetrit suur eterniidist hoone lausleekides ning süttinud olid ka hoone kõrvale ladustatud kiletatud heinarullid. Kohe asusid kaks traktorit hoidlat heinast tühjendama ning tulekahju levikule pandi piir kell 15.25. Kustutustööd kestsid kogu öö ning täna need veel jätkuvad. Päästesündmusel osalesid Jõhvi, Kiviõli, Kohtla-Järve, Narva, Narva-Jõesuu, Sillamäe, Rakvere ja Kunda päästemeeskonnad, välijuht ja kiirabi. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada masina summutist lendunud sädemest.

11. aprillil kell 18.10 tuli päästjatel käia põlevat madratsit kustutamas Kohtla-Järvel Uuel tänaval. Madrats oli süüdatud eluhoonest väljaspool.

Lääne-Virumaa

11. aprillil kell 18.52 anti häirekeskusele teada, et Kadrina vallas Mäo külas oli süttinud ühekorruseline puitelamu. Kadrina vabatahtlike päästjate saabumise ajaks oli 300 ruutmeetri suurune hoone lausleekides ning katus hakkas kokku kukkuma. Tulekahjule suudeti piir panna kell 20.46. Omanik sai kahjuks kergeid vigastusi käte- ja näopiirkonnas ning kahjuks hävis hoone täielikult ja samuti langes tuleroaks traktor. Päästesündmus lõpetati kell 22.29 ning sellel osales 4 põhiautot, 3 paakautot, vabatahtliku päästekomando tulekustutus- ja päästeauto, juhtimisauto, kiirabi ja politsei. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

11. aprillil kell 14.25 läks lõkkest kulu põlema Kalana külas. Päästjad suutsid umbes 0,1 hektari suuruse põlengualaala kustutada kell15.30. Kustutamiseks kasutati nii UTV-d kui ka veejuga. Lõkketegijatele viidi läbi selgitustöö ohutust lõkke tegemisest.

Järvamaa

12. aprillil kell 3 märkas tähelepanelik inimene, et Paides Karja tänaval oli prügimajas põleng, kuid enne seda oli sinna sisenenud ka meesterahvas. Päästjad kustutasid pärast saabumist konteineri kõrval asunud põlengu ning andsid prügimajas suitsetanud mehe üle kiirabimeedikutele.

12. aprillil kell 5.06 sai häirekeskus teate, et Paide linnas Viisu külas oli vanem mees kukkunud oma kodus voodist ning ei suutnud omal jõul enam tõusta. Päästjad avasid korteri ukse ning andsid patsiendi üle kiirabimeedikutele.

Läänemaa

12. aprillil kell 3.34 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Uuemõisa külla, kus põles umbes 8 ruutmeetri suurune aiamajake, mis tules hävis. Päästjad kustutasid põlengu kell 4.52. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada pliidi kasutamisest.

Raplamaa

11. aprillil kell 15.54 käisid päästjad kulupõlengut kustutamas Kehtna vallas Järvakandi alevis Nõlva tänaval, kus kokku põles umbkaudu 40 ruutmeetrit pinnast. Kuigi inimesed askeldasid aias ja püüdsid ise tulele piiri panna, see neil ei õnnestunud. Päästjad viisid läbi nõustamise, et taoline olukord enam ei korduks.

12. aprillil kell 00.58 helistas murelik naaber häirekeskusele, et anda teada aknalaual põlevatest küünaldest Märjamaa alevis Pargi tänaval. Naabri helistamisele korteri omanik ei reageerinud ning selgus, et ei viibi ise koduski. Päästjatel ja politseipatrullil ei jäänud olukorda hinnates muud üle, kui anda seaduslik korraldus koju naasmiseks. 10 minutit hiljem tuligi omanik ning päästjad kustutasid küünlad, mis oleks võinud põhjustada tõsise tulekahju ja seada ohtu naabrite elu ning vara.