Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. mail kell 22.21 saabus häirekeskusele teade, et Kehra linnas Raja tänaval põleb vana kiriku juures maja. Päästjad tuvastasid saabudes, et tuld oli võtnud kaks aiamaja ning nende kõrval asuv pinnas. Päästemeeskonnad likvideerisid tulekahju kell 23.08 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel. Inimesed kannatada ei saanud.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kahel korral eemaldamas tugeva tuule tõttu teedele kukkunud puid ning ühel korral liiklusmärke. Kolmel korral osutati abi kiirabile raskekaaluliste ja raskes seisus patsientide transportimisel kiirabiautosse.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

3. mail kell 13.46 teatati, et Kanepi vallas Puugi külas võib vanem naine oma kodus olla hädas, sest ei vasta pikemat aega telefonile. Päästjad sisenesid majja, kust leidsid kukkunud naise, kes oli juba pikemat aega külmas ruumis söömata lamanud. Kohale kutsutud kiirabi viis patsiendi haiglasse.

Viljandimaa

3. mail kell 16.03 teatati, et Tinnikuru külas Tarvastu kalmistu juures põleb lehe- ja loodusprahi hunnik, millest tuulega süttis ümbruse kulu. Teataja oli kulupõlengu enne päästjate saabumist kustutanud. Päästjad kustutasid lõkke.

Kella 16.56 ajal süttis Mulgi vallas Polli külas maha valatud kuumast tuhast 15 ruutmeetrit puudealust pinnast, mille päästjad kustutasid.

Võrumaa

3. mail kell 14.59 teatati häirekeskusele, et Võru vallas Lasva külas põleb liimpuidu tootmisettevõtte saepurupunker. Päästjate saabumise ajaks oli süttinud ka kõrval asuva tootmishoone katlaruumi uks ning esik ja tuli hakkas süütama ka lähedal asuvaid kuure ning hakkpuiduhunnikut. Päästjad piirasid tule leviku ümbrusele. Kustutustööd lõpetati kell 16.48. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Kella 18.05 ajal põles Võru vallas Lasva külas vana aiamajake (2x5 m), mille jäänused päästjad kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. mail kell 8.20 juhtus liiklusõnnetus Jõhvis Jaama tänaval, kus veoauto sõitis peateele ette sõiduautole, mille juht jäi liiklusõnnetuse tagajärjel masinasse kinni. Päästjad aitasid kannatanu autost välja ja andsid üle kiirabimeedikutele, kes ta haiglasse toimetasid.

3. mail kell 11.15 oli oma kodus Narvas Kangelaste prospektil kukkunud eakas naine ning endale viga teinud. Kuna uks oli seest poolt lukustatud, tuli päästjatel abi osutamiseks siseneda korterisse akna kaudu ning avada uks kiirabimeedikutele, kes kannatanu haiglasse toimetasid.

3. mail kell 11.20 anti häirekeskusele teada, et Alutaguse vallas Konsu külas oli süttinud turbaraba. Põlengule ligipääsuks tuli päästjatel kasutada ka paati. Kokku põles umbes kaks hektarit turbast pinnast, mis õnnestus kustutada kella 19.37-ks. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

3. mail kell 14.30 käisid päästjad kustutamas prügihunnikut Kohtla-Järvel Endla tänaval. Tegemist oli umbes 15 ruutmeetri suuruse põlengualaga.

3. mail kell 15.34 kutsuti päästjad Narva-Jõesuu linna Sinimäe alevikku Rohelisele tänavale, kus naabri oksapõletamine oli muutunud väga häirivaks. Kuna tegemist oli tuulise ilmaga, siis palusid päästjad tegevuse lõpetada.

3. mail kell 16.20 käisid päästjad kustutamas kulu Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme haljasalal, kus põles kokku umbes 1500 ruutmeetrit pinnast.

3. mail kell 17.28 anti häirekeskusele teada, et Narvas Pähklimäe tänava kortermaja koridoris oli suitsema hakanud elektrikilp. Kuna päästjate saabumise ajaks oli põleng lõppenud, teavitati olukorrast korteriühistu esimeest ning kutsuti kohale elektrikud.

4. mail kell 7.38 käisid päästjad kustutamas põlevat prahihunnikut ja kulu Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Kaare haljasalal.

Lääne-Virumaa

4. mail kell 3.24 anti häirekeskusele teada, et Haljalas Aia tänaval oli süttinud garaaž. Päästjate saabumise ajaks oli tuld võtnud hoone katus. Põleng kustutati kell 4.10. Kohapeal selgus, et garaaž oli kasutusele võetud eluasemena ning tulekahju arvatavasti alguse saanud küttekeha korstna ümbrusest. Hoones elanud inimene õnnetuses viga ei saanud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

3. mail kella 8.31 ajal jooksis Järva vallas Roosna külas sõiduautole teele ette kits, mille tagajärjel paiskus masin kraavi külili. Päästjad lükkasid pärast saabumist auto ratastele tagasi. Juht sai peavigastusi, kuid lubati pärast meditsiinilist kontrolli koju.

3. mail kell 11.48 anti häirekeskusele teada, et Järva vallas Albu külas oli puu kukkunud elektriliinidele ning takistas liiklust. Päästjad eemaldasid puu elektriliinilt ning likvideerisid liiklust ohustanud olukorra.

Pärnumaa

3. mail kell 13.05 kutsuti päästjad Pärnusse Lubja tänavale, kus kõnnumaal kivivaremetes põles praht. Kell 13.19 oli umbes viie ruutmeetri suurune põleng likvideeritud ning päästetööde juhi sõnul võis tegemist olla süütamisega.

3. mail kell 16.38 kiirustasid päästjad kustutama kõrkjaid Pärnusse Rääma tänavale, kus tules oli 1,5 hektari suurune ala. Päästjatel õnnestus tugevast tuulest tingituna kiiresti edasi kanduv põleng kustutada kell 17.32.

3. mail kell 21.28 anti aga kõrkjate põlengust teada Pärnu linnas Marksa külas, kus lõõmas umbes 4 hektari suurune ala. Ohus oli lähedal asuv maja, mille kaitsmisele päästjad ka kohe asusid. Tulele suudeti piir panna kell 22.48. Hoone pääses kahjustusteta.

Raplamaa

3. mail kell 13.25 anti häirekeskusele teada, et Rapla vallas Iira külas oli hooldekodus süttinud elektrikilp. Päästjad likvideerisid saabumise järel kiiresti põlengu ning tuulutasid hoone. Inimesi majast evakueerida ei olnud vaja ja keegi õnnetuses viga ei saanud.