Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

23. mail kell 16.42 sõitsid päästjad Nõmme linnaosasse Männiku teele, kus oli aset leidnud liiklusõnnetus. Sõidukiga vastu posti sõitnud inimene aidati päästjate poolt autost välja ning anti üle kiirabile. Seejärel eemaldasid päästjad sõiduki süttimisohu. Sündmusega tegeles edasi politsei.

23. mail kell 18.37 teatati, et Lasnamäe linnaosas Paasiku tänaval asuva üheksakordse elumaja trepikojas on tunda põlemise lõhna. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteri, kus oli aset leidnud toidukõrbemine, mida eakas elanik ise aga ei tunnistanud. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra, tuulutasid elamise ning paigaldasid vanainimese korterisse seal varem puudunud kohustusliku suitsuanduri. Lisaks viidi elanikule läbi põhjalik tuleohutusalane selgitustöö.

24. mail kell 08.37 saabus häirekeskusele teade hädaolukorras varesest, kes Nõmme linnaosas Lemmiku tänaval vihmaveerenni kinni oli jäänud. Päästjad avasid saabudes mõned torukonstruktsioonid ning lind pääses vabadusse kella 09.04 ajal.

Harjumaa

23. mail kell 11.56 helistas hädaabinumbrile lapselaps, kelle Jõelähtme vallas Loo alevikus elav vanaema ei vastanud telefonile ega uksekoputustele. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid seal põrandal pikali maas lebava naisterahva üle kiirabile.
Päästjad käivad sageli väljakutsetel, kus vanemad üksi elavad inimesed on kodus kukkudes viga saanud ning ei suuda enam ise püsti saada ega liikuda. Halvemal juhul ootab kannatanu abi tunde, enne kui keegi naabritest või möödujatest appihüüdeid kuuleb või mõni lähedane hädasolijast teada saab. Eakate ja liikumisraskustega inimeste kodud on kasulik tõsiste tagajärgedega kukkumiste ennetamiseks kohandada. Selleks saab abi ja nõu küsida linna sotsiaalabiosakonna töötajatelt.

23. mail kell 18.17 sõitsid Kibuna vabatahtlikud päästjad kustutama kulupõlengut Lääne-Harju vallas Rummu alevikus. Ligikaudu 50-le ruutmeetrile levinud maastikupõleng sai vabatahtlike päästjate poolt kustutatud kella 18.59-ks.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

23. mail kell 21.05 sai häirekeskus teate, et Viljandi linnas Vikerkaare tänaval põleb grillahi. Päästjate saabudes oli tulekahjust teatanud naaber ka ise kohal ning ütles, et ahju omanikke kodus ei ole. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põlenud grillahju, mis oli osaliselt süüdanud ka kõrval paikneva puuriida kella 21.21 ajal ning grillahi hävis selles täielikult.

Võrumaa

23. mail kell 21.27 käisid päästjad kustutamas maastikupõlengut Võru vallas Tabina külas. Ligikaudu 150-le ruutmeetrile laiunud põlenguala kustutati kella 22.09-ks ning esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada mootorsõidukist lendunud sädemetest.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kahel korral Viljandimaal abistamas kiirabi raskete patsientide transportimisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. mail kell 15.03 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Ahtme linnaossa Altserva tänavale, kus põles umbes 200 ruutmeetrit kulu. Päästjad kustutasid põlengu kululuudadega 20 minutit pärast väljakutse saabumist.

23. mail kella 15.29 ajal avastasid päästjad korduvalt põlenud ala üle kontrollides Toila vallas Konju külas turbapõlengu. Tulekahju oli kahes koldes ning kokku haaranud 250 ruutmeetrit pinnast. Põleng kustutati kell 20.03. Tulekahju võis alguse saada mootorsõiduki summutist lendunud sädemest.

23. mail kell 17.59 anti häirekeskusele teada, et Jõhvi vallas Tammiku alevikus Tamme tänaval nähti lapsi süütamas hanede peletamiseks põllule paigaldatud autovrakki. Päästjate saabumise ajaks oli masin leekides ning see kustutati kell 18.32. Politseipatrull oletatavaid süütajaid ei avastanud.

Lääne-Virumaa

23. mail kell 11.31 kutsus kinnistu omanik päästjad appi Rakvere valda Taaravainu külla, kus kõrgel puu otsas oli juba kolm päeva konutanud võõras kass. Päästjad aitasid looma puu otsast alla.

23. mail kell 12.41 oli tugevat suitsulõhna tunda kortermajas Tamsalus G. Lurichi tänaval. Kohale kutsutud päästjad leidsid korteri, kus kedagi kodus polnud, kuid toit kõrbes pliidil. Päästjad eemaldasid tossava poti ning tuulutasid elamise. Mõne aja pärast saabus koju ka maale sõitnud perenaine, kellele selgitati toiduvalmistamise ohutusreegleid. Korteris puudus kohustuslik suitsuandur.

23. mail kella 17.11 ajal märgati metsa seest tõusmas suitsu Haljala vallas Vihula külas. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest heinapõllu, kus omanik oli otsustanud vana heina põletada. Kuigi käepärast oli ka kastmisvoolik, siis 100 ruutmeetri suuruse maa-ala kustutamiseks sellest ilmselgelt ei piisanud ja päästjatel tuli põlengu likvideerimiseks kasutada kaks tonni vett. Sündmusele pidi reageerima ka politsei, kuna alepõllunduse viljeleja keeldus isikuandmete tuvastamisest.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

23. mail kell 16.58 toimus kolme sõiduauto vahel liiklusõnnetus Pärnus Kuninga tänaval. Päästjad eemaldasid sõidukitelt süttimisohu ning katsid teele valgunud kütuse absorbentainega. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Saaremaa

23. mail kell 22.25 kutsuti päästjad Kuressaarde Koidu tänavale, kus naabri hoovist tuli palju häirivat suitsu. Päästjad leidsid eest järelevalveta jäetud lõkke, kuhu visatud värske rohi häiriva ning ümbrust ohustava olukorra põhjustas. Päästjad kustutasid tulekolde.