Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. mail kell 14.19 sai häirekeskus kõne, milles teatati, et Nõmmel Päikese puiesteel on koer kasutuseta seisva autoromu alla kinni jäänud. Päästjad vabastasid koera raskuse alt kell 14.43

5. mail kell 16.58 saabus häirekeskusele teade, et Lasnamäel Raadiku tänaval asuva elumaja ühes korteris töötab suitsuandur ning on tunda suitsuhaisu. Päästjad tuvastasid saabudes, et töötavale pliidile oli unustatud puidust lõikelaud, mis kärssas ja suitsu tekitas. Elanikku kodus ei olnud. Päästemeeskond likvideeris ohtliku olukorra, tuulutas ruumid ning nõustas koju saabunud elanikku tuleohutuse alal.

5. mail kell 23.34 saabus häirekeskusele teade, et Lasnamäe linnaosas Peterburi teel põleb elumaja kõrval asuv prügikonteiner lahtise leegiga. Päästjad tuvastasid, et leekides oli kaks konteinerit ning kustutasid need kella 23.46-ks.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval neli väljakutset, mis olid seotud prügikastipõlengute kustutamisega ning ühel korral tuli Põhja-Tallinna linnaosas kustutada ohutusnõuetele mittevastav lõke.

Harjumaa

5. mail kell 13.34 teatati, et Harku vallas Liikva külas põleb eluhoonete vahetus läheduses kulu ning tulekahju liigub tugeva tuule jõul kiiresti edasi ka metsa poole. Kohale kiirustanud päästjad üheskoos vabatahtlike päästjatega Murastest kustutasid põlengu kell 15.03. Esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse ohutusnõuetele mittevastavast lõkkest.

5. mail kell 20.55 sai häirekeskus teate, et Saku vallas Jälgimäe külas põleb mahajäetud hoone lahtise leegiga. Kohale saabunud päästjad üheskoos vabatahtike päästjatega Sakust ja Tõdvalt tuvastasid, et põlema oli süttinud ehitussoojak ning kustutasid põlengu kella 21.41-ks. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

6. mail kella 00.57 ajal põles Põlva vallas Aarna külas 30 meetri pikkune oksahunnik, mida päästjad siiani kustutavad.

Kella 1.09 ajal suitses Kanepi alevikus Jõe tänaval elumajas ümber läinud õliradiaator. Päästjad tõstsid tuleohtliku ja osaliselt tumedaks tõmbunud pinnaga radika õue ja tuulutasid ruumid.

Tartumaa

5. mail kell 20.47 teatati, et Elva vallas Verevi külas põleb elumaja, mille katusest ulatuvad välja leegid. Päästjate saabumise ajal varisesid kokku viimased vana ühekorruselise puitmaja sarikad. Hoonesse polnud varisemise tõttu võimalik kohe siseneda. Päästjad avastasid põlengusse jäänud inimese kella 21.22 ajal. Esialgsetel andmetel osutus hukkunuks üksi majas elanud 67aastane mees. Tulekahju levik piirati ligi tunni ajaga. Põlengu lõplikuks kustutamiseks avasid päästjad hoone konstruktsioone. Kustutusvett saadi kõrval asuvast tiigist. Päästetööd lõpetati kell 23.53. Põlenud maja ruumides oli palju põlevmaterjali ja prahti, mis viitas tuleohutusest vähe hoolivale eluviisile. Päästetöö juhini jõudnud info järgi oli mees nädal tagasi tuleõnnetusest päästetud, kui ta leiti kodus magamas ja pliidil kõrbes toit. Suitsuandurit kogutud info järgi majas ei olnud. Tulekahju avastati seetõttu liiga hilja, mil inimelu päästa ei olnud enam võimalik. Käesoleval aastal on Eestis tules hukkunud juba 17 inimest.

6. mail kella 6.46 ajal suitses Elva vallas Mäeselja külas elumaja katlaruumis pelletikatla tigu. Algjärgus põleng sumbus ise. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja tuulutasid ruumid.

Valgamaa

5. mail kella 10.49 ajal põles Otepää vallas Märdi külas üle hektarilisel alal kulu. Ligipääs põlengualale oli raskendatud, sest sinna üle oja viiv sild oli mäda ja ei kannatanud tehnikat. Päästjad said ATVga ojast üle kaugemal asuva silla kaudu ja kustutasid tulekahju kell 12.23. Esialgsel hinnangul süttis põleng elektriliini rikkest.

Võrumaa

5. mail kella 21.31 ajal viskas Võru vallas Orava külas joobes mees põleva suitsukoni prahi sisse, millest süttisid 100 ruutmeetrisel alal prügihunnikud. Päästjad kustutasid põlengu. Joobes isiku toimetas politsei kainenema.

Lõuna-Eesti pommigrupp

5. mail tehti kahjutuks Jõgeva maakonnast Mustvee vallast Avinurme alevikust põllutöödelt leitud kaks mürsku.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. mail kell 17.46 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval põles puu. Päästjad kustutasid tossava õunapuu veejoaga.

5. mail kell 18.45 oli oma kodus Kohtla-Järvel Olevi tänaval kukkunud eakas inimene, kes ei suutnud abiandjatele ust avada. Seetõttu tuli päästjatel korteri uks jõuga avada, et kannatanu kiirabimeedikutele üle anda. 

5. mail kell 19.59 kutsuti päästjad Jõhvi Vilja tänavale, kus põles umbes 200 ruutmeetrit kulu, mis kell 20.10 kustutatud sai.

5. mail kell 21.54 andis patrullpolitseinik teada, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval põles kortermaja taga mööbel. Päästjad kustutasid ruutmeetri suuruse lõkke.

Lääne-Virumaa

5. mail kell 17.46 anti häirekskusele teada, et Kadrina vallas Arbavere külas oli sõiduteele kukkunud suur mänd ning sulgenud suurema osa teest. Kella 18.16-ks oli päästjad puu teelt eemaldanud ning liikluse taastanud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

5. mail kell 10.01 anti häirekeskusele teada, et Türi vallas Lõõla külas oli suurfarmis süttinud traktor. Päästjate saabumise ajaks oli töötajad suutnud leegid summutada ning päästjad aitasid masina lõplikult kustutada ja jahutada ning eemaldasid akujuhtmed. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada elektririkkest.

5. mail kell 14.56 said päästjad väljakutse Paidesse Tööstuse tänavale, kus oli süttinud garaaž. Soojasõlmes toimunud põleng kustutati kell 15.35. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

5. mail kell 15.33 kiirustasid päästjad Türile Staadioni tänavale, kus põles üle 300 ruutmeetri kulu. Maastikupõleng kustutati kell 16.16.

5. mail kell 17.28 anti teada, et Järva vallas Kurisoo külas oli elektriliinile kukkunud suur kuusk. Päästjad eemaldasid liinidelt puu veerand tundi pärast väljakutse saabumist.

Läänemaa

5. mail kell 11.56 kiirustasid päästjad Haapsalusse Pargi tänavale, kus kahekorruselise elumaja katuse alt tuli palju suitsu. Päästjad tegid kindlaks, et äsja paigaldatud ruberoidi all oli tekkinud põleng. Katusekonstruktsioon avati ning umbes ruutmeetri suurune põleng sai kohe kustutatud. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse katustööde käigus.

5. mail kell 14.57 käisid päästjad kustutamas kulupõlengut Lääne-Nigula vallas Kärbla külas, kus tules oli umbes 800 ruutmeetrit pinnast. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse mesilaste peletamiseks kasutatud tukkidest, mis lõkkesse visati.

5. mail kell 20.10 anti teada, et Lääne-Nigula vallas Kaasiku külas süttis käestläinud lõkkest umbes 500 ruutmeetrit metsaalust ja seal vedelenud prügihunnik. Kell 21.47 sai tulekahju kustutatud.

Pärnumaa

5. mail kell 10.22 kutsuti päästjad appi Vändrasse, kus koolis oli laps pannud sõrme tooli seljatoe torusse ning ei saanud seda sealt enam välja. Kohale kiirustanud päästjatel õnnestus kergelt paistetanud sõrm väikese venitamise abil torust kätte saada. Laps meedikute abi ei vajanud.

5. mail kell 11.56 anti häirekeskusele teada, et Sindis Kase tänaval oli eakas inimene oma kodus kukkunud ning ei suutnud abiandjatele ust avada. Päästjatel tuli uks jõuga avada, et patsient kiirabimeedikutele üle anda. 

5. mail kell 12.53 said päästjad väljakutse Lihulasse Metsa tänavale, kus põles umbes 50 ruutmeetrit kulu. Kustutustööd lõpetati kell 13.14.

5. mail kell 14.19 oli 5000 ruutmeetri ulatuses kulu süttinud Tori vallas Kurena külas. Are vabatahtlikud päästjad kustutasid põlengu kell 14.55.

Raplamaa

5. mail kell 20.34 anti häirekeskusele teada, et Kohilas Raadiku tänaval oli aiamaja juures süüdatud praht. Päästjad kustutasid põlevad tugitoolid kell 20.48 ning teavitasid kohalikku omavalitsust aiamaale tekitatud prügilast.

Saaremaa

5. mail kell 17.42 kutsuti päästjad Valjalasse Pihlaka tänavale, kus toimus korstnas põleng. Päästjad kustutasid katlas tule, sulgesid siibri ning jälgisid, et põleng lõppeks.