Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. aprill

Põhja päästekeskus


Tallinn

18. aprillil kell 11.31 helistas hädaabinumbrile meesterahvas, kes oli Pirita kaubanduskeskuses tualettruumi kinni jäänud. Kuna ust ei saanud lingi puudumise tõttu avada ei seest ega väljastpoolt, palus keskuse administraator hädalisel pöörduda häirekeskusesse, kuna nende endi tehnik oleks saanud appi tulla alles kahe tunni pärast. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning mees vabastati kella 11.44 paiku.

18. aprillil kell 20.25 said päästjad teate, et nende abi vajatakse Mustamäe linnaosas Retke teel asuvas elumajas, kus alaealine laps korteris nuttis ning ema ei saanud vigase luku tõttu ust avada. Päästjad avasid ukse kell 21.07 ning lapsega oli kõik korras.

18. aprillil kell 20.33 teatati, et Tallinna kesklinnas Rannamäe teel asuvast kasutuseta punkrist tuleb suitsu. Päästjad kustutasid punkris aset leidnud tulekahju kell 21.45 ning edastasid info toimunust linnaosavalitsusele, kellel paluti kõrvalistel isikutel ruumidesse sissepääs takistada.

19. aprillil kell 00.31 helistas häirekeskusesse kohusetundlik inimene, kes teatas, et Lasnamäe linnaosas Muhu tänaval asuval spordiväljakul lärmab alaealiste kamp, kes segab öörahu ning on lisaks sellele põlema pannud ka väljakul asunud vana tugitooli jäänused. Päästjad kustutasid põlengu kell 00.47

Harjumaa

18. aprillil kell 14.58 sai häirekeskus teate, et Viimsi vallas Laiakülas põleb saun. Päästjate saabudes oli inimesed hoonest väljas ning keegi viga ei olnud saanud. Päästemeeskond kustutas põlengu kell 15.28 ning hoone omanikuga vesteldes selgus, et ehitustööde käigus oli sauna laoruumina kasutatud, mistõttu kerise ümber ladustatud papp jm põlevmaterjal seal hõlpsasti süttida sai. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

18. aprillil kell 19.06 teatati, et Kuusalu vallas Kiiu alevikus põleb tootmishoone territooriumil kulu. Esimesena sündmuskohale jõudnud Kolga vabatahtlikud päästjad summutasid leegid läbi võrkaia kella 19.27 paiku ning seejärel saabus sündmuskohale ka ettevõtte esindaja, kelle abil päästjad territooriumile pääsesid, et põleng lõplikult kontrolli alla saada. Kella 20.10 paiku said päästjad viimased tulekolded likvideeritud ning esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse põlevast prahihunnikust, mis omakorda süütas lähedale ladustatud euroalused ning maastiku.

18. aprillil kell 19.26 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest, mis toimus Jõelähtme vallas Tallinn-Narva maantee 18. kilomeetril. Päästjad vabastasid kraavi sõitnud veokijuhi kabiinist kella 19.42 paiku, misjärel kiirabi ta haiglasse tervisekontrolli toimetas.

19. aprillil kell 03.19 saabus häirekeskusele teade, et Jõelähtme vallas Rebala külas asuvas jäätmekeskuses põleb prügi. Kohale saabunud päästemeeskonnad alustasid põlengu likvideerimist neljas töölõigus ning said tulekahju kontrolli alla kell 06.06. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. aprillil kell 17.33 kutsuti päästjad Narva Tiigi tänavale, kus lõkke tegemise tagajärjel oli süttinud kulu ning lähedal asuvad autorehvid ja muu prügi. Päästjad kustutasid umbes 100 ruutmeetri suuruse põlengu, kasutades selleks nii kululuudasid kui ka veejuga. Tulekahju likvideeriti kell 17.49.

18. aprillil kella 19.28 paiku olid teismelised poisid mänginud tulemasinaga ja süüdanud kulu. Päästjad kustutasid kella 19.45-ks umbes 400 ruutmeetri suuruse põlengu. Poistega viidi läbi tõsine vestlus tuleohutusest ning toimunust teavitati ka lapsevanemaid.

Lääne-Virumaa

18. aprillil kell 9.32 teatati Häirekeskusele tulekahjust Haljala vallas Võsul Laane tänaval. Põlengu avastasid naabermajade elanikud. Päästjate saabudes põles kahekorruseline elumaja lahtise leegiga ning tules oli ka maja katus. Kuna naabrite sõnul elas majas üksik 92-aastane mees, alustasid päästjad kohe suitsusukeldumisega, et leida majast inimest. Kahjuks leiti mõned minutid hiljem hoonest hukkunu. Tulekahjule pandi piir kell 11.43 ning päästetööd lõpetati kell 14.59. Päästjad suutsid ära hoida tule leviku kõrvalasuvatele hoonetele, elumaja aga hävis täielikult. Kustutustöid raskendasid hoone juures asuvad gaasiballoonid. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Kell 19.39 käisid Võsu vabatahtlikud päästjad tegemas järelkustutustöid.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

18. aprillil kella 11.53 ajal süttis Räpina vallas Köstrimäe külas hooletust lõkkepõletamisest 800 ruutmeetrit kulupõldu ning kiiresti leviv tuli ähvardas hooneid. Lõkke juures olnud vanem naine püüdis põlengut materdades kustutada, kuid pani sellega ohtu ennast. Kiiresti levivat kulupõlengut kustutades võivad süttida riided ja liikumisraskuste puhul võib inimene enda päästmisel raskustesse sattuda. Päästjad kustutasid tulekahju ja selgitasid naisele kulu läheduses lõkke süütamisega seotud ohte. 

Tartumaa

18. aprillil kell 10.10 põles Tartus Salme tänaval hoovipealne kõrvalhoone, mille päästjad kell 11.04 kustutasid.

Kell 12.46 teatati, et Tartus Kardla külas on leekides kõrvalhoone, kus saun. Hoone hävis põlengus, päästjad kustutasid selle jäänused kell 15.58. Põlengu tekkepõhjust selgitatakse.

Kell 18.08 käisid päästjad Tartus Anne tänaval aitamas välja lifti kinni jäänud inimest.

Kella 22.50 ajal põles Tartu vallas Tila külas sõiduauto külg, mille päästjad kustutasid. Kohale tuli auto omanik, kellega auto seest üle kontrolliti ja edasise tuleohutuse tagamiseks akujuhtmed eemaldati. Põlengu tekkepõhjust uurib politsei.

Kella 23.38 ajal põles Varnja alevikus Koosa tänaval 200 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutusvarutuses ATV abil kustutasid. Põlengu tekkimises võib kahtlustada hooletut ümberkäimist lahtise tulega või tahtlikku süütamist. Päästjad hoiatavad, et kulu põletamine on keelatud, karistatav ja ohtlik tegevus. 

Valgamaa

18. aprillil kell 12.34 põles Valga vallas Hargla külas ligi pool hektarit kulu ja männinoorendikku, mille päästjad ligi tunni ajaga kustutasid.

Kella 16.32 ajal põles Valgas Rohelise tänava piirkonnas seitsmel hektaril kulu, mille päästjad kustutusvarustuses UTV abil kustutasid.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. aprillil kell 15.09 põles Türil Vabriku tänaval 900 ruutmeetrit kulu ja veidi saepuru, mille päästjad kustutasid.

Pärnumaa

16. aprillil kell 16.22 süttis Pärnus Põhara külas järelevalveta jäetud lõkkest hektar kulu ning tuli ohustas lähedal asuvat maja. Põlengu avastanud majaomanik hoidis maja süttimise ära kuuseokstega kulu materdades. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult kell 17.04. Päästjad hoiatavad, et lõkke põletaja peab tagama, et tuli ümbrusele ei leviks. Selleks on tähtis lõket valvata ja hoida käepärast esmased kustutusvahendid.

Kell 22.34 põles Pärnus Lõhmuse tänaval vanast konteinerist ehitatud aiasuvila. Päästjad kustutasid hoone jäänused poole tunniga.