Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. aprill

Põhja päästekeskus


Möödunud ööpäeval käisid päästjad kolmel korral kustutamas kulupõlenguid. Neist kahel juhul kustutati tuld Maardus ja ühel korral Lasnamäel.

Tallinn

12. aprillil kell 12.19 helistas häirekeskusesse Tallinna kesklinnas ühistranspordipeatuses viibinud inimene ning teatas, et keset teed vedeleb roosa mesitaru. Päästjad asusid rõõmsavärvilist liiklustakistust teelt eemaldama ning sel hetkel saabus kohale ka taru omanik, kellele taru tagastati.

12. aprillil kell 15.24 sai häirekeskus teate, et Pirita linnaosas Vabaõhukooli tee kandis on levimas hallikas suits ning tunda on  kummi põlemise haisu. Päästjad tuvastasid saabudes, et suits levib katakombidest. Sealt leiti mitu tulepesa. Päästemeeskond kustutas põlengu kell 16.09 ning seejärel teavitati intsidendist ka kohalikku omavalitsust, kellel paluti kõrvalistel isikutel katakombidesse ligipääs tõkestada.

12. aprillil kell 19.55 käisid päästjad väljakutsel Lasnamäe linnaosas Narva maanteel, kus tuli kustutada seitsmest rehvist koosnenud ohtlik lõke. Keskkonda saastav lõke kustutati kella 20.16.

12. aprillil kell 21.06 helistas hädaabinumbrile Pirita linnaosas Nurmiku teel elav inimene, kes teatas, et tema maja trepile on kukkunud kajakas, kes on niivõrd viga saanud, et enam lennata ei suuda. Päästjad aitasid vigastatud linnu loodusesse toimetada, et ta seal rahulikult toibuda saaks.

Harjumaa

12. aprillil kell 15.48 saabus häirekeskusele teade, et Rae vallas Väo raudteeviadukti juures on maanteel mitu euroalust. Päästjad koristasid liiklustakistused teelt kella 16.08-ks

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

12. aprillil kell 9.34 märkas tähelepanelik inimene musta tossu tõusmas Puurmani aleviku töökoja juurest. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest lõkke, milles põletati penoplasti, kummijäätmeid ja muud prahti. Keskkonda ohustanud põleng kustutati ning sellest teavitati Keskkonnaametit.

Tartumaa

12. aprillil kell 12.04 oli kulupõleng Kallastel Võidu tänaval, kus oli süttinud umbes 20 ruutmeetrit pinnast.

Viljandimaa

12. aprillil kell 8.08 anti häirekeskusele teada, et Mõisakülas Pärnu tänaval oli eakas naine oma kodus kukkunud. Kuna uks oli seestpoolt lukustatud, ei pääsenud hooldaja tuppa ning vaja oli päästjate abi, kes ukse avasid ning patsiendi kiirabimeedikutele üle andsid.

12. aprillil kell 14.49 said päästjad väljakutse Viljandisse Vabriku tänavale, kus vana parafiinimahuti lõikamise käigus oli süttinud seda ümbritsev isolatsioon. Kohapeal viibinud inimesel põlengut käsikustutiga likvideerida ei õnnestunud ja nii tuli päästjatel kasutada veejuga. Kell 15.05 oli tulekahju likvideeritud.

12. aprillil kell 17.31 tuli päästjatel käia kulupõlengut kustutamas Viljandi vallas Vardja külas, kus oli süttinud umbes 50 ruutmeetrit pinnast. Kustutamiseks kasutati kululuudasid ning kella 17.45-ks oli põleng likvideeritud.

Valgamaa

13. aprillil kell 1.06 anti häirekeskusele teada, et Valga vallas Õruste külas oli märgatud põlengut. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks, et kohapeal põles umbes 30 ruutmeetri suurune ja kahe meetri kõrgune prahihunnik, milles leidus põhku, puitu, plastikut ja heinapallinööri. Kustutustööd lõpetati kell 2.34. 

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

12. aprillil kell 16.07 kutsuti päästjad appi Vinni valda Karkuse külla, kus oli lõkke üle kontroll kaotatud ning selle tagajärjel süttinud kulu. Päästjate saabumise ajaks oli omanik saanud umbes 100 ruutmeetri suuruse maastikupõlengu kustutatud. Kohapeal selgus, et lõkkemeistrid olid eiranud ohutusreegleid, sest puudusid esmased kustutusvahendid.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

12. aprillil kell 15.56 sai häirekeskus teate, et Pärnu linnas Papsaare külas oli mees jäänud kättpidi umbes 30-sentimeetrise läbimõõduga puu alla ning ei pääsenud ise välja. Kohale kiirustanud päästjad vabastasid käe hüdrauliliste vahendite abil ning andsid kannatanu üle kiirabimeedikutele.

Raplamaa

12. aprillil kell 14.41 sõitsid Lokuta vabatahtlikud päästjad Kehtna valda Hiie külla kustutama lõket, milles põletati ehitusjäätmeid.