Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. aprill

Põhja päästekeskus


Tallinn

Pealinnas käisid päästjad möödunud ööpäeval kustutamas kahte kulupõlengut, kolme põlevat prügikasti ning ühte ohutusnõuetele mittevastavat lõket.

Kahel korral osutasid päästemeeskonnad abi kiirabile raskete patsientide transportimisel kiirabiautosse.

Harjumaa

Harjumaal said päästjad kokku 6 väljakutset, mis olid seotud kulupõlengute kustutamisega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. aprillil kell 15.28 vajati päästjate abi Narva linnas, kus Puškini tänaval asuva elumaja ühes korteris elavat eakat meesterahvast polnud juba 4 päeva kätte saadud. Päästjate saabudes oli kohal ka sotsiaaltöötaja, kuid kuna korteriuksel olid võtmed seespool ees, pidid ukse avama päästjad. Korterist leitud abivajaja anti üle kiirabile.

27. aprillil kell 23.17 teatati häirekeskusele, et Kiviõli linnas Viru tänaval asuva elumaja ühte korterisse tilgub vett. Teataja sõnul oli tema ülemiseks naabriks eakas ja üksi elav naisterahvas, kel arvatavasti midagi juhtunud. Koputustele ta esialgu ei vastanud, kuid kella 23.39 paiku ta päästjate kopsimist siiski kuulis ning avas ukse. Selgus, et vanaproua oli vannitoas pesemas käinud ning enda arvates kuuma vee kinni keeranud, kuid kahjuks keeras ta nuppu valepidi ning dušiotsikust voolav vesi purskas põrandale. Päästjad keerasid vee kinni ning hajameelsele vanaprouale tehti selgitustööd. Kohale saabus ka naise poeg, kel paluti oma emaga edasi tegeleda ning tema eest hoolt kanda. Kiirabi sekkumist naine ei vajanud.

28. aprillil kell 04.34 helistas häirekeskusesse Narva linnas Puškini tänaval elav inimene ning teatas, et on juba ligi 20 minutit oma eaka naabri appihüüdeid kuulnud. Kuna võtmeid tal polnud, siis avasid ukse kohale saabunud päästjad ja andsid vanahärra üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kustutamas nelja kulupõlengut Ida-Virumaal ning osutasid kahel korral abi kiirabile raskete patsientide transportimisel kiirabiautosse.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
27. aprillil kella 12.30 süttis Tabiveres Puurmani teel tehnilisest rikkest puiduhakkuri mootoriruum. Päästjad kustutasid tulekahju 200 liitri veega, hoides ära tule leviku hakkuris ja läheduses olevale saepurule.

Kella 16.57 ajal süttis Elva vallas Rämsi külas lõkkest lennanud sädemest 100 ruutmeetrit kulu. Põleng kustutati enne päästjate saabumist.

Kella 20.20 ajal süttis Tartus Herne tänaval lahtise leegiga põlema puukuur. Päästjad summutasid põlengu ja ladusid riita laotud puud tulekolletele ligipääsuks ümber. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse varasemast grillimisest. Päästjad hoiatavad, et söegrill tuleb panna hoonetest vähemalt kahe meetri kaugusele ning jälgida, et sädemed ümbrust ei süütaks. Ise grillimiseks sütt põletades, peab grill olema hoonetest vähemalt viie meetri kaugusel.

Viljandimaa

27. aprillil kell 8.43 teatati, et Viljandis Uueveski basseinis on lõksus kobras. Päästad püüdsid looma kahvaga kinni ja viisid Viljandi järve äärde veepuhastusjaama juurde, kus ta vabadusse lasti. Igal kevadel saavad päästjad väljakutseid Uueveski basseinidesse kukkunud kobraste päästmiseks. Head lahendust nende basseini sattumise takistamiseks pole seni suudetud välja mõelda.

Kella 12.44 ajal süttis Põhja-Sakala vallas Ivaski külas laste tikkudega mängimisest kulu. Põleng kustutati ojast võetud veega. Koju saabusid vanemad, kes lastele lahtise tulega seotud ohte selgitama asusid. Tikud ja välgumihklid tuleks pisipere eest hoida kättesaamatus kohas.

Kella 19.59 ajal kukkus Karksi-Nuias Rahumäe tänaval mahajäetud majast tütarlaps keldrisse ja jäi betoonplokkide vahele kinni. Päästjad vabastasid tüdruku ja andsid ta üle kiirabile, millega kannatanu haiglasse toimetati. Omaniku kohustus on sulgeda sissepääs tühjalt seisvatesse hoonetesse ja tagada nende ohutus.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

27. aprillil kell 14.08 teatati kulupõlengust Haapsalus Varni külas. Päästjad selgitasid, et põlenud oli poolteist hektarit kulu, kaks vana paati ja kasvuhoone. Järele jäänu tulekolded kustutati kell 15.41. Kohapealt leiti märke varasemast kulupõletamisest. Info selle kohta edastati keskkonnaametile. Päästjad hoiatavad, et kulupõletamine on keelatud ja ohtlik tegevus.

Pärnumaa

27. aprillil kell 17.05 käisid päästjad Tori vallas Tamiste külas kustutamas hoonetele liiga lähedale tehtud suurt lõket. Päästjad juhivad tähelepanu, et väiksem lõke peab olema hoonetest vähemalt 8 meetri kaugusel, suurem lõke aga kaugemal. Tuulise ilmaga lõket süüdata ei tohi.

Kella 17.49 ajal põles Pärnus Kalevi tänaval 300 ruutmeetri metsaalust, mille päästjad kustutasid. Tõenäoliselt süttis põleng laste tulega mängimisest.

Saaremaa

27. aprillil kell 14.38 teatati elumaja tulekahjust Leedri külas. Päästjate saabudes olid leegid katusest väljas. Tulekahju kustutati kell 17.52. Päästjad leidsid märke, et hoone kütteseadmed olid pikka aega hooldamata ja puhastamata. Omanikul ei olnud ette näidata korstnapühkija tehtud töö tõendeid. Kütteseadmeid tuleb puhastada igal aastal minimaalselt korra. Eramajas peab seda iga viie aasta jooksul vähemalt korra tegema kutseline korstnapühkija. Kütteseadmetega kortermajja peab korstnapühkija kutsuma igal aastal. Ametimees veendub seadmete korrasolekus ja puhastab lõõrid. Hoone katuse süttimist seostatakse kütteseadme suitsutorust lennanud sädemetega. Omaniku kinnitusel on seadmeid puhastatud ja põleng ei tekkinud selle tõttu. Juhtumi materjalidega tutvunud menetlusinspektor Maarit Sofia Eisenberg juhtis lisaks tähelepanu, et laastu- ja rookatustega majade korstna kõrgus peab olema vähemalt pooleteist meetrit. Samuti peab korstent katma võrgust sädemepüüdja. „Hoone korsten on ilmselgelt lühem, mis võis põlengu tekkimisele kaasa aidata,“ ütles Eisenberg. Tulekahju asjaolude uurimine jätkub.

Hiiumaa

27. aprillil kella 10.45 ajal süttis Hellamaa külas 0,5 hektarit kulu. Elanik piiras tule levikut käsikustutiga, päästjad kustutasid põlengu lõplikut kell 11.28. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel on tulekahju põhjus seotud läheduses töötanud traktoriga.

Kella 12.34 ajal süttis Villamaa külas hektar raielanki, mille päästjad kell 14.03 kustutasid. Kustutamiseks kulus 30 tonni vett.