Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. aprill

Põhja päästekeskus


Harjumaa

19. aprillil kell 09.25 teatati päästjatele kulupõlengust Kuusalu vallas Rummu külas. Päästemeeskond likvideeris saabudes ca viiekümnele ruutmeetrile levinud põlengu kella 12.28 paiku ning kasutas selleks kolme ATV-d ning kululuudasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. aprillil kell 11.14 anti häirekeskusele teada, et vanem inimene oli jäänud lifti kinni Sillamäel V. Tškalovi tänaval. Kuna liftitehniku kohale jõudmine võttis väga palju aega, aitasid päästjad lõksu jäänud isiku kell 11.25 välja.

19. aprillil kell 21.57 kutsuti päästjad Narva Aasa tänavale, kus prahti täis hoovis tegi tundmatu mees lõket ning ohustas sellega nii maja kui ümbruskonda. Päästjad kustutasid lõkke ning andsid isiku andmete tuvastamiseks üle politseile.

Lääne-Virumaa

19. aprillil kell 20.37 märkas tähelepanelik inimene, et Tapal Põllu tänaval tõusis kasutuseta jäetud maja korstnast suitsu ning näha oli ka hoone juures laste liikumist. Päästjate saabumise ajaks majas kedagi polnud, kuid katkise pliidi alla oli tehtud tuli, mille päästjad kohe kustutasid. Kuna hoone akende eest olid rebitud sinna sisenemist takistavad laudised, tuletavad päästjad meelde, et kasutuseta jäetud hoone omanikud peavad need sulgema nii, et kõrvalistele isikutele oleks sissepääs takistatud. Vaid nii saab ära hoida vandaalitsemise ja suuremate õnnetuste tekkimise.

Ida-Eesti pommigrupp

19. aprillil tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Mustanina külast leitud mürsk, kaks miinipildujamiini ja lennukipomm.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

19. aprillil kella 14.06 süttis Põlva vallas Jaanimõisa külas kontrolli alt väljunud lõkkest pool hektarit kulu, mille päästjad materdades ja käsikustutiga kustutasid.

Tartumaa

19. aprillil kella 16.27 ajal süttis Tartu vallas Maarja-Magdaleena külas käivitamisel traktor ja selle all kuivanud muru. Päästjate saabumise ajal põles traktor lausleekides ja süttima hakkasid lähedusse ladustatud ehitusvilla kotid ning küttepuud. Päästjad hoidsid ära tule leviku kuurile ja kustutasid põlengu kell 17.30. Traktor hävis tulekahjus. Tõenäoliselt süttis põleng traktori elektrisüsteemi rikkest.

Kella 17.01 ajal süttis Alatskivi alevikus Kasumetsa tänaval vanale lõkkekohale valatud praht ning sellest 500 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid. Päästjad selgitasid elanikele lahtise tule ja lõkkepõletamisega seotud ohte.

Kella 17.16 ajal kustutasid päästjad Nõos Veski tänaval 200 ruutmeetril levinud kulupõlengu.

Kella 20.04 ajal käisid päästjad Tartus Väike-Kaare tänaval süttinud puidust vagunit.

Valgamaa

19. aprillil kella 20.15 ajal põles Valga vallas Laanemetsa külas 1000 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

19. aprillil kella 15.43 ajal käisid päästjad Viljandi vallas eemaldamas Raudna-Loodi teele kukkunud murdunud puud.

Võrumaa

19. aprillil kell 11.02 põles Antsla vallas Vaabina külas talu hoovil 250 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid.

Kella 15.09 ajal põles Võru vallas Navi külas 18 meetri pikkuselt elupuu hekk ja kulu, mille päästjad kustutasid.

Kella 15.48 ajal puhus Võru vallas Juraski külas tuul nädalavahetusel tehtud ja korralikult kustutamata lõkke uuesti põlema ja see süütas omakorda läheduses asuva kulu. Leegid ohustasid lähedale laotud palgivirna. Teataja piiras tule levikut kuni kohale rutanud päästjad põlengu lõplikult kustutasid. Lõke tuleb enne lahkumist alati korralikult kustutada, kasulik on lõkkekase selleks katta pinnasega või veega üle valada.

Kella 16.31 ajal süttis Antsla vallas Luhametsa külas hooletust lõkkepõletamisest 5 hektarit kulu, mida päästjad üle tunni aja kustutasid.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

19. aprillil kella 12.35 ajal käisid päästjad Tori vallas Kuiaru külas kustutamas kahele hektarile metsa alla ja hektarile maastikule levinud kulupõlengut. Tulekahju süütas purunenud elektriliin. Põlengu avastasid elektrikud, kes tulid katkist liini parandama.

Kella 17.05 ajal käisid päästjad Pärnus Papiniidu tänaval kustutamas võsa vahel paarikümnele ruutmeetrile levinud kulupõlengut. Pealtnägijate sõnul olid põlengu põhjustanud tulega mänginud lapsed, kes alguses tuld kustutada püüdsid, kuid siis jalga lasid. Päästjad paluvad vanematel selgitada lastele lahtise tulega seotud ohte ning keelata neil sellega mängimine. Tikke, välgumihkleid ja muud taolist tuleks pisipere eest kättesaamatus kohas hoida.

Saaremaa

19. aprillil kella 9.50 ajal põles Karida külas 900 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid. Selgus, et vanema naine oli ise kulu põletada otsustanud, kuid kulutuli väljus kontrolli alt. Päästjad hoiatavad, et kulu süütamine on keelatud ja ohtlik tegevus. Kulupõleng levib tuule toel ootamatult kiiresti ja selle kustutamisega näevad isegi väljaõppinud ja heas varustuses päästjad sageli kurja vaeva. Kulupõlengutes hävib igal aastal ulatuslikult elusloodust ning põlengud ohustavad metsi ning hooneid.

Kell 20.37 käisid päästjad Kuressaare tervisepargi metsas kustutamas suurt lõket, mis ohustas metsa ja kus põles rehv.