Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. aprill

Põhja päästekeskus


Tallinn

26. aprillil kell 09.13 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Narva maanteel asuva ärihoone fuajees on näha suitsu ning töötab suitsuandur. Päästjate saabudes olid inimesed majast väljas ning keegi viga ei saanud. Päästemeeskonnad alustasid suitsuallika leidmiseks laekonstruktsioonide avamisega kell 09.23 ning kella 10 paiku olid üle kontrollitud ka kõik hoones asuvad äripinnad. Ühtegi tulekollet ei leitud ning hoone halduril paluti kohale kutsuda elektrikud.

Harjumaa

25. aprillil kell 12.57 sõitsid päästjad Lääne-Harju valda Kasepere külasse, kus põles ca 1 hektari ulatuses kulu. Päästjad kustutasid põlengu kell 14.08

25. aprillil kell 18.09 said päästjad väljakutse Lääne-Harju valda Paldiski linna, kus Peetri kindluse juures põles vana diivan, mis oli süüdanud ka kulu. Päästjad kustutasid tulekahju kell 18.34

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

25. aprillil kell 14.11 teatati häirekeskusele järelevalveta lõkkest Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas. Päästjad kustutasid eluhoone vahetus läheduses lõõmanud prahilõkke kell 14.35

25. aprillil kell 17.27 helistas häirekeskusesse Narva linnas Kreenholmi tänaval elav inimene, kes teatas, et tema eakas ja üksi elav naabrinaine karjub oma korteris ning palub abi. Päästjad avasid saabudes ukse ning andsid korterist leitud abivajaja üle kiirabile.

25. aprillil kell 19.42 saabus häirekeskusele teade tulekahjust Lüganuse alevikus, kus Papli tänaval asuva kolmekordse elumaja ühest korterist tuleb musta suitsu. Päästjate saabudes oli suitsu näha juba ka kolmandal korrusel asuvast korteri aknast. Päästemeeskond sisenes korterisse ning leidis tulekolde vannitoast, kus põles pesumasin. Tuli oli levinud juba ka koridori ning terve korter oli suitsu täis. Päästjad kustutasid põlengu kell 21.03 ning korterielanik toimetati kiirabi poolt haiglasse. Elaniku sõnul oli tema korteris ka suitsuandur, kuid kahjuks ei olnud see tööle rakendunud. Tulekahju täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

25. aprillil kell 20.18 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järve linnas Kukruse linnaosas põleb garaaž. Päästjad tuvastasid saabudes, et tuld oli võtnud garaažikompleksi välisseina juurde kuhjatud prügihunnik ning kustutasid selle kell 20.44. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

25. aprillil kella 20.02 ajal kaebas Tartus Kesk tänaval elav 62-aastane mees pearinglust ja nõrkust. Kiirabi selgitas, et korteri õhus oli ülikõrge vingugaasi sisaldus (400 ppm-i – eluohtlik alates kolmest tunnist keskkonnas viibimisest) ning sümptomid olid tõenäoliselt seotud vingugaasi mürgistusega. Mees viidi haiglasse. Päästjad avastasid, et ahjus oli veel tuli, kuid siiber oli suletud asendis. Siiber avati ja ruumid tuulutati. Kahjuks ei olnud elamisest töökorras kohustuslikku vingugaasiandurit, mille puudumine oleks võinud kannatanule elu maksta. 

Lääne päästekeskus

Raplamaa

25. aprillil kella 13.18 ajal süttis sõidu ajal Märjamaa alevis Jaama bussipeatuses VW Touareg. Juht väljus autost ja sulges uksed. Päästjad kustutasid istme all oleva aku piirkonnast alguse saanud põlengu kümmekonna minutiga. Edasise tuleohutuse tagamiseks eemaldati akult juhtmed.

Saaremaa

25. aprillil kella 16.14 ajal põles Lümanda külas staadioni taga kolm hektarit männinoorendikku. Päästjad kustutasid ulatusliku põlengu kahe kustutusvarustuses maastikusõiduk UTV abil kell 17.46.