Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. aprill

Põhja päästekeskus


Harjumaa

28. aprillil kell 12.24 sõitsid Alansi vabatahtlikud päästjad väljakutsele Kose valda Äksi külasse, kus tuli tegeleda valesti langetatud puuga, mis kukkus valesse suunda ning ohustas kõrgepingeliini. Kohale kutsutud elektrikud lülitasid liinidest voolu välja ning päästjad eemaldasid puu elektriliinide kohalt kella 13.53-ks. Kõrgepingeliin õnneks kahjustada ei saanud.

29. aprillil kell 00.59 sai häirekeskus teate, et Jõelähtme vallas Rebala külas põleb kahekordne elumaja. Päästjate saabudes olid inimesed majast väljas ning keegi viga ei saanud. Hobutallide vahetus läheduses lõõmanud hoone sai päästjate poolt kustutatud kella 03.25-ks . Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

29. aprillil kell 03.49 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Peetri alevikus asuvas laohoones on tõstmise käigus ümber läinud 1000-liitrine mahuti, milles hoiti polüamiidvaiku. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed hoonest väljas ning mahutist lekkinud vaik oli levinud ca 500-le ruutmeetrile. Päästemeeskond kattis lekke ning peatas selle leviku kella 6 paiku varahommikul. Inimesed viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. aprillil kell 09.58 sai häirekeskus teate, et Kiviõli linnas Kuuse tänaval on vanainimesed oma maja taga põllul lõket teinud, kuid ohutusnõuete eiramise tõttu oli lõke käest läinud ning süüdanud ka ca 20 ruutmeetri ulatuses kulu. Päästjad kustutasid põlengu kell 10.12

28. aprillil kell 10.14 teatati häirekeskusele, et Toila vallas Kukruse külas on metsa poolt näha tumedat suitsu tõusmas. Kohale saabunud päästjad avastasid metsast lõkke, kus põletati ehitusjäätmeid ning kustutasid keskkonda reostava lõkke, mis oli süüdanud ka ca 50 ruutmeetri ulatuses maastikku kell 10.49. 

29. aprillil kell 01.25 saabus hädaabinumbrile kõne, milles teatati, et Kiviõli linnas Keskpuiesteel põleb teiste pargitud autode läheduses sõiduauto Volvo. Päästjad kustutasid põlengu kell 02.09 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28. aprillil kella 12.39 ajal leiti Kallastel Keskväljakul vana koolihoone keemiaklassist lekkivad kemikaalipudelid. Hoone haldajaga koos veenduti, et keskkonnale on olukord ohutu. Uksed lukustati ning olukorrast teavitati päästeameti erikeemiatalitust.

Kella 15.42 ajal põles Elva vallas Lembevere külas kulu ja ehitusjäätmed, mille päästjad kustutasid. Enne päästjaid piiras kohalik elanik põlenguala traktoriga.

Viljandimaa

28. aprillil kella 12.48 ajal süttis Viljandi vallas Intsu külas Kondi teel järelevalveta jäetud lõkkest pool hektarit kulu ja metsanoorendikku, mille päästjad kustutasid. Lõkkepõletajalt selle järelevalveta jätmise kohta aru pärides ei soostunud elanik koostööd tegema ja ütles, et selliste põlengute kustutamine ongi päästjate töö. 

Lääne päästekeskus

Suuri päästesündmusi möödunud ööpäeval Lääne regioonis ei olnud.