Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. mail kell 12.37 laekus häirekeskusele teade, et Kristiine linnaosas Vihitaja tänaval põleb lahtise leegiga elumajade kõrval asuv prügimaja. Päästjate saabudes olid tuld võtnud kolm prügimajas asuvat konteinerit. Päästemeeskond kustutas tulekahju kell 12.57 ning seejärel kontrolliti üle ka majade trepikojad, kuhu suitsu õnneks levinud ei olnud.

Harjumaa

16. mail kell 23.53 teatati häirekeskusele, et Anija vallas Ülejõe külas põleb metsatuka vahetus läheduses mahajäetud kuur. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et hoones põlesid rehvid ning ehitusjäätmed ja kustutasid tulekahju kella 00.12-ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

17. mai varahommikul kell 6.51 teatati häirekeskusele, et Kehra linnas Kooli tänaval on kass end rõdule lukustanud ning omanikul ei ole võimalik kassi vabastamiseks rõduust seestpoolt avada. Kohale reageerinud päästjad püstitasid redeli, avasid rõduukse ning ulakas kass pääses tuppa tagasi.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

16. mail kell 17.58 helistas häirekeskusesse murelik vanaema, kelle 4-aastane lapselaps oli mänguhoos Tartu linnas Viljandi maanteel kõrgele puu otsa roninud ning ei saanud sealt enam alla. Kohale saabunud päästjad püstitasid redeli ning vabastasid lapse puu otsast kell 18.10. Kiirabi sekkumist ta ei vajanud.

16. mail kell 19.40 teatati, et Tartu linnas Sõpruse puiestee ringteel on heki seest tõusmas sinakat tossu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et lapsed, kes päästemeeskonna saabudes kohe plehku panid, olid heki sees aardejahti mänginud ning muuhulgas ka lahtise tulega ettevaatamatud olnud. Päästjad kustutasid heki keskel põlema süttinud pinnase kella 19.53-ks.

Võrumaa

16. mail kell 19.07 sõitsid päästjad väljakutsele Vastseliina alevikku Rahu tänavale, kus keskealine mees oli peaga vastu rõdu kukkunud ning viga saanud. Päästjad osutasid kannatanule kiirabi saabumiseni esmaabi.

Valgamaa

17. mail kell 00.00 said päästjad väljakutse Otepää valda Pilkuse külasse, kus tugeva tuule tõttu oli teele murdunud suur puu, mis ühe sõidusuuna sulges. Päästjad eemaldasid puu teelt kella 00.10-ks

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. mail kell 14.55 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Lehola tänaval põles garaaž. Päästjad kustutasid prahti ja vanu rehve täis kuhjatud garaažiboksi kell 15.10.

16. mail kell 16.02 kiirustasid päästjad Lüganuse valda Soonurme külla, kus oli leekides kahekorruselise elumaja katus ning tuli levinud ka teisele korrusele. Kella 19.40-ks olid päästjad kustutustööd lõpetanud. Põlengu hinnanguliseks pindalaks oli 100 ruutmeetrit. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse katusetöödest, kus kuumutati katusematerjali, mis süütas soojustuseks kasutatud saepuru. Päästesündmusele reageeris 5 põhiautot, 2 paakautot, vabatahtlike tulekustutus- ja päästeauto, juhtimisauto ja kiirabi. 

16. mail kell 17.25 andis hädasolev inimene teada, et oli oma kodus Narvas Suurel tänaval sulgenud köögiukse, kuid selle lukk oli teadmata põhjusel purunenud ning kööki tagasi omanik enam ei pääsenud. Kuna pliidil podises kompott, tuli päästjatel jõuga uks avada ja ohtlik olukord likvideerida.

Lääne-Virumaa

16. mail kell 21.01 käisid päästjad Väike-Maarja vallas Ebavere külas kustutamas põllul põlevat võsastunud kivihunnikut. Kuna kohapealt leiti süütevedelik ja muid esemeid, anti need süütamiskahtluse tõttu üle politseile.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

16. mail kell 22.13 anti häirekeskusele teada, et Haapsalus Niine tänaval oli kortermaja keldris tunda põlemise lõhna. Päästjad leidsid pärast saabumist eest keldriboksi, kus põles boksi sein, raamatud ja sisustus. Tulekahju kustutati kell 23.16. Kortermaja kontrolliti päästetööde järel üle ning elanikke teavitati juhtunust. Esialgsel hinnangul võis tegemist olla süütamisega.

Pärnumaa

16. mail kell 11.56 kutsuti päästjad appi Lääneranna valda Nurmsi külla Karuse-Kalli maantee 5. kilomeetrile, kus liiklust takistas teele kukkunud kahe rulli jagu kõdunenud heina. Päästjad vabastasid tee liiklusele kell 12.20.