Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. mail kell 14.58 helistas hädaabinumbrile Tallinna kesklinnas Poska tänaval jalutanud inimene, kes teatas, et sel tänaval asuva mahajäetud maja teisel korrusel on aknaraam kukkumisohus. Päästjad püstitasid saabudes redeli ning eemaldasid ohtlikult rippuva akna kell 15.07

18. mail kell 5.32 teatas Lasnamäe linnaosas Muhu tänaval elav inimene häirekeskusele, et tema abikaasa vajus voodist maha ning kuna tegemist on tugevalt ülekaalulise meesterahvaga, siis ei suuda ta ise teda tõsta. Teataja oli varasemalt abi palunud ka kahelt majas elavalt mehelt, kuid ka nende jõust ei piisanud. Väidetavalt majas rohkem mehi polnud. Kohale saabunud päästjad aitasid ülekaalulise mehe voodisse tagasi tõsta kell 5.46 ning kiirabi sekkumist ta ei vajanud.

Harjumaa

17. mail kell 18.27 teatati, et Lääne-Harju vallas Rummu alevikus põleb mahajäetud hoone. Kohale saabunud päästjad koostöös vabatahtlike päästjatega Kibunast kustutasid hoones põlenud rehvihunniku kell 18.55. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

17. mail kell 20.49 sõitsid Hüüru vabatahtlikud päästjad kustutama kulupõlengut Saue vallas Kiia külas. Ligikaudu 50 ruutmeetrile levinud kulupõleng kustutati kell 21.20

17. mail kell 22.06 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et tema Maardu linnas Keemikute tänaval elav keskealine sõbranna on oma korteris kukkunud ning juba hommikust saati abitus seisundis põrandal pikali. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid kannatanu üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad neljal korral abiks kiirabil, et aidata transportida raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente kiirabiautosse. Neist kahel korral Tartumaal ning ühel korral Viljandimaal ja Valgamaal.

Tartumaa

17. mail kell 10.47 teatati häirekeskusele, et Tartu linnas Ravila tänaval asuva 5-kordse elumaja ühes neljanda korruse korteris töötab suitsuandur ning trepikojas on tunda ka suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad koputasid uksele, mille avas vanaproua, kelle korter oli paksult suitsu täis. Selgus, et elanikul oli toit kõrbema läinud. Päästjad andsid vanadaami tervisekontrolliks üle kiirabile, kes tema seisundi rahuldavaks tunnistas ning pärast seda, kui päästjad korteri tuulutanud olid, sai elanik taas koju naasta. Kohale saabus ka eaka naisterahva poeg, kes ema juurde teda valvama jääda lubas.

Valgamaa

17. mail kell 12.54 helistas hädaabinumbrile Tõrva linnas Väike-Aia tänaval elav naisterahvas, kes ütles, et kukkus poest tulles koduvärava ette maha ega saa enam püsti. Kohale saabunud päästjad aitasid veidi ülekaalulise vanaproua püsti ning toimetasid ta tuppa. Kiirabi sekkumist ta õnneks ei vajanud.

17. mail kell 16.29 sai häirekeskus teate, et Otepää linnas Hurda tänaval on meesterahvas kukkunud ning ei saa enam püsti, kuna jalg hirmsasti valutab. Päästjad tuvastasid saabudes, et veidi purjutanud isikul oli jalg krampi tõmmanud ning sügeles veidi, kuid üldiselt tundis end hästi ning kiirabi sekkumist ei vajanud. Päästjad toimetasid meesterahva koju toibuma.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. mail kell 19.25 anti häirekeskusele teada, et Narvas Kadastiku tänaval olid tules kõrkjad. Päästjad leidsid pärast kohale jõudmist eest umbes 200 ruutmeetri suuruse kõrkjapõlengu, mis oli alguse saanud lõkke tegemisest. Kell 19.44 oli tulekahju likvideeritud.

Lääne-Virumaa

18. mail kell 1.43 anti teada, et Kadrina vallas Jõepere külas Assamalla-Kadrina maantee 10. kilomeetril on sõiduteel surnud metssiga. Kadrina vabatahtlikud päästjad leidsid aga sündmuskohale jõudes eest surnud jänese, kes teeserva toimetati, et ta liiklejaid ei häiriks.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. mail kell 7.20 anti häirekeskusele teada, et Türil Hariduse tänaval olid elektrikilbi taga hakanud kärssama elektrijuhtmed. Pärast seda, kui elektrikud voolu välja lülitasid, said päästjad puidust vaheseina avada ning selle taga toimunud põlengu kustutada. Esialgsel hinnangul põhjustas tulekahju seina sisse tehtud pikendusjuhtme ühendus.

Läänemaa

17. mail kell 16.48 andis tähelepanelik inimene teada, et Haapsalus Raudteetammi teel tegid teismelised rohealal suurt lõke, ning hindas seda tugeva tuule tõttu ümbruskonnale ohtlikuks. Kohale kiirustanud päästjaid nähes pistsid lõkkemeistrid putku. Päästjad aga kustutasid tulekolde nelja ämbritäie veega.

Pärnumaa

17. mail kella 9.20 ajal käisid päästjad kustutamas põlevat prügikasti Pärnus Väike-Jõe tänaval. Prügikast oli vastu puidust kuuriseina ning ohustas hoonet.

Raplamaa

18. mail kell 7.59 kutsus abi Rapla valla Kuimetsa küla Vahastu tee elanik, kes oli voodis suitsetades süüdanud teki ja padja. Enne päästjate saabumist suutis liikumisraskustega inimene teki ja padja voodist välja visata. Päästjad tõid kannatanu korterist välja ning andsid üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas. Päästesündmus lõpetati kell 9.