Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. aprill

Põhja päästekeskus


Tallinn

20. aprillil kell 12.13 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna linnaosasse, kus Kopli tänaval põles puu. Päästjad kustutasid õõnsa ning seestpoolt põlenud puu kella 12.34-ks.

20. aprillil kell 20.49 sõitsid päästjad Nõmme linnaosasse, kus Tähe tänaval asuvas eramus oli eakas mees WC-sse läinud ning seal terviserikke saanud. Kuna uks oli seestpoolt kinni, siis avasid päästjad saabudes ukse ning andsid mehele kiirabi saabumiseni esmaabi. Kella 21.04 paiku aitasid päästjad abivajaja kiirabiautosse tõsta ning isik toimetati haiglasse.

Harjumaa

20. aprillil kell 13.34 sai häirekeskus teate kulupõlengust Rae vallas Lagedi alevikus. Elumajade vahetus läheduses ca 1,5 hektari ulatuses lõõmanud kulu sai päästjate poolt kustutatud kella 13.59 paiku ning esialgsel hinnangul sai see alguse tuleohutusele mittevastavast lõkkest.

20. aprillil kell 15.32 sõitsid Muraste vabatahtlikud päästjad Harku valda, kus Liikva külas oli näha suurt lõket ning terve ümbruskond oli paksu suitsu alla mattunud. Päästjad tuvastasid, et raietööde käigus põletati suures koguses oksi ning kuna läheduses puudusid esmased tulekustutusvahendid, siis ohutusnõuetele mitte vastav lõke kustutati.

20. aprillil kell 17.12 teatati, et Rae vallas Lehmja külas Põrguvälja teel asuvas tootmisettevõttes on katusel teostatud tuletööde käigus osa katusest süttinud. Päästjate saabudes olid töötajad ise suuremad leegid maha saanud. Päästemeeskond lokaliseeris tulekahju kell 17.48 misjärel alustati konstruktsioonide avamisega, et edasises ohutuses veenduda. Kella 18.28 paiku tuvastasid päästjad, et edasine oht tulelevikule puudub.

20. aprillil kell 21.28 teatati häirekeskusele, et Kose alevikus põleb lahtise leegiga kalmistu territooriumil asuv puidust välikäimla. Päästjad kustutasid põlengu kell 21.54 ning käimla hävis selles täielikult.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. aprillil kell 8.08 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval oli kortermaja ühes korteris tekkinud tulekahju köögis. Päästjad tegid kohale jõudes kindlaks, et köögis põles nõudepesumasin ja elektripliit. Päästjad kustutasid tulekahju ning eemaldasid kahjustunud köögiseadmed ja -mööbli. Korteri omanik tunnistas, et oli ise süüdanud nõudepesumasina juhtmed ning päästemeeskonna vanem algatas tema suhtes menetluse. Korteris puudus ka kohustuslik suitsuandur.

20. aprillil kell 8.49 kiirustasid päästjad kustutama väikese prügila põlengut Narvas Kadastiku tänaval. Prügilas põles umbes kaheksa ruutmeetri suurune järelevalveta jõetud lõke, mis kell 9.19 kustutatud sai.

20. aprillil kell 16.03 kutsuti päästjad appi Kiviõlisse Muru tänavale, kus varem põlenud maja katuseplekk oli ohtlikult lahti tulnud. Päästjad kinnitasid katusepleki ja likvideerisid ohu ümbruskonnale.

20. aprillil kell 23.47 andis naaber teada, et Narvas A. Puškini tänava kortermajas oli kuulda eaka naabri appihüüdeid ja arvatavasti on inimene oma kodus abitus seisundis. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid kannatanu üle kiirabimeedikutele. 

Lääne-Virumaa

20. aprillil kell 18.38 andis naaber häirekeskusele teada, et Rakveres Lembitu tänaval viiekorruselise kortermaja koridoris oli tunda tugevat suitsulõhna. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et ühes korteris oli pliidile unustatud toit, mis kõrbema läks. Elanik oli kokkamise ajal läinud televiisorit vaatama ja märkas ohtlikku olukorda alles siis, kui tuba oli tossu täis ja suitsuandur tööle hakkas. 

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. aprillil kell 15.57 teatati, et Põltsamaa vallas Võisiku külas on lahti tulnud tühjalt seisva vana puidutöökojahoone suur katuseplekk ja ohustab möödujaid. Ala piirati ohulindiga ja olukorrast teavitati vallavalitsust.

Tartumaa

20. aprillil kella 12.35 ajal süttis Tartu vallas Reinu külas traktori summutist lennanud sädemest põlema 8 hektarit küntava põllu naabruses asuvat kulupõldu. Traktorist püüdis alguses põlengut käepäraste vahenditega piirata, kuid see ei õnnestunud. Leegid ohustasid lähedal asuvaid hooneid ja metsa. Päästjad suutsid kustutusvarustuses UTV abil ulatusliku tulekahju kustutada kell 15.06.
Kell 18.23 põles Tartus Riia tänava mõnikümmend ruutmeetrit kulu.

Põlvamaa

20. aprillil kella 14.19 ajal süttis Põlvas Piiri tänaval maja vundamendi tõrvamistöödel vundamendi taga keldris soojatrassi juures praht, mille päästjad kustutasid. Päästjad hoiatavad, et tuletöödel tuleb hoolikalt järgida seadusega kehtestatud tuletööde ohutusnõudeid.

Valgamaa

20. aprillil kella 14.41 ajal põles Tõrvas Linna külas 0,12 hektarit kulu, mille päästjad kustutusvarustuses ATV abil kustutasid.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

20. aprillil kell 12.33 teatati, et Pärnu Ülejõe Põhikooli hoovis on kahtlane ese, mis võib ohtlik olla. Koolihoone ühest osast evakueeriti õpilased ja juurdepääs hoovi suleti. Demineerijad selgitasid, et ohtu esemest ei lähtu. Lapsed lubati kooli tagasi ja koolielu normaliseerus. Eseme päritolu selgitas politsei.

Kella 15.10 ajal põles Tori vallas Eametsa külas 0,3 hektarit kulu, mis ohustas lähedal asuvat maja. Elanikud püüdsid põlengut ise kustutada. Päästjad hoidsid ära hoonete süttimise ja kustutasid tulekahju.

Kell 16.05 põles Pärnus Saugamõisa teel paar ruutmeetrit kulu.

Kella 16.06 süttis Põhja-Pärnumaa vallas Kergu külas lõkkest kulu ja omakorda suurem lõkkematerjalihunnik. Kohalik traktorist piiras põlenguala mullafreesiga piiri ette freesides. Päästjad kustutasid põlengu.

Kella 17.09 ajal põles Pärnus Tammuru külas puidutööstuse hoone pööningul ruutmeetrisel alal soojustus, mille päästjad kustutasid. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada elektrijuhtmestiku rikkest.

Kella 18.40 ajal ohustas Pärnus Hariduse tänaval põlev lõke lähedal asuvaid autosid. Päästjad kustutasid ohtliku lõkke. Õnneks autod kannatada ei saanud. Selgus, et murdunud puudest tehtud lõkke olid süüdanud lapsed. Süütajate selgitamisega hakkas tegelema politsei.

Läänemaa

20. aprillil kell 22.17 käisid päästjad Haapsalus Herjava külas sõiduauto ja põdraga juhtunud liiklusavariil. Päästjad tõmbasid hukkunud põdra tee äärde ja puhastasid tee sodist. Põdrale kutsuti järgi jahimehed.

Saaremaa

20. aprillil kella 15.49 ajal süttis Soti külas kasvava puu kuivanud oks, mille päästjad kustutasid. Tõenäoliselt süttis puuoks paarkümmend meetrit eemale tehtud lõkkest lennanud sädemest.