Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-23. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. mail kell 13.43 teatati, et Pirita linnaosas asuva jõe silla juures on suur valge lind kalaloenduri võrku kinni jäänud. Kohale saabunud päästjad leidsid eest tiirlaste sugukonda kuuluva väikese jõetiiru, kelle nad võrgust kella 14.23-ks vabastasid.

20. mail kell 15.24 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Läänemere teel asuva kortermaja elanik ning teatas, et tema alumise naabri juurest tuleb suitsu, mille alla mattunud juba terve trepikoda. Kohale saabunud päästjate koputusele avas ukse vanem naisterahvas, kel oli toit pliidil kõrbema läinud. Päästjad tuulutasid korteri ning viisid vanaprouale läbi tuleohutusalase selgitustöö. Seejärel võtsid päästjad ühendust eaka naise tütrega, kes lubas oma ema korterisse esimesel võimalusel paigaldada ka sealt puudunud kohustusliku suitsuanduri.

20. mail kell 21.25 helistasid häirekeskusesse kaks 10-aastast tüdrukut, kes olid Tallinna kesklinnas Kanuti aias asuvasse WC-sse kinni jäänud. Kohal olnud munitsipaalpolitsei rahustas tüdrukuid päästjate saabumiseni, kes ukse kella 21.30 paiku jõuga avasid. Tüdrukutega oli kõik korras.

20. mail kell 22.04 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Sinimäe tänaval põleb mahajäetud ühekordne kivimaja. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et tulekahju ei olnud mitte hoones, vaid hoone kõrval, kus põlesid vanad rehvid ja muu ohtlik prügi ning kustutasid selle kell 22.17

22. mail kell 02.29 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Pae tänaval asuva viiekordse elumaja elanik, kes teatas, et tema korter on suitsu täis ning ta ei saa aru, kust see tuleb, sest tema enda korter ei põle. Päästjad leidsid saabudes ühe kolmandal korrusel asuva korteri, kus toimus toidukõrbemine. Ohtlik olukord likvideeriti kell 02.57 ning alkoholijoobes magav korterielanik selles viga ei saanud. Korteris puudus kohustuslik suitsuandur.

22. mail kell 19.26 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Paldiski maanteel on kiirabibrigaad raskes seisundis patsiendiga liftis kinni. Päästjad avasid 8. ja 9. korruse vahele kinni jäänud lifti uksed kell 19.40 ning aitasid meedikud koos patsiendiga kiirabiautosse transportida. Selleks ajaks jõudis lõpuks kohale ka liftiavarii tehnik, kes tõsteseadme remondiga edasi tegeles.

Harjumaa

20. mail kell 17.35 valis hädaabinumbri 12-aastane laps, kes teatas, et tema Saue vallas Tuula külas asuv maja põleb ning naabrimees püüab seda kustutada. Päästjate saabudes olid inimesed hoonest väljas ning samuti olid elamisest välja toodud loomad. Päästemeeskond likvideeris maja teisel korrusel aset leidnud põlengu kella 18.28-ks ning selle tekkepõhjus ei ole veel selgunud.

20. mail kell 21.38 teatati, et Kiili vallas Vaela külas põleb lõke, millest eritub ohtralt musta suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et järelevalveta lõkkes põletati puitu, plastikut, metalli ja autovrakki. Päästjad üheskoos vabatahtlike päästjatega Sakust kustutasid keskkonda saastava lõkke kella 22.26-ks.

21. mail kell 00.11 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Vasalemma alevikus põleb kahekordne eramaja. Päästjate saabudes olid inimesed majast väljunud ning hoone esimesel korrusel aset leidnud tulekahju lokaliseeriti kella 01.31 paiku. Seejärel asuti otsima võimalikke lisatulekoldeid ning põleng likvideeriti lõplikult kell 02.22. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

21. mail kell 12.55 saabus häirekeskusele teade, et Saue vallas Ellamaa külas põleb elumajade vahetus läheduses asuv laudahoone. Päästjate saabudes põles lauda üks osa lausleegiga ning päästjad asusid esmalt tulelevikut piirama, et see elumajadeni ei jõuaks. Kella 13.28 paiku õnnestus päästjatel tulekahju lokaliseerida ning põleng likvideeriti lõplikult kell 14.57. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada laudast 50 meetri kaugusel asunud väikesest järelevalveta lõkkest. Tulekahju täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

21. mail kell 13.12 teatati häirekeskusele, et Harku vallas Vahi külas põleb turbaväli. Päästjad hindasid saabudes põlenguala suuruseks ligikaudu 2000 ruutmeetrit ning kustutasid selle kella 15 paiku. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada mootorsõidukist lendunud sädemetest.

21. mail kell 13.44 helistas häirekeskusesse Saku vallas Männiku külas jalutanud inimene ning teatas, et põlema on süttinud metsaalune maastik. Päästjate saabudes põles maastik umbes 30 ruutmeetri ulatuses ning põleng likvideeriti kell 14.56. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada ühe puu alt leitud elektrilisest tõukerattast. Täpne tekkepõhjus ei ole veel selge. 

21. mail kell 18.43 helistas häirekeskusesse Rae külas Arturi teel elav lapsevanem, kes teatas, et tema viieaastase tüdruku sõrm on mänguasja sisse kinni jäänud. Päästjad vabastasid saabudes lapse näpu plastikust mängukella ketta ja korpuse vahel kella 19.31-ks ning kiirabi teostas talle tervisekontrolli.

22. mail kell 11.02 teatati häirekeskusele, et Viimsi vallas Laiakülas on väike varesepoeg aia vahele kinni jäänud ning suured varesed ründavad teda. Päästjad aitasid näpitsaid kasutades varesepoja aia vahel välja kella 11.20-ks

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

20. mail kell 20.13 sõitsid päästjad Põlva linna Ringtee tänavale, kus tugeva tuule tõttu oli teele kukkunud suur puu, mis mõlemad sõidusuunad sulges. Päästjad eemaldasid liiklustakistuse teelt kella 20.22-ks

21. mail kell 19.50 sai häirekeskus teate, et Põlva vallas Puuri külas põleb keset põldu lõke, mis süüdanud ka ümberasuva maastiku. Päästjad kustutasid järelevalveta lõkke kella 20.08-ks

Tartumaa

20. mail kell 21.19 teatati, et Kambja vallas Vana-Kuuste külas põleb kahekordse maja sein. Päästjate saabudes olid inimesed käsikustuti abil leegid maha saanud ning inimesed ohus ei olnud. Päästjad teostasid järelkustutuse ning kontrollisid üle kogu hoone. Õnneks põleng hoone sisse levinud ei olnud. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada katlamaja korstnas aset leidnud tahmapõlenguga, mis võis süüdata korstna juurde ladustatud prügi ja euroalused. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel. 

20. mail kell 22.22 sai häirekeskus teate, et Kastre vallas Unikülas on põlema süttinud sõiduauto. Päästjate saabudes oli juht autos väljas ning lahtise leegiga põlenud sõiduk kustutati kell 23.06. Auto mootoriruum ja salong hävisid tules täielikult. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

21. mail kell 01.02 helistati häirekeskusesse teatega, et Tartu linnas Narva maanteel põleb kahekordne elumaja. Päästjate saabudes olid ühe teise korruse korteri aknast leegid väljas, kuid sealne elanik õnneks välja saanud. Tulekahju, mis oli korterist levinud ka pööningule kustutati kell 02.36. Elanikuga vesteldes selgus, et tal oli toit pliidil põlema läinud ning hoolimata sellest, et ta püüdis seda veega kustutada, süttis peagi kogu köök.

21. mail kell 16.13 saabus häirekeskusele kõne Tartu linnast Uuelt tänavalt, kus koerakutsikas oli metallvärava vahele kinni jäänud. Kohale saabunud päästjad tegid metallaia ühe ava suuremaks, et kutsikas kätte saada ning kella 16.27 ajal see ka õnnestus.

22. mail kell 14.41 sõitsid päästjad eemaldama Nõo vallas Vissi külas tugeva tuule tõttu teele murdunud puud, mis sulges mõlemad sõidusuunad. Päästjad eemaldasid puu teelt kella 15-ks.

22. mail kell 18.09 helistati häirekeskusesse teatega, et Kastre vallas Kriimani külas tuleb saunamaja korstnast ja räästa alt suitsu. Päästjate saabudes olid saunamaja katusest leegid väljas ning tulekahju kustutati kell 19.35. Inimesed põlengus viga ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Viljandimaa

21. mail kell 11.37 said päästjad väljakutse Mulgi valda Karksi-Nuia linna, kus Aasa tänaval tegid lapsed hoovis lõket, mis tugeva tuule tõttu teataja sõnutsi ohtlik oli. Kohale saabunud päästjad päästjad kustutasid lõkke kell 12.10 ning kaks last, kelle vanemaid kodus ei olnud, jooksid minema.

22. mail kell 11.47 sai häirekeskus teate, et Viljandi vallas Hendrikumõisa külas on meesterahvas kartulipõllul traktori alla kinni jäänud. Kohale saabunud päästjad vabastasid mehe traktori raskuse alt kella 12 paiku ning andsid ta üle kiirabile.

Valgamaa

22. mail kell 18.58 helistas häirekeskusesse Otepää vallas Nõuni külas elav inimene, kes teatas, et tema tehtud lõke on käest ära läinud ning ta ei saa selle kustutamisega hakkama. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et isik põletas lõkkes riideid, rehve, juhtmeid ja muud prügi ning kustutasid keskkonda saastava lõkke kell 19.36.

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel üheksal korral abistamas kiirabi raskete ja raskes seisus patsientide transportimisel (Tartumaal ja Võrumaal ühel korral, kahel korral Valgamaal ja Võrumaal ning kolmel korral Viljandimaal).

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. mail kell 9.55 märkas aiamaal viibinud inimene põllult kerkivat suitsu Kohtla-Järvel Siidisuka tänaval. Päästjatel tuli kustutada umbes 250 ruutmeetri suurune kulupõleng.

20. mail kell 13.02 anti häirekeskusele teada, et Toila vallas Saka külas põlesid põõsad ja kulu mõlemal pool Tallinn-Narva maanteed. Kustutustööde ajal reguleerisid politseipatrullid maanteel liiklust. Merepoolsele põlengule suudeti piir panna kell 14.13 ning Kohtla-Järve poolsele kell 16.09. Kokku oli tulekahjust haaratud neli hektarit maastikku. Esialgsetel andmetel võib tegemist olla süütamisega

20. mail kell 13.47 oli toidukõrbemise lõhna tunda Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Estonia puiestee kortermajas. Omanik oli aga nii sügavas unes, et ei kuulnud tööle rakendunud suitsuandurit ega ka naabrite ja päästjate koputamist. Õnneks ärkas kokkaja enne, kui päästjad oleksid ukse jõuga avanud. Ohtlik olukord likvideeriti ning päästjad nõustasid kokka ning manitsesid söögitegemise jaks kööki jääma.

20. mail kell 13.55 palus naaber päästjaid appi Narva Sireli tänavale, kus tema arvates eiras naaber lõkketegemise nõudeid. Päästjad sedastasid, et tõepoolest oli tünni tehtud lõke hoonele liiga lähedal ning palusid omanikul tulekolde kustutada, mida viimane ka tegi.

20. mail kell 17.21 anti häirekeskusele teada, et Narvas Jõe tänaval põles lahtise leegiga kolmekorruseline eramaja. Tulekahjule pandi piir kell 20.56. Kokku oli põlengust haaratud umbes 200 ruutmeetrit pinda. Põlengus sai kannatada paarismaja mõlemad eluruumid ning ühele poole hoonet ehitatud kõrvalhoone, kus hoiti lakke ja värve, millest tulekahju ka alguse võis saada. Inimesi tulekahju ajal majas ei viibinud.

21. mail kell 15.25 puhkes Toila vallas Konju külas turbapõleng. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks, et rabas oli neli suuremat põlengukohta, mille kustutamiseks kasutati kuut veejuga. Kella 18.39-ks õnnestus päästjatel umbes 500 ruutmeetri suurune tulekahju kustutada.

21. mail kella 15.52 ajal kiirustasid päästjad kustutama kuuri Narva Raudtee tänavale. Umbes 24 ruutmeetri suuruse kivist hoone põleng kustutati kell 17.22. Kuurist leiti gaasiballoon, rehvid ja prahti.

21. mail kella 22.50 ajal käisid päästjad Alutaguse vallas Kurtna külas kustutamas põllul põlenud sõiduautot. Kell 23.29 olid päästetööd lõpetatud ning politsei teavitanud masina omanikku.

22. mail kell 13.39 teatati kasutuseta jäetud ühekorruselise hoone põlengust Kohtla-Järvel Põllu tänaval. Päästjad kustutasid tulekahju kell 14.53.

22. mail kella 14.27 anti teada, et Toila vallas Konju külas põleb turbane pinnas. Kella 20.23-ks sai umbes poole hektari suurune põleng kustutatud. Esialgsel hinnangul puhkes maastikupõleng mootorsõiduki summutist lendunud sädemest.

22. mail kell 15.36 tuli päästjatel sõita kustutama umbes 200 ruutmeetri suurust kulupõlengut Narva-Jõesuusse Pargi tänavale.

22. mail kella 16.00 ajal käisid päästjad kontrollimas ohutusnõuetele mitte vastavat lõket Jõhvi vallas Sompa külas. Päästjad kustutasid ohtliku tuleaseme ning viisid läbi selgitustöö.

22. mail kell 20.39 anti häirekeskusele teada, et Narvas Viru tänaval oli kortermajas tööle rakendunud suitsuandur. Päästjad leidsid saabumise järel nii ühes korteris kõrbeva toidu kui ka vannitoas magava omaniku. Söögivalmistajat nõustati ohutu toiduvalmistamise põhitõdedes – kui teed sööki, jää kööki.

22. mail kella 23.23 paiku käisid päästjad kustutamas kulupõlengut Sillamäel Tallinna maanteel, kus oli tulest haaratud umbes 400 ruutmeetrit pinnast. Arvatavasti sai põleng alguse hooletust suitsetamisest.

Lääne-Virumaa

21. mail kell 10.02 anti häirekeskusele teada, et Vinni vallas Rahkla külas oli süttinud ekskavaator. Päästjad kustutasid kella 12.32-ks lausleegiga põleva masina. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

21. mail kella 14.55 ajal oli põleng tekkinud veoauto hakkepuidu koormas. Masin ise oli Viru-Nigula vallas Pikaristi külas Tallinn-Narva maantee 114. kilomeetril. Päästjate saabumise ajaks oli tossav haagis sõidukist lahti ühendatud ning kustutustööd lõpetati kell 16.54. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada haagise rattalaagri rikkest. Juht õnnetuses viga ei saanud.

21. mail kell 16.14 kutsuti päästjad Tapale Hiie tänavale, kus põles lammutatud hoonest ladustatud materjal. Päästjad pidid tulekahju lõplikuks kustutamiseks hunniku ümber tõstma. Kell 17.34 oli põleng kustutatud.

21. mail kella 20.00 ajal käisid päästjad kustutamas tossavat prügikonteinerit Tapa vallas Lehtse alevikus Keskuse tänaval.

21. mail kell 21.03 said Võsu vabatahtlikud päästjad väljakutse Haljala valda Koljaku külla, kus teele kukkunud puu oli sulgenud mõlemad sõidusuunad.

21. mail kell 23.35 kutsuti päästjad Haljala valda Pehka külla, kus põles lahtise leegiga sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu ning tõmbasid pooleldi kraavis olnud masina elektrikarjusest eemale sõidutee pervele. Kohapeal selgus, et auto oli mõeldud lindude peletamiseks ning omanik plaanis selle viia vanaraua kokkuostu.

22. mail kell 16.42 käisid päästjad kustutamas põlevaid põhuvaalusid Rakvere vallas Järni külas. Tulekahju lähedalasuvat metsa ei ohustanud ning leegid summutati kell 18.38.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

21. mail kell 14.56 kiirustasid päästjad Järva valda Jalgsema külla, kus põlev kulu oli süüdanud ka kolm vana aidahoonet. Päästjad kustutasid hooned ning UTV abil ka umbes 1100 ruutmeetrit maastikku. Tulekahjule pandi piir kell 15.56. Hooned hävisid põlengus täielikult. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse lõkkest.

21. mail kell 22.59 kutsuti päästjad Järva valda Vao külla, kus Mäeküla-Koeru-Kapu maantee 17. kilomeetril oli teele kukkunud puu, mis sulges ühe sõidusuuna. Päästjad saagisid puu ning vabastasid tee liiklusele kell 23.10.

22. mail kell 16.00 anti teada, et Järva vallas Jalalõpe külas oli tulekahju elumajas. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks, et hoones põles voodi, mis kustutati ning loputamiseks välja viidi. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

23. mail kell 6.08 kiirustasid päästjad väljakutsele Koeru alevikku Aru tänavale, kus oli süttinud väliköök. Päästjad avasid katusealuse, et umbes üheksa ruutmeetri suurune põleng kustutada. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada väliköögi kõrval metalltünnis tehtud lõkkest.

Pärnumaa

22. mail kell 16.42 andis tähelepanelik inimene teada, et Põhja-Pärnumaa vallas Oese külas oli märgata rabast tossu tõusmas. Päästjad leidsid eest umbes viie ruutmeetri suuruse turbapõlengu, mis kohe kustutati. Kuna sündmuskohal oli näha ATV jälgi, võib arvata, et masin võis tulekahju ka põhjustada. Päästjad kontrollisid ümbruskonna üle, kuid teisi tulekoldeid ei avastanud.

Saaremaa

20. mail kell 17.09 teatati häirekeskusele, et Saaremaa vallas Abruka sadama lähedal Liivi lahel läks ümber paat kolme isikuga pardal. Abruka vabatahtlikud merepäästjad toimetasid hätta sattunud 40-, 37- ja 30-aastased mehed Roomassaare sadamasse ja andsid üle kiirabibrigaadile, kes nad Kuressaare haiglasse toimetas.

21. mail kell 6.04 oli Kärla alevikus Lasteaia tänaval süttinud sõiduauto, mis päästjate saabumise ajaks lõõmas lahtise leegiga. Päästjad kustutasid põlengu kell 6.50. Kahjuks hävis masin tulekahjus täielikult. Esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse elektririkkest.