Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. mai

Põhja päästekeskus


Tallinn

10. mail kell 12.02 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Kaitseväe peastaabi läheduses põleb merekonteiner ning selle juurde ladustatud praht. Kohale saabunud päästjad lokaliseerisid konteineripõlengu väljastpoolt kell 12.16 ning seejärel asuti kustutama konteineri sisemust. Kella 12.34 sai põleng lokaliseeritud ka konteineri sees ning tulekahju likvideeriti lõplikult kell 13.42. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

10. mail kell 20.13 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Merelahe teel on poisikesed 3 palki põlema pannud. Samal ajal, kui teataja ise põlengut kustutama asus, sõitsid poisid ratastega minema. Päästjad tuvastasid saabudes, et palkidest ja jämedatest lauajuppidest koosnenud lõke oli levinud juba kolmele ruutmeetrile ning kustutasid selle kell 20.29

10. mail kell 20.13 saabus häirekeskusele teade, et Mustamäe linnaosas Vilde teel asuval laste mänguväljakul on tuld võtnud seal asuv plastikust välikäimla põrand. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu kell 20.22 ning selle tekkepõhjus ei ole teada.

10. mail kell 20.17 said päästjad väljakutse Pirita linnaosasse Lauri teele, kus siil oli traataiast läbi pugemise käigus sinna kinni jäänud ning teataja sõnul seal väidetavalt terve päev kinni olnud. Kohale saabunud päästjad lõikasid osa traataiast tangide abil läbi ning siil sai vabastatud kell 20.33.

11. mail kell 09.23 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Gaasi tänaval asuvas tööstusettevõttes immitseb seina vahelt suitsu. Kohale saabunud päästjad lahtist põlemist ei tuvastanud ning asusid võimaliku tulekolde leidmiseks avama seinakonstruktsioone. Kella 09.39 paiku olid seinakonstruktsioonid avatud ning sealt leitud paar söetükki kustutati kell 09.59. Esialgsetel andmetel võis väike põleng alguse saada keevitustööde käigus seina vahele lendunud sädemest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel. Ükski inimene kannatada ei saanud.

Harjumaa

10. mail kell 18.03 saabus häirekeskusele teade Saku vallast Nurme tänavalt, kus nähti kahte teismelist poissi välgumihkliga mängimas, mille tagajärjel süttis oksahunnik. Teataja sõnul püüdsid lapsed ka ise põlengut kustutada, kuid ei saanud sellega hakkama, sest oksahunnik oli süüdanud ka elumajade vahetus läheduses asuva maastiku ca 100 ruutmeetri ulatuses. Päästjad kustutasid põlengu kell 19.22

10. mail kell 20.42 helistas hädaabinumbrile inimene, kes teatas, et tema Kose vallas Habaja külas elav hoolealune kukkus põrandale ning tal endal ei ole piisavalt jõudu, et teda üles tõsta ja voodisse tagasi aidata. Päästjad tõstsid isiku voodisse tagasi ning kiirabi sekkumist ta ei vajanud.

11. mail kell 00.31 sõitsid päästjad kustutama maastikupõlengut Lääne-Harju vallas Ämari alevikus, kus põles ca 100 ruutmeetrit kulu. Põleng likvideeriti kell 01.05. Kustutustööde käigus leiti maastikult ka hukkunud meesterahvas, kelle surma põhjused selgitab välja kohtuarstlik ekspertiis. Sündmusega tegeleb edasi politsei.

11. mail kell 00.31 teatati häirekeskusele, et Kose alevikus Sireli tänaval asuvas elumajas rakendus tööle vingugaasiandur. Kohale saabunud päästjad tuvastasid mõõteseadmete abil, et eluruumides oli tõepoolest kõrgenenud vingugaasi sisaldus ning tuulutasid ruumid. Joobetunnustega elanikuga vesteldes selgus, et ta oli enne voodisse minemist magamistoa ahju kütnud ning enda sõnul kõik korralikult teinud: tukid kustutanud ja siibrid sulgenud. Päästjad asusid asja kontrollima ning küttekolde tahmaluuki avades selgus, et kogu küttesüsteem on puhastamata ning tahma täis. Elanik ise probleemi ei tajunud ega tunnistanud, kuid kui kohale saabus tema tütar, siis selgitasid päästjad talle, et tema isa koju on vaja kiiremas korras kohale kutsuda korstnapühkija. Seda tütar teha ka lubas.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kustutamas veel kolme kulupõlengut (neist 2 Harjumaal ja 1 Tallinnas) ning ühte ohutusnõuetele mittevastavat lõket. Kolmel korral tuli kustutada põlevaid prügikaste pealinnas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. mail kella 17.45 ajal teatati, Adavere alevikus Aia tänaval garaažide vahel lekib gaasiballoon. Päästjad sulgesid ballooni lekkiva ventiili ja selgitasid välja omaniku, kellele anti ballooni edasiseks käitlemiseks juhised.

11. mail kell 00.15 teatati tulekahjust Põltsamaa vallas Võisiku külas. Päästjate saabudes põles hoovile ladustatud prügi ja puitrajatis. Omanik püüdis tulekahju esmaste vahenditega piirata, kuid tuld hakkas juba võtma lähedal asuva pumbajaama räästa. Päästjad piirasid tule leviku pumbajaamale, kõrvalhoonele ja elumajale ning kustutasid põlengu kell 1.21. Peretütar sai kiirabilt kohapeal esmaabi. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse lõkkest.

Tartumaa

10. mail kell 14.20 teatati, et Räpina vallas Toolamaa külas põleb mets. Päästjad piirasid tule levikut, mis levis ligi kolmele hektarile. Laial alal paiknevate tulekollete kustutamine kestis õhtul kella 21.21ni. Hommikul läksid päästjad ala üle kontrollima ja avastasid veel mõned suitsevad tulepesad, mis kustutati. 

Kella 15.01 ajal põles Kastre vallas Sarakuste külas plastist maaparandustoru, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

10. mail kell 22.05 käisid päästjad Võhmas Tallinna tänaval kustutamas ohutusnõudeid eiravalt tehtud lõket, mis ohustas lähedal asuvat põlevmaterjali virna. Lõke oli piiritlemata ja selle valvajatel puudusid kustutusvahendid.

Võrumaa

10. mail kella 9.42 ajal süttis Rõuge vallas Mõniste külas ära visatud kuumast tuhast mõni ruutmeeter metsaalust, mille päästjad kustutasid. Lubamatu on praegusel kuival ajal visata kuuma tuhka loodusesse kuivanud taimestiku lähedusse. Tuhal tuleb enne ära viskamist lasta tulekindlast materjalist nõus korralikult jahtuda.

Kella 19.03 ajal teatati metsaaluse põlengust Setomaa vallas Ulitina külas. Tulekahju avastati piirivalvekordonist. Päästjate saabudes olid tulekolded metsa all kahel hektaril ja süttinud olid ka üksikud puud. Tulekahju raskesti ligipääsetaval alal kustutati kell 23.06.

Lõuna-Eesti pommigrupp

10. mail tegid demineerijad kahjutuks Võru maakonnast Rõuge vallast Saagrimäe külast leitud mürsu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. mail kell 10.14 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Keemia väikekohta, kus ettevõtte territooriumil toimus lokaalne põleng. Kella 10.30-ks oli tulekahju likvideeritud ettevõtte jõududega. Ettevõtte töötajad ega ümbruskond ohus ei olnud.

10. mail kell 11.20 oli päästjaid appi vaja Jõhvis Rakvere tänaval, kus meesterahvas püüdis oma kodu trellitatud aknast välja ronida, kuid selle käigus läbistas üks metallora tema jala. Päästjad aitasid vigastatu jala ora otsast lahti ning andsid kannatanu kiirabile üle.

10. mail kell 11.49 oli neljakorruselise kortermaja trepikojas kuulda suitsuanduri signaali. Päästjad leidsid Narvas Viru tänava kortermajast eest toidukõrbemise, kus sel korral oli kokk ise magama läinud. Päästeamet tuletab meelde, et kõrbema läinud toit võib põhjustada tõsiste tagajärgedega tulekahju. 

10. mail kell 14.36 teatati häirekeskusele tulekahjust Lüganuse vallas Sonda alevikus Sepa tänaval, kus puidutootmishoones oli süttinud elektrimootor ja selle ümber olnud saepuru ühe ruutmeetri ulatuses. Kustutustööd lõpetati kell 16.22.

10. mail kell 15.39 anti teada, et Jõhvis Veski tänaval oli viaduktil ja ringteel suur õlireostus. Kokku oli teele valgunud 80 meetri pikkusel lõigul kuni 30 liitrit diiselkütust, mille päästjad absorbentaine abil kokku korjasid. Tööde ajaks tuli sulgeda ka üks sõidusuund.

10. mail kell 16.40 teatati häirekeskusele tulekahjust Toila vallas Konju külas, kus põles umbes 500 ruutmeetril mets ja turbapinnas. Põleng lokaliseeriti kell 22.19. Kustutustööd jätkuvad 11. mail.

10. mail kell 16.46 käisid päästjad kustutamas umbes 15 ruutmeetri suurust kulupõlengut Narvas Tallinna maanteel.

10. mail kell 19.22 ajal anti teada, et Sillamäel Karjääri teel oli puhkenud kulupõleng. Päästjad kustutasid umbes 4 hektari suuruse maastikutulekahju kell 20.36.

10. mail kell 21.18 märgati Kohtla-Järvel E. Vilde tänaval kortermaja trepikojas suitsu ning seda oli näha ka ühe korteri aknast. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest korteri, kus kõrbes pliidil toit ning puudus kohustuslik suitsuandur. 

11. mail kell 02.22 käisid päästjad kulu kustutamas Kiviõlis Karja tänaval, kus tulekoldeid leiti mitmest kohast.

11. mail kell 02.41 said päästjad väljakutse Lüganuse valda Erra-Liiva külla, kus kohapeal selgus, et umbes 600 meetri ulatuses oli elektripostide all süüdatud kulu. Kell 03.30 olid kõik tulekolded kustutatud.

11. mail kell 04.02 tuli teade, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Pargitaguse tänaval põles kulu. Päästjad kustutasid jalaga väikse tulekolde.

Lääne-Virumaa

10. mail kell 9.17 anti häirekeskusele teada, et Viru-Nigula vallas Kõrkkülas oli süttinud kõrvalhoone ja loomalaut. Kohale kiirustanud päästjad asusid kohe kaitsma süttimisohus elumaja. Kahjuks hukkus tulekahjus laudas olnud 29 looma, kuid elumaja suudeti päästa. Sündmuskohalt toimetati haiglasse vanem naisterahvas, kes kurtis halba enesetunnet. Kustutustööd lõpetati kell 13.34. Tulekahju tekkepõhjuseks oli elektrikaablites tekkinud rike.

10. mail kell 11.17 kutsuti päästjad Rakveresse linn, F. G. Adoffi tänavale, kus kortermajas oli tunda kõrbelõhna. Päästjate saabumise ajaks oli teataja juba tuvastanud naaberkorterist kärssava toidupoti ning selle välja viinud. Päästjatel õnnestus saada ühendust omanikuga, kes selle peale koju kiirustas.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

10. mail kell 19.07 teatati häirekeskusele tulekahjust Kanapeeksi külas, kus põles mets ja maastik kahe hektari ulatuses. Kustutustööd lõpetati kell 22.58

Järvamaa

10. mail kell 17.15 oli päästjate abi vaja Türil Vabriku puiesteel, kus neli poissi olid roninud pööningule ja ei saanud enam alla, kuna ronimiseks kasutatud plank kukkus alla. Päästjad püstitasid redeli ja aitasid lapsed maapinnale. Kohale saabunud politseipatrull vestles noormeestega ning toimetas nad koju.

Läänemaa

10. mail kell 17.14 anti kulupõlengust teada Haapsalu linnas Uuemõisas Kaare tänaval. Päästjad kustutasid umbes 400 ruutmeetri suuruse maastikupõlengu kell 17.29, kasutades selleks nii kululuudasid kui ka veejuga.

Pärnumaa

10. mail kell 8.54 toimus kahe sõiduauto vahel avarii Papsaare külas Pärnu_lihula maantee 11. kilomeetril. Päästjad likvideerisid kraavi paiskunud sõidukitel süttimisohu ning puhastasid sõidutee.

10. mail kell 14.41 anti häirekeskusele teada, et Põhja-Pärnumaa vallas Metsakülas oli süttinud turbapinnas. Päästjad suutsid umbes 400 ruutmeetri suuruse turbapõlengu kella 16.32-ks likvideerida.

Raplamaa

10. mail kella 11.02 ajal läks käest ära lõke Kehtna vallas Põllu külas. Enne vabatahtlike päästjate saabumist suutsid lõkkemeistrid ise olukorra kontrolli alla saada ja Lokuta vabatahtlikud kastsid põlenud pinnase veega üle, et vältida edasist süttimist.