Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29. aprill kuni 2. mai

Põhja päästekeskus


Möödunud nädalavahetusel said päästjad 18 väljakutset, mis olid seotud kulupõlengute ning ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamisega. Neist 9 Harjumaal ja 9 Tallinnas. Neljal korral käidi kustutamas põlevaid prügikaste (neist 2 pealinnas ja 2 Harjumaal) ning neljal korral osutati abi kiirabile raskekaaliste ja raskes seisus patsientide transportimisel kiirabiautosse.

Tallinn

29. aprillil kell 13.58 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Sinimäe tänaval põleb mahajäetud ühekordne hoone. Päästjad kustutasid hoonest leitud lõkke kell 14.25

29. aprillil kell 16.09 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäel Härma tänaval põleb garaažiboks. Päästjad kustutasid tulekahju kell 18.44 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

29. aprillil kell 18.12 teatas tähelepanelik linlane, et Põhja-Tallinnas Krulli ühistranspordipeatuse kandis raudtee juures teevad noored lõket. Kohale saabunud päästjad kustutasid lõkke ning selgitasid noortele, miks sellises kohas lõkke tegemine ohtlik on ning tutvustasid neile ohutu lõkke tegemise reegleid.

29. aprillil kell 19.17 helistati hädaabinumbrile teatega, et Lasnamäe linnaosas Pae tänaval asuva elumaja ühes korteris on eakas ja üksi elav naisterahvas oma toas kukkunud ning vajab abi. Päästjad avasid korteriukse ning andsid sealt leitud kannatanu üle kiirabile.

29. aprillil kell 21.13 teatati alaealiste tehtud lõkkest Lasnamäe linnaosas Liikuri tänaval. Päästjad kustutasid saabudes ohutusnõuetele mittevastava lõkke kell 21.26 ning tegid tuleohutusalast selgitustööd.

30. aprillil kell 1.11 teatati, et Lasnamäe linnaosas Meeliku tänava kandis pankranniku all teevad alaealised lõket. Päästjad kustutasid lõkke kella 1.40 ajal ning tegid noortele tuleohutusalast selgitustööd.

30. aprillil kell 2.51 sõitsid päästjad kustutama põlevat sõiduautot Mustamäe linnaosas Tammsaare teel. Lahtise leegiga põlenud sõiduk kustutati kell 3.24 ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

30. aprillil kell 12.09 helistas häirekeskusesse Mustamäe teel asuva kortermaja elanik, kes teatas, et tema naabri aknast tuleb suitsu ning ka tema enda toad on suitsu täis. Kohale saabunud päästjad leidsid korteri, kust suitsu imbus, ning tuvastasid, et seal põlevad kaltsud ja muu praht. Põleng kustutati kell 12.33 ning elanikud selles viga ei saanud.

30. aprillil kell 20.25 teatati häirekeskusele põlevast sõiduautost Põhja-Tallinnas Kungla tänaval. Päästjad kustutasid põlengu kell 20.48 ning selle tekkepõhjus ei ole veel selge.

30. aprillil kell 22.27 andis tähelepanelik kodanik häirekeskusele teada, et Mustamäe linnaosas asuvasse taara vastuvõtupunkti on inimene kinni jäänud. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et inimene oli ruumi sisenenud ajal, mil seda just sulgema hakati ning seepärast oli selle uks automaatselt lukustunud. Kuna seina peal olevale hädaabinumbrile keegi ei vastanud, siis juhendasid päästjad kinni jäänud inimest ning palusid tal leida evakuatsiooninupp, mille ta ka leidis. Seda vajutades tõmbasid päästjad samaaegselt ust, mis vabastas magnetluku ning inimene pääses välja.

1. mail kell 00.06 helistas häirekeskusesse Vilde teel elav inimene ning teatas, et tunneb oma korteris suitsuhaisu, mis tõenäoliselt levib tema alumiste naabrite korterist. Päästjad tuvastasid korteri, kust suitsuhaisu imbus, sisenesid sinna akna kaudu ning leidsid korterist eest magava elaniku, kellel toit pliidi peal kõrbes. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra, tuulutasid ruumid ning andsid elaniku tervisekontrolliks üle kiirabile.

1. mail kell 15.37 teatati, et Lasnamäe linnaosas asuvas toidukaupluses põleb ukse kohal asuv soojendaja. Päästjad kustutasid põlengu kell 16.12 ning ükski inimene viga ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

29. aprillil kell 12.30 teatati, et Anija vallas Vetla külas põleb kuur. Päästjate saabudes põles kuur lahtise leegiga ning oli süüdanud juba ka kõrvalasuva saunahoone. Omanikuga rääkides selgus, et ta oli sauna ja kuuri lähedal lõket teinud ning vahepeal tuppa kohvi jooma siirdunud. Selle aja jooksul, mil lõkketegija toas kohvi nautis, oli aga tuule suund muutunud ning järelevalveta lõke süüdanud esmalt kuuri ning seejärel saunamaja. Päästjad kustutasid tulekahju kell 15.23

29. aprillil kell 18.54 teatati, et Viimsi vallas Püünsi külas põleb sõiduauto järelkäru. Päästjad kustutasid käru kell 19.25 ning selle tekkepõhjus ei ole teada.

30. aprillil kell 13.59 saabus häirekeskusele teade, et Jõelähtme vallas Neeme külas põleb mets. Kohale saabunud päästjad kustutasid ca 100 ruutmeetri ulatuses põlenud kulu ja metsaaluse maastiku kella 15.20-ks. Esialgse info kohaselt sai põleng alguse vanaproua tehtud lõkkest, mille ta enda arvates ära kustutas ning tuppa suundus. Kaval tuuleiil aga avastas, et lõke polnud teps mitte korralikult kustutatud ning lennutas lõkkesse hõõguma jäänud sädemed kuivale pinnasele, mis metsaaluse süütas.

30. aprillil kell 20.11 sai häirekeskus teate kulupõlengust Anija vallas Aavere külas. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid ca 1 hektari ulatuses põleva kulu. Päästjad peatasid tuleleviku kell 21 ning kustutasid tulekahju lõplikult kella 22.22-ks. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse metsatukka visatud grillsüsist, mis lõplikult kustunud polnud.

1. mail kell 11.22 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et Loksa linnas asuva toidukaupluse juures lebab maas suur vigastatud teder, kes ise püsti ei saa. Päästjad aitasid linnu püsti, asetasid ettevaatlikult puuri ning toimetasid ta loodusesse toibuma.

2. mail kell 1.04 saabus häirekeskusele teade, et Kuusalu vallas Leesi külas põleb päikesepaneelide vahetus läheduses asuv puuvirn. Päästjad kustutasid põlengu kell 2.30 ning kahjuks hävis tules ka kolmandik päikesepaneelidest. Tekkepõhjus on selgitamisel.

2. mail kell 6.12 teatati, et Kuusalu vallas Leesi külas põleb elumaja kõrval asuv puukuur. Kohale saabunud päästjad peatasid tuleleviku elumajale kella 6.39 ajal ning kustutasid puukuuri, kus olid hetkel veel teadmata põhjusel süttinud küttepuud üheskoos olmeprügiga kella 7.49-ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

30. aprillil kell 9.14 teatati, et Jõgeva alevikus Lauri teel lukustas kolmeaastane laps maja ukse ning ema ei pääse enam tema juurde. Päästjad eemaldasid tiigersae abil keldri akna, sisenesid majja ning avasid snepris ukse seestpoolt. Ema pääses õnnelikult lapse juurde.

Kella 18.11 ajal süttis Põltsamaa vallas Lahavere külas lõkkes okste põletamisest teine läheduses olev oksahunnik ja kulu. Elanikud ei tulnud põlengu piiramisega kastmisvooliku ja ämbritega toime. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult. 

1. mail kella 17.25 ajal põles Põltsamaa vallas Kirikuvallas külas paarkümmend ruutmeetrit kraaviäärset kulu, mille päästjad kustutasid. Ilmselt oli põleng süttinud hoolimatult maha visatud suitsukonist.

Kell 22.10 andsid politseinikud Põltsamaal Uue-Põltsamaa mõisapargis teada lõkkest, kus põles mööbel ja vanad uksed. Päästjad kustutasid jäätmelõkke.

Põlvamaa

30. aprillil kella 19.02 ajal süttis Põlva vallas Kadaja külas järelevalveta jäetud lõkkest hektar kulu. Põleng levis ka metsanoorendikku. Päästjad kustutasid tulekahju ligi poolteist tundi.

1. mail kella 13.57 ajal põles Põlva vallas Uibujärve külas hektar kulu, mida päästjad ATV abil ligi poolteist tundi kustutasid. Maaomanik väitis, et põleng sai alguse aiatraktorist lennanud sädemest, kuid päästetöö juhi hinnangul tundus jutt ebatõenäoline. Ilmselt oli kulu süüdatud.

2. mail kell 23.18 teatati prügilõkkest Põltsamaa vallas Pikknurme külas. Päästjad kustutasid keskkonda saastava lõkke, kus põlesid aerosoolipudelid, kile, vanamööbel, riidekaltsud, kanistrid ja muu prügi.

Tartumaa

29. aprillil kell 17.14 teatati, et Tartus Pallase tänaval sarvipidi traataia võrgu külge kinni jäänud mestkitsest. Päästjad aitasid looma vabastada ning lasid ta metsa lahti.

Kella 20.34 ajal põles Tartus Kodukolde tänaval sauna korstna ümbruses katusealune. Päästjad avasid põlengu kustutamiseks umbes neli ruutmeetrit katust.

30. aprillil kella 10.32 ajal põletas elanik Elva vallas Verevi külas lõkkes ehitusjäätmeid. Päästjad kustutasid keskkonda saastava lõkke ja selgitasid elanikule, et lõkkes tohib põletada ainult töötlemata puitu ja loodusjäätmeid.

Kella 14.09 ajal põles Elvas Väike-Nõlvaku tänaval maja kõrval puukuur, mille päästjad kustutasid. Kustutustöödeks kulus 7 tonni vett. Esialgse vaatluse põhjal süttis tulekahju kilekotiga kuuri pandud kuumast tuhast.

Kella 13.03 ajal süttis Tartu vallas Pataste külas 1000 ruutmeetrit kulu. Päästjad kustutasid põlengu ja selgitasid elanikule lõkkepõletamise ohutusnõudeid.

Kella 13.07 ajal süttis Peipsiääre vallas Koosa külas lõkkest 200 ruutmeetrit kulu, mille elanikud enne päästjaid kustutasid.

Kell 17.22 põles Kastre vallas Lange külas 400 ruutmeetrit kulu.

Kella 17.27 ajal süttis Nõo alevikus Kooli tänaval rõdu piire ja sein. Põlengu avastasid naabrid, kes selle ka pulberkustutiga enne päästjaid summutasid.

1. mail kella 9.34 ajal põles Luunja vallas Lohkva külas 50 ruutmeetrit kulu. Kella 11.13 ajal käidi samas kohas uuesti kulu kustutamas. Põlengu süttimises kahtlustati süütamist ja info anti edasi politseipatrullidele. Rohkem samasse piirkonda väljakutseid ei tulnud.

Kell 23.30 käisid päästjad Tartus Mõisavahe tänaval kustutamas süttinud prügikonteinerit.

30. aprillil kella 20.09 ajal süttis Elva vallas Aakre külas lõkkest kuur-heinaküün. Põleng levis ka elumaja pööningule, kus päästjad tule leviku kiirelt peatasid. Edasi kaitsti tule eest elumaja ning kustutati kõrvalhoonet väljast. Viimaste heinapallide loputamine lõpetati kell 21.55.

Valgamaa

30. aprillil kella 15.00 ajal põles Valgas Metsa tänaval 50 ruutmeetrit metsaalust, mille päästjad kustutasid.

1. mail teatati Valga vallas Tagula külas pesunööridesse lennanud ja kinni jäänud toonekurest. Päästjad harutasid nöörid lahti ja lasid linnu põllule vabadusse.

Viljandimaa

30. aprillil kella 14.54 ajal põles Viljandi vallas Eesnurga külas hoonete ümbruses 0,75 hektarit kulu, mille päästjad kustutasid.

Kella 15.28 ajal süttisid Põhja-Sakala vallas Võhma linnas Kauba tänaval puukuurid ja sellest omakorda kuuripoolsed maja aknaraamid ja katus. Tulekahju kustutustööd kestsid kella 23.32. Suur osa maja katusest hävis tulekahjus täielikult, korterid said ulatuslikke veekahjustusi. Üks kuur õnnestus osaliselt päästa. Põlengu tekkepõhjust uuritakse. 1. mai varahommikul käisid päästjad hoone järelkustutustöödel.

Võrumaa

30. aprillil kell 16.39 käisid päästjad Võru vallas Hanikase külas metskitse tõttu autoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad aitasid küljele sattunud auto ratastele ja kõrvaldasid süttimisohu. Seejärel kaeti teele voolanud vedelikud absorbentainega ja pühiti kokku. Kits oli metsa põgenenud.

Kella 17.59 ajal süttis Rõuge vallas Kõrgepalu külas hooletust saepuru põletamisest palgivirn, kulu ning prügihunnik. Päästjad kustutasid põlengu ligi tunni ajaga.

1. mail kella 00.28 ajal põlesid Rõuge vallas Krabi külas tulekahjus vana kasutuseta kuur, autorehvid ja kuuri ümber vanad külmkapid ning kolm autoromu. Päästjate saabudes oli kuur ja romud täisleekides ning süttinud ka läheduses kasvavad lepad. Tulekahju kustutati kell 1.55.

Lõuna-Eesti pommigrupp

1. mail tehti kahjutuks Võru maakonnast Rõuge vallast Hurda külast leitud kaks miinipildujamiini ning Tartu maakonnast Maramaa külast leitud käsigranaat ja Arupää külast leitud mürsk.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. aprillil kell 00.33 käisid päästjad kulupõlengut kustutamas Narvas Oru tänaval, kus lõõmas umbes 100 ruutmeetrit pinnast.

30. aprillil kell 10.29 oli päästjate abi vaja Kiviõlis Võidu tänaval, kus 2aastane laps lukustas ema neljanda korruse rõdule. Kuna emal ei õnnestunud korterisse lapse juurde pääseda, tuli päästjatel redelit mööda appi minna ja rõduuks avada.

30. aprillil kell 14.41 said päästjad väljakutse Toila valda Saka külla, kus põles umbes 1000 ruutmeetrit kulu, mis kululuudade ja ATV abil ära kustutati.

30. aprillil kell 15.21 anti aga kulupõlengust teada Toila vallas Voka alevikus Kajaka aiandusühistul, kus lõõmas umbes kaks hektarit pinnast, mille kustutamine lõpetati kell 17.44.

30. aprillil kell 16.00 kiirustasid päästjad kustutama kulu Kohtla-Järvele Niidu tänavale, kus lõõmas umbes 900 ruutmeetri suurune plats.

30. aprillil kell 18.08 oli tuld võtnud umbes 1000 ruutmeetrit kuivanud rohtu Narva-Jõesuu linnas Sõtke külas.

30. aprillil kell 18.15 kiirustasid päästjad kustutama umbes 1000 ruutmeetri suurust prahi- ja kulupõlengut Kohtla-Järve Sompa linnaossa Aruserva tänavale.

30. aprillil kell 19.07 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Pargitaguse tänavale, kus põles hinnanguliselt kaks hektarit kulu.

30. aprillil kell 20.13 anti teada kulupõlengust Narvas Kadastiku tänaval, kus põles umbes 30 ruutmeetrit kuivanud rohtu.

1. mail kell 15.41 andis naaber häirekeskusele teada, et Jõhvis Narva maanteel oli korterelamus kuulda suitsuanduri signaali. Kohale kiirustanud päästjatele avas omanik ukse, ning selgus, et korteris oli tehtud mikrolaineahjuga süüa, kuid kahjuks oli toit kõrbema läinud. Päästjad tuulutasid elamise ja kiirabimeedikud kontrollisid omaniku tervise üle.

1. mail kell 19.29 käisid päästjad kustutamas umbes 10 ruutmeetri suurust kulu- ja prügipõlengut Narvas Elektrijaama teel.

1. mail kell 19.31 helistas häirekeskusesse kassiomanik, kelle lemmik oli Lüganuse vallas Sonda alevikus Sepa tänaval roninud puu otsa ja keeldus sealt alla tulemast. Päästjad otsustasid pärast saabumist looma maa peale toomiseks kasutada hirmutamismeetodit ning lasid talle operatiivmasina pasuna signaali, mille peale hiirekuningas nelja meetri kõrguselt alla hüppas ja vigastusi saamata käppadele maandus.

Lääne-Virumaa

29. aprillil kella 17.08 ajal toimus liiklusõnnetus Rakveres Lai ja Posti tänava ristmikul, kus sõiduauto ei andnud teed peateel liikuvale mootorrattale. Appi kutsutud päästjad avasid kinni kiilunud sõiduki kõrvalistuja ukse, et viga saanud inimene kiirabimeedikutele üle anda. Lisaks temale toimetati haiglasse ka mootorrattur.

30. aprillil kell 10.19 kutsuti päästjad kustutama umbes 1200 ruutmeetri suurust kulupõlengut Väike-Maarja vallas Salla külas. Kustutustööde käigus selgus, et suitsesid vanad sõnnikuhunnikud ja loomakorjus.

30. aprillil kell 13.19 oli aga lõkkest lennanud säde süüdanud ümbritseva kuiva rohu Kadrina vallas Loobu külas. Kokku tuli päästjatel kustutada umbes 200 ruutmeetri suurune maastikupõleng.

30. aprillil kell 16.20 said päästjad väljakutse Kadrina valda Jõetaguse külla, kus esialgsel hinnangul sai kulupõleng alguse auto summutist lennanud sädemest. Päästjatel tuli kustutada nii süttinud masin kui ka kaks hektarit põlevat pinnast.

1. mail kell 12.59 tuli päästjatel sõita Väike-Maarja valda Triigi külla, kus lõõmas järelevalveta jäetud prahi hunnik. Päästjad kustutasid keskkonda reostanud põlengu ning andsid menetlemise üle kohapeal viibinud keskkonnaameti järelevalveametnikule.

1. mail kell 14.07 kiirustasid päästjad Väike-Maarja valda Äntu külla, kus kanala korstnast lennanud sädemest oli hoone kõrval süttinud kulu. Päästjad kustutasid umbes 50 ruutmeetri suuruse maastikupõlengu kell 14.36.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

30. aprillil kell 19.20 oli päästjate abi vaja Türi vallas Karjakülas, kus põles umbes 500 ruutmeetrit kulu, mis kell 19.53 ära kustutati.

30. aprillil kell 22.43 anti häirekeskusele teada, et Türi vallas Reopalu külas oli keegi toonud metsa alla suure hunniku riideid ja need põlema süüdanud. Päästjad kustutasid riidehunniku ning hoidsid ära tule leviku metsa alla kell 22.52.

Hiiumaa

1. mail kell 02.39 kutsus politseipatrull päästjad appi Kärdlasse Kõrgessaare maanteel asuvasse tanklasse, kus laiutas suur diiselkütuse loik, mille päästjad absorbentainega katsid ja kokku korjasid. Tanklatöötajad ei olnud pahanduse tegijat märganud.

Läänemaa

29. aprillil kell 8.17 anti häirekeskusele teada, et Lääne-Nigula vallas Allikotsa külas leiti kraavist umbes 500 grammi elavhõbedat, mis oli pandud korgitud klaasist pudelisse. Päästjad tõid ohtliku aine komandosse ning kutsusid sellele järele keskkonnaameti.

29. aprillil kell 14.39 kiirustasid päästjad kustutama kulupõlengut Haapsalu linna Kiltsi külla Tihu teele, kus lõõmas 50 ruutmeetrit pinnast.

30. aprillil kell 11.57 põles umbes hektar kulu ja metsaalune Lääne-Nigula vallas Paslepa külas. Päästetööd lõpetati kell 13.24.

30. aprillil kell 18.37 anti häirekeskusele teada, et Haapsalu linnas Paralepa alevikus Pronksi tänaval oli süttinud aiamaja. Päästjate saabumise ajaks olid omanikud suutnud ise leegid summutada ning päästjatel jäi teha järelkustutustööd. Päästetööde juhi hinnangul ei vastanud grillinurk tuleohutusnõuetele, kuna metallist suitsutoru oli viidud läbi puidust seina. Päästjad keelasid hoone edasise kasutamise.

30. aprillil kell 20.12 oli lõkkest süttinud kulu Lääne-Nigula vallas Jõgisoo külas. Lisaks kulule süttis ka 10 meetri kaugusel olnud palgihunnik, mille põlengu suutsid omanik ja päästjad kustutada kell 21.10. Omanikule viidi läbi nõustamine ohutu lõkketegemise reeglitest.

Pärnumaa

29. aprillil kell 16.59 andsid häiritud naabrid teada, et Pärnus Rähni tänaval on naabrid mitu päeva oksi põletanud nii, et ventilatsiooni kaudu tuppa jõudev suits rakendas teataja suitsuanduri. Päästjad selgitasid lõkkemeistrile, et Pärnu linnas on puuokste ja -lehtede põletamine keelatud ning käskisid lõkke likvideerida.

29. aprillil kell 20.06 kiirustasid päästjad Pärnu linna Audru alevikku Tööstuse tänavale, kus alkoholi tarvitanud seltskond oli teinud lõket, mis aga levis umbes 20 ruutmeetrile kuivale pinnasele. Päästjad kustutasid kulupõlengu ja lõkke.

30. aprillil kell 14.06 käisid päästjad kustutamas umbes 500 ruutmeetri suurust kulupõlengut Häädemeeste vallas Reiu külas.

30. aprillil kell 18.18 kutsuti päästjad appi Pärnusse Ringi tänavale, kus kortermaja katuse servas rippus antenn, mis ohustas möödakäijaid. Päästjad likvideerisid tõmberedeli abil ohtliku olukorra.

1. mail kell 8.33 anti häirekeskusele teada, et Saarde vallas Reinu külas oli kaks veist jäänud õlgadeni suurde porilompi kinni. Päästjate saabumise ajaks olid omanikud ühe looma omal jõul turbaselt pinnaselt kätte saanud, kuid teine veis tuli päästjatel samuti veest välja aidata.

1. mail kell 8.43 käisid aga päästjad Pärnus Mündi tänaval puu otsast alla meelitamas papagoid. Päästemeeskonna vanema sõnul lind korraldustele ei allunud ja läks oma teed.

1. mail kell 14.29 kiirustasid päästjad kustutama kulupõlengut Tori vallas Tohera külas, kus lõõmas umbes kaks hektarit kulu ja metsaalust. Kustutustööd lõpetati kell 15.43.

1. mail kell 15.38 kutsuti päästjad Lääneranna valda Virtsu alevikku, kus põles 0,5 hektarit roostikku ja metsaalust.

Raplamaa

29. aprillil kell 13.42 anti häirekeskusele teada, et Kohila vallas Aespa alevikus Metsarahu tänaval põles kivist suvila. Päästjate saabumise ajaks oli räästast tuli väljas ning kohe alustati kahe veejoaga kustutamist. Tulele pandi piir kell 14.45. Hinnanguliselt põles neli ruutmeetrit katusepinda, mis võis süttida naaberkinnistul tehtud lõkkest.

30. aprillil kella 17.08 ajal väljus kontrolli alt lõke Märjamaa vallas Päärdu külas. Lõkkest süttis umbes 100 ruutmeetrit kulu ja muud sodi, mis päästjatel kell 18.02 kustutatud sai.

30. aprillil kell 19.24 käisid Kehtna vabatahtlikud päästjad kustutamas järelevalveta jäetud lõket Kehtna vallas Linnaaluste külas.

30. aprillil kell 20.10 avastasid Kehtna vabatahtlikud päästjad veel ühe järelevalveta jäetud lõkke ning sellest süttinud kõrvalasuvad puud Kehtna vallas Käbikülas. Ka see lõke ja puud said kiirelt kustutatud, et hoida suurem tule levik ümbritsevale maastikule.

1. mail kell 13.54 kiirustasid päästjad Kohila valda Sutlema külla, kus Metsapunkti teel põles saepurupunkri pealmine osa. Õnneks ei olnud põleng punkrisse jõudnud ning päästjatel õnnestus tulekahju kell 14.29 kustutada. Kuna hoones oli vandaalitsetud, võib esialgsel hinnangul tegemist olla süütamisega.

Saaremaa

30. aprillil kell 13.17 oli Saaremaa vallas Kiratsi külas süttinud umbes 0,3 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 13.45. Kuna läheduses lõkkeid tehtud polnud, võib kahtlustada, et tulekahju sai alguse hooletust suitsetamisest.

1. mail kell 9.52 oli korstnas süttinud tahm Saaremaa vallas Ansi külas. Päästjad sulgesid pärast saabumist siibri ning jälgisid, et põleng vaibuks. Omanik kutsus kohale korstnapühkija.

Kell 17.44 olid päästjad taas samal aadressil, sest pärast korstnapühkija külastust oli korstnas taas tekkinud põleng. Pärast olukorra ohutuses veendumist sedastasid päästjad, et hoonest puudusid kohustuslikud suitsu- ja vingugaasiandurid.