Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-9. mai

Põhja päästekeskus


Tallinn

7. mail kell 12.55 teatati, et Tallinna kesklinnas Pirita teel põleb Lauluväljaku juures suurem puu. Päästjad kustutasid põleva puutüve kella 13.19-ks.

7. mail kell 13.20 helistas häirekeskusesse Tallinna kesklinnas Väike-Karja tänaval elava eaka naisterahva sugulane, kes teatas, et ta ei saa oma tädi korterisse sisse ning naise telefon ei vasta. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud abitus seisundis vanainimene üle kiirabile.

7. mail kell 14.33 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Osmussaare teel asuvas tanklas on maalalusest gaasimahutist kuulda sisinat ning tunda gaasilõhna. Päästjad tuvastasid saabudes, et gaasilekke põhjustas katki läinud kütusemahutinivoo ning kuna gaasilõhna oli tunda ka tanklaruumides, siis kõik inimesed evakueeriti. Päästjad lülitasid välja elektrivoolu ning tuulutasid ruumid. Seejärel kutsuti kohale tankla tehnikud, kes tuvastasid, et eelmisel päeval toimunud gaasimahuti tankimise järgselt oli õhurõhuklapi kinnikeeramisel sinna liiga vähe ruumi paisumiseks jäetud, mistõttu päikeselise ilmaga rõhk tõusis ning klapi pealt ära viskas. Õnnetuses keegi viga ei saanud.

7. mail kell 16.25 teatati, et Mustamäe linnaosas Tammsaare teel põleb viiekordse elumaja neljanda korruse rõdu. Päästjate saabudes ei olnud tuli õnneks teistele rõdudele edasi levinud ning tulekahju kustutati päästemeeskonna poolt kella 16.54-ks. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada suitsukonist.

Harjumaa

6. mail kell 17.02 teatati häirekeskusele, et Haabneeme alevikus Kaluri teel asuva pesumaja katuseräästa alt tuleb suitsu. Kohale saabunud päästemeeskond leidis tulekolde hoone teise korruse vannitoast, kust tuli oli vähesel määral ka väljapoole levida jõudnud. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 17.34 ning likvideerisid selle lõplikult kella 18.48-ks. Põlengu tagajärjel sai suur osa teisest korrusest nii suitsu- kui veekahjustusi. Lisaks ei leidnud päästjad teiselt korruselt kohustuslikku suitsuandurit, mille kohta hoone omanik kostis, et anduril olid tõepoolest hiljuti patareid tühjaks saanud ning nad ei olnud jõudnud uusi veel paigaldada.

6. mail kell 17.37 sai häirekeskus teate, et Loo alevikus Saha teel asuvas tootmishoones põleb mahuti. Päästjate saabudes olid inimesed hoonest väljunud ning suutnud suurema põlengu ise lokaliseerida. Kuna põlevast mahutist lekkis happelist ainet, siis alustasid päästjad aine katmisega ning tagasid seeläbi selle edasise leviku. Ohtlik ja söövitav aine sai absorbendiga kaetud kella 19.02-ks. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Esialgsetel andmetel võis mahuti süttida selle ümber olnud soojendusmati elektrilühise tõttu. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel. 

6. mail kell 23.55 helistas häirekeskusesse Rae vallas Lagedi alevikus elav inimene, kes teatas, et näeb oma kodu aknast, kuidas tema naabrite maja põleb. Päästjad tuvastasid saabudes, et tuld oli võtnud eluhoonega kokku ehitatud kõrvalhoone ning kustutasid tulekahju kella 01.25-ks. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

7. mail kell 02.04 saabus hädaabinumbrile kõne Harku vallast Adra külast, milles teatati, Humala teel asuvas kahekordses eluhoones põleb katlaruum. Päästjate saabudes olid inimesed majast väljunud ning tuld oli võtnud juba kogu maja. Päästemeeskond kustutas tulekahju kella 04.56 ajal ning hoone hävis selles ca 75% ulatuses. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

7. mail kell 19.23 saabus häirekeskusele teade, et Maardu linnas Veeru tänaval asuva üheksakordse elumaja seitsmenda korruse korteris on tulekahju ning leegid ulatuvad aknast välja. Kohale kiirustanud päästemeeskonnad tõid põlevast korterist ning naaberkorteritest välja 7 inimest, kellest kolm toimetas kiirabi haiglasse tervisekontrolli. Päästjad kustutasid tulekahju kella 20.26-ks ning esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada toas laetud akust, mis süttis. Lisaks märkasid päästjad, et osadesse trepikodadesse oli ladustatud vana mööblit ning rehve, mis päästetöid raskendasid. Korteris puudus suitsuandur. Terve korter sai tugevaid kuuma- ja suitsukahjustusi. 

8. mail kell 11.24 helistati häirekeskusesse Maardu linnas asuvast tootmishoonest ning teatati, et nende tööruumidesse on tunginud rästik. Päästjad said rästiku kätte ning toimetasid ta tagasi loodusesse. Inimesed viga ei saanud.

8. mail kell 12.37 teatati, et Saue vallas Valingu külas on elumaja korstnasse kukkunud musträstas, kes sealt enam välja ei pääse. Linnu päästmiseks pidid kohale saabunud päästjad moodulkorstna ühe mooduli eemaldama, kuid pärast linnu päästmist algne olukord taastati.

8. mail kell 13.42 teatati häirekeskusele ohutusnõuetele mittevastavast lõkkest Anija vallas Ülejõe külas. Päästjad kustutasid lõkke, milles põletati prahti, kella 14.06-ks ning lõkketegijale viidi läbi põhjalik tuleohutusalane nõustamine.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 8 väljakutset, mis olid seotud kulupõlengute kustutamisega (neist 7 Harjumaal ja 1 Tallinnas) ning käisid kuuel korral kustutamas ohutusnõuetele mittevastavaid lõkkeid (neist 3 Harjumaal ja 3 Tallinnas).

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

6. mail kell 19.50 teatati, et Jõgeval Tellise tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad leidsid korteri, mille elanikust mees õnnestus ukse kloppimise peale üles äratada. Ruumid olid suitsu täis ja köögist leiti pannil kõrbevad kartulid. Päästjad katsid põlengu summutamiseks panni kaanega ja eemaldasid selle pliidilt, gaas keerati kinni. Joobetunnustega elanikule üritati selgitada, et toidu valmistamise ajal on lubamatu magama heita. Süttiv toit süütab ümbruse ning sellest võib alguse saada väga tõsine tulekahju.

7. mail kella 11.16 ajal süütas Jõgeva vallas Kurista külas Siimusti kalmistul ära visatud suitsukoni prügikonteineri sisu, mille päästjad kustutasid.

Kella 13.09 ajal süttis Mustvee vallas Jõemetsa külas tünnis prahi põletamisest kulu ja sealt omakorda tühjalt seisva hoone nurk ja lagunenud hoone puitmaterjal. Päästjad kustutasid tulekahju kell 14.49. Päästjad hoiatavad, et lõkke süütaja peab tagama, et tuli ümbrusele ei leviks. Selleks tuleb lõket valvata ja hoida käepärast esmased kustutusvahendid.

7. mail kella 22.04 ajal andis suitsuanduri häire märku toidukõrbemisest Kuremaa alevikus Keskasula külas. Naabrid suutsid ukse kloppimisega elaniku äratada ja see kõrvaldas kõrbeva sisuga panni ise tulelt. Päästjad aitasid ruumid tuulutada. Päästjad hoiatavad, et süttiv toit süütab ümbruse ning sellest võib alguse saada väga tõsine tulekahju. Toiduvalmistamise ajal on lubamatu magama heita.

Põlvamaa

6. mail kella 14.21 käisid päästjad Kanepi vallas Põlgaste külas kustutamas põlluservas poolel hektaril põlevat kulu.

Kell 20.03 käisid päästjad Põlva vallas Aarna külas kustutamas varem põlenud oksavaalu, mis oli suitsema hakanud.

7. mail kella 10.45 ajal süttisid Põlva vallas Kähri külas järelevalveta lõkkest lähedale laotud pigitatud torud. Põleng kustutati.

Tartumaa

6. mail kell 18.34 põles Kambja vallas Palumäe külas kaks hektarit metsalust pinnast ja kuivanud heina. Tõenäoliselt oli kuiv hein kuritahtlikult süüdatud. Piirkonnas oli mujalgi näha põlenud maalappe. Päästjad hoiatavad, et kulu süütamine ja põletamine on keelatud ning karistatav tegevus.

Kella 18.43 ajal süütas Peipsiääre vallas Pala külas lõkkest lennanud säde rohu ja puu, mille päästjad kustutasid.

Kella 20.56 ajal kustutati Tartus Ujula tänaval ümbrust ohustav lõke, mille juures joobes isikud.

7. mail kell 10.12 põles Kambja vallas Reola külas raudtee ülesõidu juures kulu.

Kell 10.12 põles Tartus Raadi tänaval kalmistu aia lähedal oksa- ja lehepraht.

Kella 11.10 ajal põles Tartus Ravila tänaval oksaprügi.

Kella 14.56 ajal põles Nõo vallas Illi külas lahtise leegiga suvila katus, mille päästjad kell 16.25 kustutasid. Majas tegutsenud mees viga ei saanud. Esialgsetel andmetel seostatakse tulekahju süttimist gaasipliidi või -torustiku rikkega.

Kella 18.24 ajal põles Tartus Puiestee tänaval lahtise leegiga prügikast.

8. mail kella 12.38 ajal hakkas Nõo alevikus Raudtee tänaval tankimise ajal suitsema mopeedauto kapotialune. Kohale sattunud kohaliku vabatahtliku pritsimehe pulberkustuti abil õnnetus algjärgus põleng kustutada.

Kella 20.37 ajal põles Alatskivi alevikus Lossi tänaval sotsiaalmaja läheduses kola täis kuur. Päästjad piirasid tule leviku ja kustutasid kuuri jäänused kell 22.10.

9. mail kell 1.00 teatati, et Luunja vallas Kavastu küla piirkonnas Emajõe-Suursoo alal jäid inimesed aku tühjenemise tõttu seisma jäänud kaatriga hätta. Mööda maismaateid kohale ligipääs puudus. Päästjad viisid oma paadiga hädalistele nende sõbralt saadud varuaku, mille abil kaater liikuma pääses.

Valgamaa

6. mail kell 14.22 teatati, et Valgas Raja tn on kolmekorruselise maja küljest alla kukkunud fassaadi tükk ja teine tükk rippuma jäänud. Päästjad eemaldasid lahtised osad ja piirasid ohuala lindiga. Päästjad juhivad tähelepanu, et ohutuse tagamine majas ja selle ümbruses on majaomanike kohustus.

Kella 16.22 ajal avastasid päästjad Otepääl Pühajärve teel ühe kodu ohutusalasel nõustamisel vingugaasireostuse. Päästjate andur näitas õhus vingugaasi sisalduseks 84 ppm-i, mis põhjustab pikema aja jooksul ruumides viibivatele inimestele tõsiseid tervisehäireid. Ka elanikust 82aastane mees hingeldas ning andis märke segasusseisundist. Tema tervist asusid turgutama kohale kutsutud kiirabitöötajad. Päästjad leidsid ahjust põlevad söed ning selgelt oli siiber liiga vara kinni pandud. Siiber avati ja ruumid tuulutati. Mees oli vingugaasianduri toast koridori viinud, sest see olevat kogu aeg häiret andnud. Ilmselgelt oli häirel ka põhjus ning mees oli tõenäoliselt sageli vingugaasises keskkonnas elanud. Kohale tuli valla sotsiaaltöötaja, kellele info edastati.

Kella 20.04 ajal põles Valga vallas Paju külas hooldekodu juures suitsetamiskohaks mõeldud paviljon. Päästjad kustutasid söestunud paviljoni. Ilmselt oli põleng süttinud maha kukkunud põlevast suitsukonist. Päästjad hoiatavad, et hooletust suitsetamisest saab Eestis alguse suur osa inimeste surmaga lõppevatest tulekahjudest. Sigarett tuleb alati pärast suitsetamist hoolikalt kustutada tuhatoosi, liivaga anumasse või veega pudelisse.

Kella 20.29 ajal süttis Tõrva vallas Roobe külas aukudesse tehtud lõketest 1500 ruutmeetrit ümbritsevat kulu. Lõkete süütaja ei olnud suutnud tagada, et tuli ümbrusele ei leviks ja tal puudusid esmased kustutusvahendid.

Kella 23.44 ajal põles Tõrvas Tõrviku toidupoe taga kulu, mille päästjad kustutasid. Ilmselt oli kulu tahtlikult süüdatud. Päästjad hoiatavad, et kulu süütamine ja põletamine on keelatud ning karistatav tegevus.

7. mail kell 18.05 põles Otepääl Kolga teel paar ruutmeetrit metsaalust pinnast.

Võrumaa

6. mail kell 9.52 teatati, et Võrus Räpina mnt on teel lennuvõimetu luik. Päästjad linnul väliseid vigastusi ei näinud, kuid ta püüti tekiga kinni ja viidi esialgu komandosse.

7. mail kell 16.53 põles Värskas Silla tn 100 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid.

8. mail kella 1.32 ajal põles Rõuge vallas Viitina külas kortermaja katlaruumis boileri toitekaabel. Õnneks tuli kaugemale ei levinud. Rikke parandamise korraldamine jäi ühistu esimehe ülesandeks.

8. mail kella 18.06 ajal süttis Võrus Põllu tänaval keevitustööde tagajärjel sõiduauto. Omanik kustutas põlengu nelja pulberkustutiga. 

Lõuna-Eesti pommigrupp

6. mail tegid demineerijad kahjutuks:
- Valga maakonnast Tõrva vallast Aitsra küla lähedalt metsast leitud kaks 81 mm miinipildujamiini;
- Tartu maakonnast Kambja vallast Pangodi külast kaevetööde käigus leitud käsigranaat F 1.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. mail kell 8.14 kutsuti päästjad Narva-Jõesuu linna Sõtke külla, kus põles umbes 800 ruutmeetrit kulu. Kuna põlengukohal oli maha kukkunud elektriliin, võis see olla ka tulekahju põhjuseks. Päästjatel õnnestus põleng kustutada enne, kui see oleks süüdanud lähedalasuva maja ja kasvuhoone.

6. mail kell 13.52 anti häirekeskusele teada, et Jõhvis Narva maanteel kortermajas oli rakendunud ühes korteris tööle suitsuanduri signaal ning tunda oli ka toidu kõrbemise lõhna. Kuna päästjatele keegi ust ei avanud, tuli see jõuga lahti teha. Selgus, et omanik oli küll toidu pliidile pannud, kuid ise jalutama läinud. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra, tuulutasid korteri ning viisid omanikule läbi nõustamise. 

6. mail kell 17.27 tuli päästjatel käia kustutamas kasutuseta jäetud hoonet Kiviõlis Keskpuiesteel. Süüdatud olid maja trepikoja aknaraam ja selle ette löödud tuuletõkkeplaat.

6. mail kell 20.45 põles Kohtla-Järvel Sinivoore tänaval garaažide juures umbes 10 ruutmeetri suurune keskkonda reostanud prügihunnik, milles leidus ka neli autorehvi. Päästjad kustutasid põlengu kell 21.08.

6. mail kell 22.07 käisid päästjad abiks isal ja tema 4aastasel pojal Kohtla-Järvel Kalevi tänaval, kus viimased olid lifti kinni jäänud. Kell 22.34 olid liftiuksed avatud ning inimesed välja aidatud.

7. mail kell 10.56 kiirustasid päästjad kustutama kulu Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Estonia puiesteele, kus lõõmas umbes 500 ruutmeetrit pinnast. Tulekahjule pandi kululuudade abil piir kell 11.30.

7. mail kell 12.21 kutsuti päästjad Kiviõlisse Kraavi tänavale, kus inimene põletas prügi. Päästjad käskisid lõkkemeistril keskkonda ohustava tulekolde kustutada. Siinkohal tuletavad päästjad meelde, et lõkkes on lubatud põletada vaid pappi, paberit ja immutamata puitu.

7. mail kell 18.31 teatati häirekeskusele, et Narvas 26. Juuli tänaval oli kortermajas tunda põlemise lõhna. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks, et ühes korteris oli omanik hakanud toitu valmistama, kuid samal ajal ise hoopis magama läinud. Päästjad tuulutasid korteri ning tegid kindlaks, et elamisest puudus kohustuslik suitsuandur. Omaniku tervise kontrollisid kohapeal üle kiirabimeedikud.

8. mail kell 12.42 kutsuti päästjad Narva-Jõesuu linna Mustanina külla, kus Kaevuri aiandusühistus põles kulu. Päästjad asusid kohe pärast saabumist kaitsma lähedalasuvat metsa süttimise eest ning kell 15.40 sai maastikupõleng kustutatud. Kokku oli tules umbes 1,5 hektarit metsa ja kände.

8. mail kell 13.46 anti teada, et Jõhvi vallas Edise külas põles seest õõnes puu. Päästjad kustutasid põlengu kell 14.15.

8. mail kella 14.42 paiku oli Lüganuse vallas Erra alevikus süüdatud kaks põhupalli, mille päästjad kella 15.08-ks ära kustutasid.

8. mail kell 18.48 anti häirekeskusele teada, et Kiviõlis Aasa tänaval oli süttinud kulu, mis sai küll kustutatud, kuid tossas edasi. Päästja viisid kustutustööd kella 19.17-ks lõpuni.

8. mail kell 21.56 käisid päästjad kustutamas prügihunnikut Narvas Puuvilla tänaval.

8. mail kell 21.57 kiirustasid päästjad väljakutsele Alutaguse valda Konsu külla, kus Ahtme metskonnas oli süttinud turbane pinnas. Päästjad alustasid kohe kustutustöödega, mis kestsid terve öö ning jätkuvad täna hommikul. Kokku on tules umbes 1400 ruutmeetri suurune ala.

Lääne-Virumaa

6. mail kell 17.02 anti häirekeskusele teada, et Rakvere Tammiku õpperajal oli nähtud nelja arvatavasti alaealist alkoholi tarvitamas ning lõket tegemas. Politseipatrulli nähes jooksid noorukid minema ning päästjatel tuli kustutada neist maha jäänud lõke.

6. mail kell 20.00 kutsuti päästjad Väike-Maarja valda Edru külla, kus Väike-Maarja-Vägeva maantee ääres lõõmas kulu. Tules oli umbes veerand hektarit metsaalust pinnast, mis kella 20.41-ks kustutatud sai. Kuna põleng sai alguse sõidutee äärest, võis selle põhjustajaks olla hooletu suitsetamine. 

7. mail kella 16.31 ajal toimus liiklusõnnetus Kadrina vallas Läsna külas Tallinn-Narva maantee 64. kilomeetril, kus Narva suunas liikunud sõiduauto kaldus teelt välja paremale kraavi. Sõiduk süttis ning kohalviibijad suutsid leegid summutada. Kolga vabatahtlikud päästjad kustutasid veejoa abil lõplikult mootori põlemise. Haiglasse toimetati sõiduki juht, kolm kaasreisijat meditsiinilist abi ei vajanud.

8. mail kell 15.14 anti kulupõlengust teada Viru-Nigula vallas Aseris Pargi tänaval. Kokku lõõmas umbes 150 ruutmeetrit pinnast, mis kell 15.59 kustutatud sai.

8. mail kell 15.50 kiirustasid päästjad kustutama kulu Tapale Paide maanteele, kus oli tules umbes 50 ruutmeetrit kuiva rohtu.

8. mail kell 17.36 põles Väike-Maarja vallas Koonu bussipeatuse taga 10 ruutmeetrit pinnast, mis kululuudade abil ära kustutati. Arvatavasti sai tulekahju alguse hooletust suitsetamisest.

8. mail kell 20.31 teatati Häirekeskusele, et Vinni vallas Tudu alevikus põleb kahekorruselise kortermaja esimesel korrusel korter. Esialgse info järgi võis põlevas korteris olla kaks inimest. Sündmuskohale saabunud päästjad alustasid kohe hoonest inimeste otsinguid, mille käigus toodi majast välja 67aastane naisterahvas. Veidi hiljem toodi hoonest välja 64aastane meesterahvas. Mõlemad kannatanud anti üle kiirabile. Kahjuks meesterahvast ei suudetud päästa. Naine toimetati raskes seisundis edasi haiglasse. Tulekahju tekkepõhjus ja asjaolud selgitatakse välja edasise menetluse käigus.

Lääne päästekeskus

Kuna päästjad käisid nädalavahetusel korduvalt väljakutsetel, mis olid seotud küttekolletega, siis tuletame meelde, et kütteperiood on lõppemas ja seega on kõige parem aeg kutsuda korstnapühkija, kes puhastaks ning vaataks üle kodu küttekolded ja korstnad. Kortermajade ja ridaelamute küttesüsteeme peab kord aastas puhastama kutseline korstnapühkija. Eramajades võib korstent ka ise pühkida, kuid vähemalt kord viie aasta jooksul peab süsteemid üle vaatama kutseline korstnapühkija.

Järvamaa

7. mail kell 9.43 kutsuti päästjad Järva-Jaani Kase tänavale, kus lapsed olid lukustanud end 3. korruse korterisse. Järva-Jaani Vabatahtlikud päästjad sisenesid korterisse kasutades redelit ja ronides selle abil rõdule.

8. mail kell 17.17 anti häirekeskusele teada, et Järva-Jaanis Lehise tänaval oli ridaelamu korstnast välja löönud leegi. Päästjad tegid kindlaks, et korstnas toimus tahmapõleng, mida summutati tulekustutite abil. Omanikul keelati kütmine, kuni korstnapühkija on olukorra üle kontrollinud.

Pärnumaa

6. mail kell 15.53 anti teada, et Paikuse lasteaia juures põles umbes 30 ruutmeetri ulatuses kulu. Päästjad likvideerisid maastikupõlengu kell 16.25.

6. mail kella 18.05 ajal tuli päästjatel kustutada kaks järelevalveta jäetud lõket Põhja-Pärnumaa vallas Pärnjõe külas.

6. mail kell 23.45 andis murelik elanik teada, et tema Pärnus Suur-Posti tänaval asuvas korteris hakkas tööle vingugaasiandur. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et ving pärines naaberkorterist, kus oli pliidisiiber liiga vara suletud. Päästjad avasid siibri ning tuulutasid elamised.

7. mail kella 17.09 ajal käisid päästjad manitsemas lõkkemeistrit, kes oli Pärnus Voorimehe tänaval teinud lõkke kuurile liiga lähedale. Omanik kustutas ümbrust ohustava tulekolde ise.

8. mail kell 04.37 märkas tähelepanelik inimene, et Tori alevikus Pärnu maanteel põles katlamaja sein. Päästjate saabumise ajaks põles katlamaja lahtise leegiga ning saepurupunkris toimunud tulekahju kustutati kell 05.40. Hinnanguliselt oli tules 35 ruutmeetrit katlamaja saepurupunkrist ning 25 ruutmeetrit seina. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

8. mail kell 8.42 andis kahekorruselise eramaja omanik teada, et Pärnus Tulika tänaval oli suitsuga täitunud saun. Päästjad tegid pärast kohalejõudmist kindlaks, et sauna suitsulõõr oli lahti tulnud ning seetõttu ruum suitsuga täituski. Päästjad viisid ahjust puud välja ning keelasid kütmise, kuni korstnapühkija on selle üle vaadanud.

8. mail kell 18.05 teatati häirekeskusele tulekahjust Häädemeeste vallas Tahkuranna külas, kus põles kulu, kõrkjad ja metsaalune maastik 20 hektari ulatuses. Hoiti ära tulelevik lähedal asunud elumajadele. Kell 23.45 sündmus lõpetati ja kustutustööd jätkuvad hommikul. Sündmusega on seotud olnud 8 põhiautot, 4 paakautot, 4 UTV-d, 3 ATV-d, 2 maastikukustutusautot, 3 juhtimisautot, kiirabi ja politseipatrullid.

Raplamaa

6. mail kell 21.57 kutsus politseipatrull päästjad appi Rapla valda Kuku külla, kus kodanik oli lõkkesse pannud vana rehvi, et selle abil niiskeid kände süüdata. Päästjad viisid läbi selgitustöö ning eemaldasid lõkkest keskkonda kahjustanud eseme. Siinkohal tuletavad päästjad meelde, et lõkkes tohib põletada vaid pappi, paberit ja immutamata puitu.