Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-25. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. mail kell 17.25 helistas hädaabinumbrile vanem meesterahvas Lasnamäe linnaosast Mahtra tänavalt ning ütles, et tema näpp on paistes ja ta ei saa kuidagi ise kätte kuldsõrmust, mis haiget teeb. Kohale saabunud päästjad aitasid meesterahval sõrmuse eemaldada kella 17.34-ks ning andsid ta seejärel tervisekontrolliks üle kiirabile.

24. mail kell 17.51 helistas häirekeskusesse Haabersti linnaosas Õismäe tee kortermajas elav isa, kes teatas, et läks korraks rõdule ning tema 2,5-aastane laps sulges rõduukse seestpoolt. Päästjad püstitasid saabudes redeli, mille abil rõdule pääseda ning avasid ukse kella 18.32 ajal. Isa sai lapse juurde, kellega oli kõik õnneks korras.

24. mail kell 21.30 teatati häirekeskusele, et Kristiine linnaosas Mustamäe teel asuvas pargis põleb leegiga suur puu. Päästjad kustutasid puu kella 21.52-ks.

25. mail kell 06.46 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Magdaleena tänaval põleb kahekordne mahajäetud maja. Päästjate saabudes oli terve hoone katusealune suitsu täis ning esmalt alustasid päästjad kogu hoone kontrollimisega, et veenduda seal viibida võivate inimeste ohutuses. Õnneks inimesi majast ei leitud ning tulekahju likvideeriti lõplikult kell 08.51. Sündmusele olid kaasatud päästemeeskonnad Kesklinnast, Lillekülast ja Nõmmelt. Liiklus Magdaleena tänaval oli kustutustööde ajal suletud ning avati kella 09.12 paiku. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

24. mail kell 14.03 saabus häirekeskusele teade, et Maardu linnas Lao tänaval on laohoonete juures näha leeki ning musta suitsu. Kohale reageerinud päästjad tuvastasid, et laohoonete juures põleb ligikaudu 700 ruutmeetrit maastikku ning kustutasid selle kella 14.46-ks. Hooned kannatada ei saanud ning põlengu tekkepõhjus ei ole veel selge.

24. mail kell 14.11 teatas Anija vallas Lehtmetsa külas elav inimene, et tema kass on ventilatsioonišahti kukkunud. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et kass oli kinni esimese korruse ja keldri lae vahel ning püüdsid teda sealt välja saada. Kahjuks kohe see ei õnnestunud, mistõttu tuli päästjatel ventilatsioonilõõri veelgi suuremaks lammutada ning seejärel jäi kassi omanik oma lemmikut keldrisse toiduga meelitama. Kuna kass aga siiski välja tulla ei jaksanud, kutsus loomaomanik päästjad tagasi kella 17.11 paiku ning kella 18.06 paiku said päästjad ta lõpuks kätte. Kassiga oli kõik korras.

24. mail kell 17.32 teatati, et Harku vallas Tabasalu alevikus põleb mahajäetud maja kelder. Kohale saabunud vabatahtlikud päästjad Tabasalust tuvastasid, et keldri juures põles kulu ja praht umbes 6 ruutmeetri ulatuses ning kustutasid selle kell 18.09. Õnneks tuli hoonesse levida polnud jõudnud.

24. mail kell 20.59 teatati, et Saku vallas Männiku külas põleb Pääsküla raba pinnas, mille lähedal ka veidi põlenud elektritõukeratas. Kohale saabunud päästjad kustutasid ligikaudu 20-le ruutmeetrile levinud maastikupõlengu kella 22.12-ks ning selle tekkepõhjus ei ole selge.

25. mai öösel kell 03.03 sai häirekeskus teate, et Harku alevikus Instituudi teel põlevad elumaja kõrval prügikonteinerid ning sõiduauto. Päästjate saabudes olid leekides juba kolm konteineri kõrvale pargitud autot. Tulekahju likvideeriti kell 04.22 ning kaks sõidukit hävis selles täielikult. Tulekahju esialgseks tekkepõhjuseks saab päästetööde juhi hinnangul pidada prügikonteinerisse visatud kustutamata suitsukoni. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel. Kustutustöödel osalesid lisaks kutselistele päästjatele ka vabatahtlikud päästjad Tabasalust ja Hüürust.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

24. mail kell 13.35 helistas häirekeskusesse Valga vallas Tõlliste külas elav inimene ning teatas, et tema kass on kanalisatsioonikaevus kinni. Päästjad ruttasid kohale ning aitasid kassi umbes 3 meetri sügavusest kaevust välja kella 13.50-ks. Kass viga ei saanud.

Tartumaa

24. mail kell 20.36 sai häirekeskus teate, et Tartu linnas Tüve tänaval põleb garaažide läheduses asuv vana mahajäetud puidust suvila. Päästjad kustutasid põlengu kell 20.58 ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

24. mail kell 23.12 teatati, et Tartu linnas Teguri tänaval levib palju heledat tossu. Päästjad leidsid saabudes eest punkri, mille sees põles diivan ning kustutasid selle kella 23.29-ks.

25. mail kell 08.47 saabus häirekeskusele teade tulekahjust Tartu linnas Jänese tänaval, kus põles tootmishoones asuv värvikamber. Päästjate saabudes olid kõik inimesed hoonest väljas ning tulekolle avastati värvikambri ventilatsioonišahtist. Põleng likvideeriti kell 09.20 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

Jõgevamaa

25. mail kell 07.11 teatati tulekahjust Põltsamaa vallas Altnurga külas, kus põles lahtise leegiga elumaja kõrval asuv abihoone. Päästjate saabudes olid leekides juba kaks kõrvalhoonet, kuid vanem naisterahvas oli elumajast ise välja saanud ning kiirabi teostas talle kohapeal tervisekontrolli. Päästjad alustasid kustutustöid eesmärgiga kaitsta eluhoonet ning veel ühte kõrvalhoonet ning lokaliseerisid põlengu kella 07.56 ajal. Tulekahjus hävis täielikult üks abihoone, milles hoiti aiatehnikat ning teine abihoone hävis tulekahjus umbes 50% ulatuses. Järelkustutustööd ning võimalike lisatulekollete otsimine lõpetati kella 07.56 ajal ning tulekahju likvideeriti lõplikult kell 10.12

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. mail kella 11.32 ajal anti häirekeskusele teada Narvas Joaoru supelrannas ujuma läinud ja vee alla vajunud naisest. Sündmusele reageerisid päästjad, kiirabi ja politsei. Kohale jõudnud päästjad tõid vees hulpinud 68-aastase naise kaldale, kuid tema elustamine ei andnud tulemust. Naise uppumise täpsemad asjaolud on selgitamisel.

24. mail kell 15.14 kutsuti päästjad kustutama kulupõlengut Kohtla-Järvele Käva haljasalale, kus oli tules umbes hektari suurune maa-ala. Päästjad kustutasid UTV ja kululuudade abil tulekahju kell 17.07.

24. mail kella 15.19 ajal leidsid päästjad turbaväljade kontrollimise käigus Toila vallas Konju külas kaks tulekollet. Kahe ja ühe ruutmeetri suurused kolded kustutati ning ümbruskond kontrolliti üle.

24. mail kell 17.43 andis häiritud kodanik teada, et Narvas Betooni tänaval põletas juba paar tundi meesterahvas rohkel tossu eritanud juhtmeid. Päästjate saabudes pani lõkkemeister putku ning jättis metalltünnis põlevad elektrijuhtmed päästjatele kustutada. Keskkonda ohustanud tegevusest teavitati Keskkonnaametit.

24. mail kell 19.08 oli kulupõleng Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ritsika väikekohas. Päästjad kustutasid kululuudade abil umbes 2000 ruutmeetri suuruse põlengu kell 20.36.

24. mail kell 21.47 anti juhtmete põletamisest teada Toila vallas Konju külas. Päästjad leidsid saabudes eest kaks lõkkemeistrit, kes kohe ise keskkonda kahjustanud tulekolde kustutasid. Päästjad selgitasid, et lõkkes on lubatud põletada vaid pappi, paberit ja immutamata puitu.

Lääne-Virumaa

24. mail kell 14.03 anti häirekskusele teada maastikupõlengust Kadrina vallas Ridakülas. Kuna Tulekahju oli raudtee vahetus läheduses, suleti rongiliiklus umbes pooleks tunniks. Päästjatel tuli kustutada metsa alla levinud tulekahju. Kokku põles hinnanguliselt 300 ruutmeetrit metsaalust pinnast. Tulekahjule pandi piir kell 16.55.

24. mail kell 16.12 kiirustasid päästjad appi Rakveresse Mõisavälja tänavale, kus pooleteiseaastane laps oli oma ema rõdule lukustanud. Kuna köögis oli ka toit pliidil, tuli päästjatel kiiresti tegutseda ning redeli abil akna kaudu teisel korrusel asuvasse korterisse siseneda. Ohtlik olukord likvideeriti ja ema pääses taas tuppa lapse juurde.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

24. mail kell 11.42 teatati häirekeskusele tulekahjust Paide linnas Võõbu külas, kus päästjate saabudes põles maastik 400 meetri ulatuses ning metsas oli süttinud paar kuuske. Kustutustööd lõpetati kell 13.21.

24. mail kell 21.48 kiirustasid päästjad Türile Tehnika tänavale, kus katlamaja juures oli tossama hakanud hakkepuiduhunnik. Kuna põlemine toimus hunnikus sees, tuli see kustutamiseks laiali tõsta. Kokku põles umbes 80 kuupkanti hakkepuitu, mis kella 23.26-ks kustutatud sai. Esialgsel hinnangul võis tegemist olla isesüttimisega.

Raplamaa

24. mail kell 14.15 anti päästjatele teada, et Raplas Põllu tänaval oli kortermajas kuulda suitsuanduri signaali. Päästjad leidsid korteri, kus oli toit pliidile unustatud. Elamine tuulutati ning omanikuga lepiti kokku kodunõustamise aeg.