Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. mai

Põhja päästekeskus


Tallinn

11. mail kell 09.43 helistas häirekeskusesse Haabersti linnaosas Rannamõisa teel autoga liigelnud inimene ning teatas, et näeb eemalt põllu pealt tõusmas ohtralt paksu suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid hoovi, kus peremees põletas suures koguses ehitusjäätmeid. Mees ütles päästjatele, et tal oli plaanis hiljem traktoriga lõkkele muld peale lükata, kuid päästjad palusid keskkonda saastava lõkke kustutada kohe. Kahjuks aga peremehe traktor ei käivitunud ning päästemeeskond kustutas ohutusnõuetele mittevastava lõkke veega kella 10.36-ks.

11. mail kell 15.21 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Paljassaare reoveepuhastusjaamas ujub pisikeses kõrge äärega basseinis luik, kes näib kurnatud ning ei pääse basseinist välja. Kohale saabunud päästjad palusid töötajatel veetaset veidi tõsta, misjärel õnnestus päästemeeskonnal luik kaldale aidata.

11. mail kell 16.00 helistas hädaabinumbrile tüdruk, kes teatas, et tema klassiõde on Lasnamäe linnaosas Ümera tänaval asuval mänguväljakul beebikiike roninud ning ei saa sealt enam välja. Kohale reageerinud päästemeeskond aitas tüdruku kiigest välja kell 16.08 ning kiirabi sekkumist ta ei vajanud.

11. mail kell 22.19 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Sinimäe tänaval tuleb mahajäetud hoonest suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes, et kasutuseta hoones põletati kaableid ning kustutasid põlengu kell 22.44

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

11. mail kell 8.09 teatati, et Tartu vallas Valgma külas lendasid kaks pääsukest tuppa ja ei ole enam nõus lahkuma. Päästjad püüdsid linnud kahvaga kinni ja lasid nad vabadusse.

12. mail kella 8.15 ajal käisid päästjad Elva vallas Tännasilma külas eemaldamas teelt hukkunud liiklust ohustavat metskitse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. mail kell 8.07 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Maleva tänaval oli ühes korteris süttinud madrats ning seal viibis kaks meest. Päästjate saabumise ajaks üks meestest ei reageerinud ning ta anti kohe üle kiirabile. Päästjad kustutasid arvatavasti suitsetamisest süttinud madratsi ning meedikud tunnistasid mõne aja pärast mõlemad korteris viibinud mehed terveks.

11. mail kell 8.25 oli gaasiandur tööle rakendunud Jõhvis Sompa tänaval. Kohapeal avastasid päästjad vannitoast gaasilekke ning keerasid gaasikraanid kinni. Korter tuulutati ning omanik kutsus kohale gaasiteenistuse.

11. mail kella 15.19 ajal oli Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval tunda kortermaja trepikojas põlemise lõhna. Päästjad leidsid korteri, kus pliidil kõrbesid makaronid, kuid alkoholijoobes omanik magas diivanil. Üles äratatud omanik oli aga päästjate saabumisest nii häiritud, et valas abiandjad sõimuga üle ning ründas füüsiliselt üht päästjat. Olukorra selginedes saadi aga elanikuga rahumeelselt jutule ning politsei sekkumist polnud vaja. Korterist puudusid suitsu- ja ka vingugaasiandurid. Päästjad selgitasid nii andurite olemasolu vajalikkust, mis ehk oleksid magaja äratanud, kui ka seda, kui ohtlike tagajärgedega võivad toidukõrbemised olla.

11.mail kell 15.56 kutsuti päästjad appi Narva Kreenholmi tänavale, kus suitses puu. Kuigi teatajad püüdsid ise kuue ämbritäie veega tulekahju kustutada, tuli päästjatel veejoa abil töö lõpuni viia.

11. mail kell 19.34 käisid päästjad kustutamas betoonplokkidel põlenud lõket Narvas Oru tänaval.

11. mail kell 20.15 anti häirekeskusele teada, et Narvas Võidu prospektil oli vanem naine terviserikkega oma korterisse lõksu jäänud. Kuna uks oli seestpoolt lukustatud, tuli abi osutamiseks päästjatel uks avada.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval Lääne päästekeskuses suuremaid operatiivsündmuseid aset ei leidnud.