Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. mai

Põhja päästekeskus


Tallinn

9. mail kell 11.12 said päästjad teate, et Tallinna kesklinnas Inseneri tänaval põleb puidust aed. Päästjad kustutasid ca poole meetri ulatuses põlenud aia kella 11.20-ks

9. mail kell 20.17 saabus hädaabinumbrile kõne Kristiine linnaosast, milles teatati, et 5-aastane laps on jalaga autorehvi vahele kinni jäänud. Kohale saabunud päästjad said teada, et laps oli jalaga liikuva auto ratast löönud, misjärel jalg valuvelje vahele kinni kiilus. Päästjad tõstsid sõiduki hüdraulilisi tööriistu kasutades veidi ülespoole ning liigutasid ratast ettevaatlikult seni, kuni lapse jalg vabaks sai. Seejärel anti laps tervisekontrolliks üle kiirabile.

9. mail kell 20.32 teatati, et Lasnamäe linnaosas Valge tänaval asuva kortermaja rõdule on kajakas kinni jäänud. Teataja lasi päästemeeskonna läbi toa rõdule ning päästjad vabastasid kajaka kell 20.45

Harjumaa

9. mail kell 18.18 helistas häirekeskusesse tähelepanelik kodanik, kes teatas, et Saue vallas Jaanika külas on näha suurt käest ära läinud lõket, mida lõkkemeister ise kustutada ei suuda, kuna süttinud oli juba ka osa lõkkeäärsest maastikust. Päästjad kustutasid põlengu kell 19.14

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kustutamas kolme põlevat prügikasti Mustamäe linnaosas.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

9. mail kella 19.00 ajal süttis Kanepi vallas Jõksi külas lõkke ümbruses hein. Inimesed piirasid põlengu leviku materdades, Saverna vabatahtlikud kustutasid ümbrust ohustava lõkke. Enne lõkke süütamist tuleb selle ümbrus kuivast heinast ja muust põlevmaterjalist puhastada. Kasulik on lõkkease ümbritseda liiva, mulla või kividega. Lõket tuleb valvata ja hoida käepärast kustutusvahendid. Tuulise ilmaga lõket teha ei tohi.
Kella 20.56 ajal põles praht Tartus Puiestee tänaval. Päästjad pidid prügihunnikule ligipääsuks vooliku üle garaaži katuse vedama.

Tartumaa

9. mail kella 15.06 ajal käisid päästjad Tartus Vorbuse külas kustutamas põlema süüdatud prahti. Süütajat tabada seekord ei õnnestunud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. mail kell 10.33 anti häirekeskusele teada, et Jõhvi vallas Pauliku külas oli süttinud kulu. Teataja püüdis küll labida abil põlengule piiri panna, kuid veerand hektari suurune ala tuli päästjatel kululuudadega kustutada.

9. mail kell 11.23 kutsuti päästjad Kiviõlisse Keskpuiesteele, kus põles kahekorruseline kasutuseta jäetud hoone. Kokku põles hoone esimesel korrusel umbes 30 ruutmeetri suurune ala, mis kell 13.33 kustutatud sai. Esialgsetel andmetel võis tegemist olla süütamisega. Siinkohal tuletab päästeamet meelde, et kasutuseta jäetud hoonete sissepääsud peavad olema omaniku poolt suletud, et kõrvalised isikud ei pääseks hoonesse vandaalitsema.

9. mail kell 14.29 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval oli kortermajas puhkenud tulekahju. Päästjad said saabumisel teada, et korteris võib viibida inimene ning alustasid kohe suitsusukeldumist, et võimalik kannatanu leida. Kahjuks toodi kell 14.41 põlevast elamisest välja 65-aastase naise surnukeha. Tulekahjule pandi piir kell 15.05. Põleng oli levinud hinnanguliselt kaheksale ruutmeetrile. Teised kortermaja elanikud evakueeriti õue ning naaberkorteritele ohtu ei olnud. Tulekahju tekkepõhjus ja asjaolud selgitatakse välja edasise menetluse käigus.

9. mail kella 15.58 ajal leidis Narva Päästekomando kulupatrullis käies Narva-Jõesuu linnas Soldina külas Vaksali tänaval umbes 10 ruutmeetri suuruse kulupõlengu, mille kohe ka kustutasid.

9. mail kell 17.21 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Pärna tänavale, kus põles umbes 10 ruutmeetri suurune oksahunnik ning veel mitu tulekollet. Kokku oli tulekahjust haaratud 100 ruutmeetrit pinnast. Põleng likvideeriti kell 18.23.

Lääne-Virumaa

9. mail kell 11.40 anti häirekeskusele teada, et Tapal Paide maanteel II maailmasõjas hukkunute mälestusmärgi juures olid pealtnägijate sõnul kaks vanemat meest visanud põlevad tikud maha ning süüdanud kulu. Päästjad kustutasid umbes 2000 ruutmeetri suuruse maastikupõlengu kell 11.54. Süütajaid tabada ei õnnestunud. Kell 21.51 avastas politseipatrull samas kohas taas põlengu, mille ise enne päästjate saabumist ära suutsid kustutada. Eeldatavalt oli ka sel korral tegemist süütamisega.

9. mail kell 14.00 kutsuti päästjad Tapa valda Jäneda külla, kus katlamaja taga oli süttinud kulu. Töötajad suutsid enne päästjate saabumist pulberkustutite abil tuleleviku peatada, nii et päästjatel jäi kustutada 1500 ruutmeetrit põlevat pinnast. Esialgsel hinnangul võis kulu süttida katlamaja korstnast lennanud sädemest.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

9. mail kell 15.23 anti häirekeskusele teada, et Harju külas oli puhkenud kulupõleng. Emmaste vabatahtlikud päästjad kustutasid 40 ruutmeetri suuruse maastikupõlengu kell 15.48.

Pärnumaa

9. mail kell 20.24 kutsuti päästjad appi Tori valda Nurme külla, kus põles umbes 10 ruutmeetrit turbast pinnast. Tulekahju likvideeriti kell 21.26.

9. mail kella 21.32 ajal oli Audrus Pärna alleel koer ajanud taga rebaseid, kuid jahituhinas jooksnud kanalisatsioonitorusse ning sinna kinni jäänud. Päästjad kaevasid neljajalgse jahimehe torust välja ning andsid ta omanikule üle.

Raplamaa

10. mail kell 7.32 oli süttinud kasutuseta jäetud laudakompleks Kohila vallas Hageri külas. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et tules oli ühe küüni katusetala ja turbane pinnas. Tulele suudeti piir panna kell 8.44. Esialgsetel andmetel oli hoonetes vandaalitsetud.

Saaremaa

9. mail kella 12.29 ajal toimus liiklusavarii Mässa külas Kuressare-Sääre maantee 38. kilomeetril, kus sõiduauto paiskus kraavi vastu puud. Päästjatel tuli hüdrauliliste vahendite abil üks kannatanu masinast kätte saada ning likvideerida süttimisoht. Kannatanu anti üle kiirabimeedikutele.

9. mail kell 14.52 oli traktori summutist süttinud kulu ja kadaka noorendik Audla külas. Kokku oli leekides hinnanguliselt hektar pinnast, mis kella 17.05-ks kustutatud sai.

10. mail kell 03.25 teatati häirekeskusele tulekahjust Saaremaa vallas Pärsama külas, kus põles elumaja lahtise leegiga. Hoone tagumisest toast leiti 80-aastase naise surnukeha. Kustutustööd lõpetati kell 06.22. Elumaja hävis tulekahjus täielikult, kõrvalhoone suudeti põlengust päästa. Tulekahju tekkepõhjus ja asjaolud selgitatakse välja edasise menetluse käigus.