Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

2. mail kell 17.50 teatati, et aprilli alguses Pae tänaval põlenud maja katusel teostatakse katusetöid ning osad katuseplekid on tuulise ilmaga lahti rebenenud ja ohustavad möödakäijaid. Päästjad püstitasid redeli, misjärel üks lahtine plekitükk eemaldati ning teine õnnestus tagasi kinnitada. Info anti edasi korteriühistu esimehele ning paluti katuse remonttööde tegemiseks valida tuulevaiksem ilm.

2. mail kell 18.41 helistati häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval asuvast koolimajast ning teatati, et koolimaja õuealal on toimunud varese rünnak noore kajaka suunal. Kohale saabunud päästjad asetasid katkise tiivaga kajaka pappkasti ning toimetasid ta loodusesse toibuma.

2. mail kell 19.11 sõitsid päästjad Lasnamäele, kus Paevälja puiesteel põles kuur. Päästjate saabudes põles kuur lahtise leegiga ning põlengule pandi piir kella 19.46-ks. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

2. mail kell 17.04 sõitsid Kolga vabatahtlikud päästjad kustutama kulupõlengut Kolga alevikus Nõlvaku teel. Teataja sõnul oli põlengupaigas näha väikeseid poisse, kes seal tulega mängisid ning seejärel ära jooksid. Päästjad kustutasid ca 50 ruutmeetri ulatuses süttinud kulu ning 25 ruutmeetri ulatuses metsa kella 17.38-ks.

2. mail kell 17.33 teatati häirekeskusele, et Saku rabametsa terviserajal panid lapsed põlema risuhunniku ning jooksid seejärel minema. Tõdva vabatahtlikud päästjad kustutasid ca 20 ruutmeetri ulatuses põlenud pinnase kella 17.54-ks.

2. mail kell 17.43 sõitsid Tabasalu vabatahtlikud päästjad kustutama põlevat kulu ja metsaalust Tabasalu alevikus Jõhvika tänaval. Põleng saadi kontrolli alla kella 18.04 ajal ning likvideeriti lõplikult kell 18.46.

2. mail kell 18.01 helistati häirekeskusesse teatega, et Kiili vallas Sookaera külas põleb töökoja vahetus läheduses ekskavaator. Päästjate saabudes põles ehitusmasin lahtise leegiga. Päästemeeskond kustutas põlengu kell 18.55, misjärel teostati veel poole tunni vältel järelkontrolli. Kell 19.35 tuvastasid päästjad, et edasine oht taassüttimisele puudub.

2. mail kell 18.01 helistas häirekeskusesse Rae külas Soometsas asuva tootmisala territooriumi töödejuht, kes teatas, et põlema on süttinud ca 500 ruutmeetri ulatuses maastikku. Päästjate saabudes olid töötajad suurema põlengu ise lokaliseerida suutnud ning päästemeeskond tegi järelkustutustööd, mis lõpetati kell 19.33. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada mootorsõiduki summutist lendunud sädemetest.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

2. mail kella 12.43 ajal põles Puurmani alevikus põllul paarsada ruutmeetrit kulu, mille kohalikud vabatahtlikud kustutasid.

Kella 16.12 ajal sai vana mööbli põletamisest Jõgeva vallas Vägeva külas alguse kulupõleng. Päästjad kustutasid 300 ruutmeetrile levinud põlengu ja selgitasid maaomanikule, et lõkkes tohib põletada ainult töötlemata puitu ja loodusjäätmeid ning lõkke süütaja peab tagama, et tuli ümbrusele ei leviks.

Tartumaa

2. mail kella 17.13 ajal käisid päästjad Nõo vallas Voika külas kustutamas järelevalveta põlevat prügilõket.

3. mail kell 7.56 teatati, et Tartus Kandikülas suitseb teel purunenud elektriliin. Päästjad turvasid ohuala kuni elektrikud voolu välja lülitasid. Seejärel eemaldati liin teelt.

Valgamaa

2. mail kella 18.23 ajal põles Valgas Raudtee tn paarsada ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid.

Kella 18.41 käisid päästjad Valgas Peetri tn kustutamas 500 ruutmeetrile levinud kulupõlengut ja kell 19.09 Metsa tänaval 150 ruutmeetri ulatuses põlevat metsaalust.

Lõuna-Eesti pommigrupp

2. mail tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnas Tartu vallas Kõrveküla alevikus Pihlaka 22 leitud 105 mm mürsu ning Valga maakonnas Tõrva vallas Alamõisa külas leitud 76 mm mürsu ja Pilpa külast leitud kaks käsigranaati RG 42 ning kaks mürsku.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

2. mail kell 16.53 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Pärna tänaval põles prügikast. Päästjad kustutasid tulekahju seitse minutit pärast väljakutse saabumist.

2. mail kell 19.01 sõitsid päästjad Toila valda Voka alevikku kustutama paar päeva tagasi põlenud ja uuesti süttinud kuusepuud.

Lääne-Virumaa

2. mail kell 15.01 anti häirekeskusele teada, et Vinni vallas Viru-Jaagupi alevikus oli süttinud traktor, mis omakorda süütas silohoidlas olnud sööda. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 16.13. Kahjuks hävis traktor tulekahjus täielikult ning süttimispõhjust esialgu teada ei ole.

2. mail kell 15.51 andis rongijuht teada, et Vinni vallas Mõedaka külas põles raudtee ääres kulu. Kuna tulekahju oli levinud suurele alale ning ohustas metsa, reageerisid päästjad suurte jõududega. Kokku tuli päästjatel kustutada umbes kaks hektarit pinnast ning samuti süttinud metsa. Päästetööd lõpetati kell 21.58 ning sellele sündmusele reageerisid Aasukalda ja Roela vabatahtlikud päästjad, Kiviõli, Kunda ning Rakvere päästemeeskonnad.

2. mail kell 17.27 oli kulu süttinud Viru-Nigula vallas Kivikülas, kus põles umbes kaks hektarit pinnast ja kadakaid. Päästjad panid tulele piiri kell 19.22. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse eelmisel päeval tehtud lõkkest.

2. mail kell 18.36 tuli päästjatel sõita kulu kustutama Rakveresse Raua tänavale, kus oli süttinud umbes 600 ruutmeetrit pinnast.


Lääne päästekeskus

Pärnumaa

2. mail kell 18.47 kutsuti päästjad Saarde valda Kilingi-Nõmmele Soo tänavale, kus põles puitkarkassil plastikust kasvuhoone. 18 ruutmeetri suurune kasvuhoone kustutati kell 19.

Saaremaa

2. mail kell 18.11 teatati häirekeskusele tulekahjust Saare vallas Küdema külas, kus põles tühi talumaja ja kaks kõrvalhoonet, mis kõik hävisid. Kustutustööd lõpetati kell 20.04. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.