Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-16. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

13. mail kell 12.20 teatati, et Mustamäel Mäepealse tänaval on varblane kasutuseta seisvas autos kinni. Päästjad eemaldasid linnu päästmiseks auto esiklaasi, mis oli teibiga kinni pandud ning kinnitasid klaasi tagasi pärast seda, kui lind ära oli lennanud.

13. mail kell 22.21 sõitsid päästjad Mustamäe linnaosasse, kus Vilde teel asuva kortermaja lifti oli kinni jäänud 3 inimest. Liftis lõksus olevate inimeste sõnul rikketelefon ei vastanud ning seetõttu aitasid nad sealt kella 22.50 ajal välja päästjad. Pärast päästmist saabusid kohale ka liftiavarii tehnikud, kes katkist lifti parandama asusid.

13. mail kell 23.40 sõitsid päästjad väljakutsele Lasnamäele, kus Sinimäe tänaval põles mahajäetud maja. Päästjad kustutasid majast leitud lõkke kell 23.58.

14. mail kell 6.25 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Tallinna ringtee 1. kilomeetril liigelnud isik, kes teatas, et keset silda lamab elus kits, kes ohustab liiklust. Kohale saabunud päästemeeskond tuvastas, et tegemist oli lambaga, kes päästjate saabudes ringteelt ise lahkus.

14. mail kell 11.58 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Sütiste teel asuvas kortermajas on remonttööde käigus vigastatud seinaplaadi taga asuvat gaasitoru. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteris tugeva gaasilekke ning evakueerisid majast nii kõnealuse korteri kui naaberkorterite elanikud. Seejärel sulgesid päästjad gaasitoru lekke ning sulgesid gaasi pealevoolu terves trepikojas. Kella 12.26-ks olid kõik ruumid tuulutatud ning elanikud lubati tagasi korteritesse. Sündmusega tegelesid edasi kohale kutsutud gaasiavarii tehnikud. Ükski inimene õnnetuses viga ei saanud.

14. mail kell 18.57 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Vilde tee kortermajas elav inimene ning teatas, et nende maja esimesel korrusel midagi põleb. Kohale saabunud päästjad tuvastasid esimesel korrusel korteri, mille rõdul põlesid konide ning tühjade suitsupakkidega täidetud plastikämbrid. Päästjad kustutasid põlengu kell 19.06 ning inimesed selles viga ei saanud.

14. mail kell 19.30 teatati, et Haabersti linnaosas Kadaka teel on metsatukast näha paksu halli suitsu tõusmas. Kohale saabunud päästjad leidsid metsatukast kaks põlevat rehvi ning tulest haaratud sipelgapesa. Põlengud kustutati kell 20.09.

14. mail kell 21.01 teatati häirekeskusele Tallinna kesklinnas Admiraliteedi basseini kukkunud joobes isikust, kes üritas redelit mööda üles ronida, kuid kahjuks ei olnud tal enda päästmiseks piisavalt jõudu. Päästjad tõid mehe veest välja kella 21.11 ajal ning andsid ta üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

14. mail kell 21.53 teatati häirekeskusele, et Haabersti linnaosas Astangu tänaval tuleb mahajäetud maja akendest suitsu. Kohale saabunud päästjad leidsid majast lõkke, milles põletati rehve ning vana mööblit ja kustutasid selle kell 22.15.

15. mail kell 13.14 sai häirekeskus teate põlevast puust Põhja-Tallinna linnaosas Rannamäe teel. Päästjate saabudes põles puu lahtise leegiga ning põlengule pandi piir kella 13.21-ks.

15. mail kell 18.59 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et Haabersti linnaosas Astangu tänaval on poisikesed mahajäetud hoones rehvid põlema pannud ning lisaks loobivad teatajat kividega. Päästjate saabudes olid poisikesed plehku pannud ning tulekahju kustutati kella 19.25-ks.

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel kolmel korral likvideerimas tugevast tuulest põhjustatud tormikahjustusid (kõik sündmused leidsid aset Tallinnas). Kolmel korral käidi kustutamas väiksemaid kulupõlenguid ja ohutusnõuetele mittevastavaid lõkkeid (samuti Tallinnas).

Harjumaa

13. mail kell 16.24 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Tuula külas põleb laut. Päästjate saabudes olid loomad laudast väljas, kuid põlev laut oli süüdanud juba ka kõrvalasuva hoone katuseräästa. Päästjad kustutasid põlengu kell 17.53 ning laut hävis selles täielikult. Inimesed ega loomad viga ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

13. mail kell 21.13 said päästjad väljakutse Kose valda, kus Sõmeru külas põles kaks viljakuivatit. Päästjad lokaliseerisid põlengu kell 21.44 ning likvideerisid selle lõplikult kella 3.36-ks. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada puhkeruumist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

13. mail kell 19.08 teatati häirekeskusele põlevast sõidukist Viljandi linnas Kaalu tänaval. Päästjate saabudes põles elumaja vahetusse lähedusse pargitud sõiduk lahtise leegiga ning päästemeeskond kustutas selle kell 19.19. Tulekahju esialgseks tekkepõhjuseks saab pidada sõiduki tehnilist riket.

15. mail kell 20.08 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et tema Viljandi linnas Kirsi tänaval elav eakas ema on oma korteris kukkunud ning ei saa enam püsti. Kohale saabunud päästjatel õnnestus korterisse siseneda läbi keldriakna ning seejärel tuli lahti kangutada ka siseuks. Toast leitud abivajaja anti üle kiirabile.

Tartumaa

13. mail kell 23.54 helistati häirekeskusesse teatega, et Tartu linnas Vabaduse puiesteel asuvast kohvikust tuleb suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes, et tuld oli võtnud kohviku kööginurgas asuv söegrill ning kustutasid selle kell 1.03. Inimesi põlengu ajal kohvikus ei viibinud ning põlengu tekkepõhjuseks on selgitamisel.

14. mail kell 8.14 sai häirekeskus teate, et Elva vallas Verevi külas on taassüttinud nädal tagasi põlenud maja. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju kell 10.10 ning selle taassüttimise põhjus ei ole veel teada.

15. mail kell 20.12 helistas hädaabinumbrile Tartu linnas Anne tänaval asuva 9-kordse maja elanik ning teatas, et ühe kolmandal korrusel asuva korteri ukse alt immitseb suitsu, kuid ust keegi ei ava. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning tõid paksu suitsu täis korterist välja elaniku, kes anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Päästjad selgitasid, et suitsuallikaks osutus pliidil kõrbev pann, mille nad kraanikausis kustutasid. Seejärel ruumid tuulutati ning elanik, kelle tervisliku seisundi kiirabi rahuldavaks hindas, lubati tagasi koju.

Jõgevamaa

14. mail kell 16.51 helistati häirekeskusesse teatega, et Põltsamaa linnas Lossi tänava juures asuvas külmas jõevees ujub nooruk. Päästemeeskond tõi tüdruku kaldale kell 16.58 ning ta anti üle kiirabile.

15. mail kell 12.34 helistas häirekeskusesse Torma alevikus Lullikatku teel elav inimene, kes teatas, et tema korteris töötab vingugaasiandur. Kohale saabunud päästjad mõõtsid ruumides kõrgenenud vingugaasi sisalduse ning tuvastasid, et ilmselt oli ahjusiiber liiga vara suletud. Ruumid tuulutati ning elanik viga ei saanud.

Valgamaa

15. mail kell 4.26 teatati, et Valga linnas Võru tänaval asuvas kasutuseta hoones põleb prügi ning leek on juba uksest väljas. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju kell 5.

Võrumaa

15. mail kell 13.13 helistati häirekeskusesse teatega, et Kose alevikus Õuna tänaval asuva elumaja hoovis redutab juba mitmendat päeva rebane, kes oli üht elanikku ka pükstest kiskunud. Teatajale tundus, et loom ei ole terve. Kohale saabunud päästjatel ei õnnestunud rebast tabada, kuid tagaajamise käigus jooksis ta hoovist siiski metsa ära.


Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. mail kell 23.58 kiirustasid päästjad Narva-Jõesuu linna Puhkova külla, kus elumaja läheduses põletati bussiistmeid ja prahti. Järelevalveta jäetud tulekahju kustutati kell 00.55.

14. mail kell 12.09 anti häirekeskusele teada rabapõlengust Alutaguse vallas Vasavere külas. Raskesti ligipääsetavale põlengukoha leidsid päästjad UTV abil, pärast mida alustasid kohe kustutustöödega. Kella 19.14-ks õnnestus umbes 600 ruutmeetri suurune turbapõleng kustutada.

14.mail kell 12.27 tekkist tulekahju Kiviõlis Vabaduse puiesteel, kus kinnisel territooriumil põles kaks romubussi. Kell 14.11 said mõlemad romud veejugade abil kustutatud. Kuna valvekaameratest süütamist ei tuvastatud, menetlusuuringuid antud sündmuse kohta ei järgne.

14. mail kell 13.15 leidsid Jõhvi päästemeeskonna päästjad Jõhvi vallas Pajualuse külas lõkke, kus põletati prahti, porolooni, kummi ja muud keelatut. Päästjad kustutasid keskkonda ohustanud lõkke ning tegid lõkkemeistrile selgitustööd.

14. mail kell 14.38 leidis Narva päästemeeskond lõkepatrulli tehes Narvas Proletariaadi tänaval järelevalveta jäetud umbes kuue ruutmeetri suuruse lõkke, mille kohe ka kustutas.

14. mail kell 23.15 anti teada suurest lõkkest Narva-Jõesuu linnas Olginas. Päästjad leidsid kohale jõudes lõkkest kaks põlevat rehvi ning märkasid kaht metsa jooksnud isikut. Päästjad kustutasid lõkke kell 23.28, kuid lõkkemeistreid neil tabada ei õnnestunud.

15. mail kell 16.36 anti teada garaažipõlengust Narvas Puuvilla tänaval. Päästjate saabumise ajaks oli ühekorruseline 320 ruutmeetri suurune garaaž leekides ning süttinud oli ka hoone ümber umbes 200 ruutmeetrit kulu, mis kõigepealt kululuudade abil ära kustutati, et takistada maastikupõlengu levikut. Tulekahju likvideeriti kell 18.07. Esialgsel hinnangul võis tegemist olla süütamisega.

15. mail kell 18.40 anti häirekeskusele teada, et Lüganuse vallas Aidu-Liiva külas põles umbes pool hektarit kulu, mille päästjad kell 21.06 ATV abil ära kustutati. Suure tõenäosusega sai tulekahju alguse suitsukonist.

Lääne-Virumaa

13. mail kell 8.35 kutsuti päästjad appi Väike-Maarja valda Ebavere külla, kus kõrvalhoonesse oli end juba seitsmeks päevaks sisse seadnud noor mäger. Kuna külaline ei näidanud märke, et plaaniks tavapärasesse elukeskkonda tagasi kolida, püüdsid päästjad ta kahva abil kinni ning toimetasid loodusesse.

14. mail kell 16.12 käisid päästjad kustutamas keskkonda ohustanud lõket Rakvere vallas Karunga külas. Lisaks sellele, et lõkkes lõõmasid rehvid, tõrvapapp, vana mööbel, kile ja muu sodi, oli see tehtud ka hoonele liiga lähedale ning lõkkemeistril puudusid kustutusvahendid. Keskkonda reostanud lõkkest teavitasid päästjad ka Keskkonnaametit.

15. mail kell 00.40 anti häirekeskusele teada, et Haljala alevikus põles põllul autovrakk, mis mõeldud lindude peletamiseks. Päästjad kustutasid teelt umbes 500 meetri kaugusel lõõmanud masina käsikustutitega.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

15. mail kella 23.27 ajal oli lõke käest ära läinud Hiiumaa vallas Niidikülas, kus süttis umbes 200 ruutmeetrit kulu. Päästjad aitasid lõkke ja maastikupõlengu kell 23.45 ära kustutada.

Järvamaa

14. mail kell 17.15 anti kahest järelevalveta jäetud lõkkest teada Türi vallas Kurla külas. Imavere vabatahtlikud päästjad kustutasid tuleasemed kell 17.30.

Pärnumaa

14. mail kell 1.21 andis möödasõitja teada, et Pärnus Riia maanteel lõõmas haagiselamu. Päästjate saabumise ajaks oli tuld võtnud ka kulu ja metsaalune. Põleng likvideeriti kell 2.05. Haagissuvila hävis tules täielikult. Põlengu tekkepõhjust ei ole teada.

14. mail kella 17.33 ajal oli Häädemeeste vallas Metsakülas Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 150. kilomeetril teele kukkunud puu, mis sulges ühe sõidusuuna. Päästjate saabumise ajaks oli osa puust teelt eemaldatud, kuid päästjad viisid töö lõpuni, et tagada ohutu liiklemine.

14. mail kell 19.05 käisid päästjad abiks tubasele kassile, kes Pärnus Riia maanteel oli kodunt välja pääsenud ning otsustanud puu otsast maailma avastada. Kuna nelja meetri kõrguselt alla tulemine oli liiga pelutav, tuli päästjatel ronida päästeauto katusele ning hiirekuningas maa peale toimetada.

14. mail kell 20.23 anti häirekeskusele teada, et Pärnus Kooli tänaval oli kaheksakorruselise elumaja korteris ununenud omanikul televiisorit vaadates pliidile toit ning selle tagajärjel tekkinud palju suitsu. Omanik oli kõrbenud poti veega maha jahutanud, kuid päästjad tuulutasid kortermaja ning teavitasid naabreid juhtunust.

14. mail kell 20.57 kutsuti päästjad appi Tori valda Muti külla, kus 12-aastane noormees oli sõpradega heinapallidel turnides kukkunud nende vahele. Et jalgupidi kinni jäänud poiss lõksust välja aidata, tuli päästjatel ta kätes tõmmates üles vinnata ning seejärel viie meetri kõrguse pallivirna otsast redeli abil alla aidata. Õnneks noormees füüsiliselt viga ei saanud, küll aga oli ehmatus nii talle kui kamraadidele väga suur.

14. mail kell 22.37 teatati, et Pärnus Suur-Kuke tänaval põles naabri hoovis puuriit. Päästjate saabumise ajaks jõudsid kohal viibinud inimesed suurema põlengu ära kustutada, kuid päästjad viisid kustutustööd lõpuni. Esialgsel hinnangul tekkis tulekahju kompostikastis jäätmete komposteerumisel eralduvast soojusest, mis süütas kompostikasti ja see omakorda puuriida.

Raplamaa

14. mail kella 19.43 ajal oli oma kodus Raplas Pargi tänaval kukkunud eakas naine. Kuna uks oli lukustatud ning abi jõudmine temani oli takistatud, tuli päästjatel uks avada. Patsient anti üle kiirabimeedikutele. 

15. mail kell 14.52 kutsuti päästjad Märjamaa valda Jädivere külla, kus tanklas põles prügikonteiner. Tankla töötajad suutsid päästjate saabumise ajaks suuremad leegid summutada ja päästjatel jäi üle töö lõpuni viia. Esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse prügikonteinerisse visatud suitsukonist.

Saaremaa

14. mail kell 18.43 anti häirekeskusele teada, et Ansekülas oli süttinud kuur, mis oli ühendatud hobusetalliga, kust olid loomad välja viidud. Päästjad kustutasid tulekahju kell 22.05. Tööd raskendas asjaolu, et tules oli ka suur puuriit, mida tuli traktori abil laiali lammutada. Kokku oli tules hoone mõõtmetega 8x28 meetrit ja 180 ruumimeetrit küttepuid. Tulekahju tekkepõhjust ei ole teada.