Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. aprill

Põhja päästekeskus


Tallinn

26. aprillil kell 09.13 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Narva maanteel asuva ärihoone esimese korruse fuajees on näha suitsu ja töötab suitsuandur. Päästjate saabudes olid inimesed hoonest väljas ning keegi viga ei saanud. Päästemeeskond avas mõned laekonstruktsioonid ning kontrollis üle kõik äripinnad, et suitsuallikat tuvastada, kuid midagi ohtlikku ei leitud. Kohale saabunud hoone halduril paluti kohale kutsuda elektrikud.

26. aprillil kell 12.53 said päästjad teate, et nende abi vajatakse Kristiine linnaosas Vuti tänaval, kus 4-aastase lapse jalg oli ratta vahele kinni jäänud. Päästjad vabastasid vända ning jalgratta raami vahele kinni kiilunud jalakese kell 13.06 ning andsid lapse üle kiirabile.

26. aprillil kell 19.17 saabus häirekeskusele teade, et Pirita linnaosas Lodjapuu teel põleb suitsuahi. Põlengust teatanud naabri sõnul põles ahi lahtise leegiga ning eluhoonest vaid paarikümne meetri kaugusel. Päästjad kustutasid liha suitsutamise käigus süttinud ahju kell 19.27

26. aprillil kell 19.30 teatati, et Haabersti linnaosas Kadaka teel asuva kahekordse mahajäetud hoone teiselt korruselt on näha leeke tõusmas. Kohale saabunud päästjad avastasid hoonesse sisenedes, et seal põlesid rehvid ning kustutasid tulekahju kell 19.58. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

27. aprillil kell 05.43 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Luste tänaval põleb auto. Päästjad kustutasid põleva sõiduki kell 06.09 ning hetkel ei ole veel teada, mis põlengu põhjustas.

Harjumaa

26. aprillil kell 11.29 said päästjad väljakutse kulupõlengule Lääne-Harju vallas Keelva külas, kus ohutusnõuetele mittevastav lõke oli süüdanud ca 1 hektari ulatuses pinnast. Päästjad kustutasid põlengu kell 12.37

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. aprillil kell 12.36 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Toila vallas Kukruse külas, kus põles ca 10 ruutmeetri ulatuses pinnast ning nende vahetus läheduses kolm prügitünni. Päästjad kustutasid põlengu kell 13.19

26. aprillil kell 23.04 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna, kus Ahtme linnaosas Sõpruse puiesteel asuvas elumajas oli eakas meesterahvas oma korteris terviserikke tagajärjel kukkunud ning ei saanud ka ust avada. Eaka mehe hooldaja, kellel korterivõtmed olemas olid, kahjuks telefonile ei vastanud. Päästjad sisenesid elamisse akna kaudu ning andsid meesterahva üle kiirabile.

26. aprillil kell 23.31 saabus häirekeskusele teade, et Sillamäe linnas Tšehhovi tänaval põleb silla peal elektrikaabel. Päästjad kustutasid põlengu kell 23.45 ning seejärel asusid sündmusega edasi tegelema kohale saabunud elektriavarii tehnikud. 

27. aprillil kell 08.39 helistas hädaabinumbrile Narva linnas Võidu pargis jalutanud inimene, kes teatas, et kivi juures rahumeelselt istuv öökull on põhjendamatult sattunud vareste rünnaku ohvriks. Õnneks teataja juuresolek ning kõne häirekeskusesse häiris tigedat vareseparve sedavõrd, et nad uut kallalelendu ei alustanud. Päästjate saabudes oli öökull peitunud silla alla, kust ta vabastati ning metsa toimetati.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kustutamas kahte ohutusnõuetele mittevastavat lõket ning osutasid kahel korral abi kiirabile raskete patsientide transportimisel kiirabiautosse.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

26. aprillil kell 10.26 teatati, et Tartus Õnne tänaval süttis tualetis föön. Aparaat tõmmati vooluvõrgust välja, kuid põleng ei sumbunud. Päästjad sisenesid suitsusesse korterisse, mille tualetis põles föön ja selle kõrval särk. Põleng kustutati käsikustutiga.

26. aprillil kell 13.18 teatati, et Tartus Kalevi tänaval suitseb prügikonteiner, mille kõrval kuur ja sõiduauto. Päästjad selgitasid, et konteinerisse oli visatud kilekotiga kuum tuhk, mis süütas ümbruse. Kott õngitseti konteinerist välja ja põleng kustutati. Päästjad hoiatavad, et põlengute ärahoidmiseks tuleb tuhk panna jahtuma tulekindlasse nõusse ja eemale süttida võivatest materjalidest. Kilekotti tuha panek on lubamatu.

Kell 16.23 teatati, et Tartu vallas Kastli külas töötab suitsuandur ja elumajas on suits. Selgus, et vanem naine oli meeltesegaduses sulgenud küdeva pliidi siibri. Päästjad kõrvaldasid tule- ja vingugaasimürgistuse ohu. Ruumides olnud naise tervist kontrollis kiirabi.

Valgamaa

26. aprillil kella 18.12 ajal põles Valgas Saviaugu tänaval 80 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

26. aprillil kella 12.30 ajal süttis Põhja-Sakala vallas Riiassaare külas traktori summutist lennanud sädemest paarkümmend ruutmeetrit kulu, mille elanikud vana tekiga materdades kustutasid. Päästjad kastsid põlenguala veega üle.

27. aprillil kella 00.11 ajal käisid päästjad Viljandi vallas Koidu külas kustutamas ülemäära suurt lõket, mis ümbrust ohustas ja mille ohutust elanikud päästetöö juhi hinnangul tagada ei suutnud.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

26. aprillil kella 10.24 ajal kustutasid päästjad Raplas Metsapargi piirkonnas süttinud kuivanud kasepuu. Puu oli süttinud lähedale tehtud lõkkest.

Kella 12.49 ajal kustutasid päästjad Rapla vallas Raikkülas 0,2 hektarile levinud kulupõlengu.

Pärnumaa

26. aprillil kell 17.44 teatati, et Pärnu Mai tänaval on kortermaja korteris hüüab vanem naine appi. Päästjad sisenesid korterisse uksest ja leidsid hätta jäänud naise selle tagant põrandalt. Päästjad aitasid naise kiirabiautosse viia, mis ta haiglasse toimetas.

Kell 16.03 teatati, et Pärnu jõel on paadi tehnilise rikke tõttu hätta jäänud kaks inimest. Päästjate saabumise ajaks oli paat kaldasse triivinud ja inimestele ohtu polnud.

Saaremaa

26. aprillil kell 15.29 teatati, et Sakla külas süttis lauda lähedal põlema traktor. Päästjate saabudes oli masin lausleekides, tule levikut toetas tugev tuul, nii et läheduses süttis ka hein ning kulu. Tulekahju kustutati kell 16.45.