Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. mail kell 10 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel elav lapsevanem, kes teatas, et tema korteriuks on sulgunud ning 10-kuune laps üksi toas. Kuna laps nuttis, siis ei jaksanud vanem lukuabi spetsialiste ära oodata ning kohale saabunud päästjad avasid ukse kell 10.19. Lapsega oli kõik korras.

12. mail kell 15.58 helistas hädaabinumbrile Tallinna kesklinnas Narva maanteel liigelnud kodanik ning teatas, et tema ees sõitva veoki kastist kukkus maha suur klaasaken. Kohale saabunud päästjad eemaldasid liiklustakistuse teelt kella 16.11-ks

Harjumaa

12. mail kell 11.43 said päästjad väljakutse Rae valda Koplipere teele, kus tuli kustutada lõke, milles leidus nii rehve kui muud prügi.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

12. mail kell 14.27 anti häirekskusele teada, et Viru-Nigula vallas Koila külas oli naaber teinud lõkke, millest lenduvad sädemed ohustasid lähedal asuvat kuivatit. Aasukalda vabatahtlikud päästjad tegid kindlaks, et lõkkes põletati prahti. Nii tuli ümbrust ja keskkonda ohustav tulease veejoaga kustutada ning lõkkemeistrile teha selgitustööd.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

12. mail kell 9.02 andis bussijuht häirekeskusele teada, et Suureranna külas oli puu kukkunud üle kitsa kruusatee ning liikluse sulgenud. Kõrgessaare vabatahtlikud päästjad saagisid puu ning vabastasid tee.

Saaremaa

12. mail kella 15.20 ajal oli puhkenud tulekahju Saia küla kalmistul, kus põles umbes kaheksa ruutmeetrit prügi. Päästjad kustutasid tulekahju veejoa abil kell 15.52. Esialgsel hinnangul oli tegemist süütamisega.