Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. mail kell 19.36 helistas hädaabinumbrile inimene, kes Lasnamäe linnaosas Läänemere teel asuva kortermaja liftis kinni oli. Kodanik oli esmalt helistanud liftiseinal olevale rikketelefonile, kuid liftioperaator väitis, et nad alates eilsest enam selle maja liftidega ei tegele ning soovitas helistada häirekeskusesse. Kohale saadetud päästemeeskond vabastas inimese katkisest liftist kell 19.54 ning seejärel lubati kohale saata siiski ka liftitehnik, kuna selgus, et liftiseinal viidatud firma siiski tegeleb selle maja liftide hooldusega.

25. mail kell 22.30 helistas häirekeskusesse Tallinna kesklinnas Väike-Ameerika tänaval elav naisterahvas, kes teatas, et mööda tänavat jookseb kits, keda ajab taga suur vihane koer. Päästjate saabudes oli hirmunud kits peitunud ühte Väike-Ameerika tänaval asuva hoovi garaažide taha. Päästjad said kitse kätte ning andsid ta üle kohale kutsutud Jäägriabi OÜ esindajale, kes looma metsa tagasi lubas toimetada.

26. mail kell 01.22 helistas hädaabinumbrile Mustamäe linnaosas Mustamäe teel elav inimene, kes teatas, et ta ei saa oma koduust avada, kuna tundub, et seestpoolt on mingi riiul sellele ette kukkunud. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning inimene sai tuppa kella 01.36-ks.

26. mail kell 07.52 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Visase jäätmejaamas on verise käpaga jänes võrkaia vahel kinni. Päästjad vabastasid jänese aia vahelt kell 08.14 ning toimetasid ta loodusesse toibuma.

Harjumaa

25. mail kell 17.43 teatas Rae vallas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 21. kilomeetril liigelnud kodanik, et viadukti all kõnniteel põleb midagi. Kohale saabunud päästjad leidsid eest väikese plastikjäätmetest koosneva prügilõkke, mis kustutati kell 18.01

25. mail kell 19.23 sõitsid Kibuna vabatahtlikud päästjad kustutama kulupõlengut Lääne-Harju vallas Rummu alevikus. Ligikaudu 400 ruutmeetrit põlevat kulu sai päästjate poolt kustutatud kella 21.55-ks.

26. mail kell 04.14 sõitsid Saku vabatahtlikud päästjad Saku valda Tiigi tänavale, kus sõiduteele oli kukkunud suur puu, mis mõlemad suunad liiklemiseks sulges. Päästjad eemaldasid puu teelt kell 04.36

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

25. mail kell 10.40 sai häirekeskus teate, et Elva linnas Vestika tänaval asuval ehitusplatsil põletatakse penoplasti tükke, mis tekitab musta suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes, et lõkkes põletati ehitusjäätmeid ning kustutasid selle.

25. mail kell 13.52 said päästjad väljakutse Tartu linna Vallikraavi tänavale, kus väheste okstega suure sirge puu otsas istus kass, kes sealt poole päeva vältel alla polnud suutnud tulla. Päästjad püstitasid redeli ning aitasid kiisu alla kell 14.07

25. mail kell 18.44 teatati, et Tartu linnas Raatuse tänaval asuva mahajäetud maja juures on tunda gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad avastasid hoone juurest vanametalli hunniku, millest leiti nõukogudeaegne gaasiballoon, mis lekkis. Päästjad tõstsid ballooni püsti ning sulgesid lekke.

25. mail kell 21.20 helistas häirekeskusesse Tartu linnas Ujula tänaval ahiküttega majas elav inimene, kes teatas, et tema alumise naabri korterist imbub tema korterisse suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes korteri, kus ahi oli suitsu sisse ajanud ning tuulutasid elamise. Kiirabi sekkumist keegi õnneks ei vajanud. Kuna korteris puudus kohustuslik vingugaasiandur, palusid päästjad elanikul see esimesel võimalusel soetada ning seda ta teha ka lubas.

Valgamaa

25. mail kell 11.35 sai häirekeskus teate, et Tõlliste külas Sangaste metskonnas põleb vana raiesmik. Päästjad üheskoos vabatahtlike päästjatega Pukast kustutasid esmalt kaks tulekollet ning seejärel teatati, et üks suurem tulekolle asub veel veidi eemal, metsa serval. Päästjad kustutasid kella 14.04 paiku ka metsa ohustava kolde.

Võrumaa

25. mail kell 13.23 teatati, et Rõuge vallas Tundu külas põleb elumaja vahetus läheduses asuv kraaviperv. Kohale saabunud päästjad kustutasid esialgsel hinnangul lõkkest alguse saanud kraavipervel põleva kulu kell 14.19

Põlvamaa

25. mail kell 17.02 sõitsid päästjad appi kiirabimeedikutele, kes ei saanud Põlva vallas Leevijõe külas ligi vanemale meesterahvale, kes oma hoovis kukkumise tagajärjel puusaliigest nihestanud oli ning kõndida ei saanud. Hoovis oli nimelt kuri hundikoer, keda päästjad rahustama asusid, et kiirabi saaks patsiendile abi osutada.

Valgamaa

26. mail kell 02.09 paluti päästjaid appi Tõrva haiglasse, kus eakas ja ülekaaluline meesterahvas oli WC-sse läinud, kui sealt enam ise püsti ei saanud. Kahjuks ei jätkunud piisavalt jõudu ka meedikutel. Päästjad aitasid patsiendi voodisse tagasi kella 02.20-ks

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

25. mail kell 14.57 anti häirekeskusele teada, et Narvas Soldino teel oli kulupõleng. Päästjate saabumise ajaks oli maaomanik suutnud lõkkest alguse saanud umbes 15 ruutmeetri suuruse põlengu ise kustutada. Päästjad kustutasid veel mõningad üksikud tulekolded.

25. mail kell 20.11 andis tähelepanelik inimene teada, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Hobuseraua tänaval oli kulupõleng. Päästjad kustutasid pärast saabumist umbes 100 ruutmeetri suuruse maastikupõlengu kella 20.56-ks.

Kell 23.23 anti aga teada, et samas kohas oli taas põleng, mille päästjad kiiresti likvideerisid. Esialgsel hinnangul oli tegemist süütamisega.

Lääne-Virumaa

25. mail kell 15.00 andis möödasõitja teada, et Rakvere vallas Karivärava külas põles raudtee ääres kulu ja võsa. Päästjad kustutasid umbes 60 ruutmeetri suuruse põlengu kell 15.55.

25. mail kell 22.44 anti häirekeskusele teada, et Vinnis Sõpruse tänaval asuvas spordihoones oli tööle rakendunud automaatne tulekahjusignalisatsiooni süsteem. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et hoone keldrikorrusel oli süttinud elektrikilp. Hoones viibinud kaks inimest evakueeriti ning tulekahju likvideeriti kell 00.10. Hoones suudeti ära hoida suurem põleng, sest elektrikilbi vahetusse lähedusse oli ladustatud suurem kogus madratseid. Inimeste tervisele ohtu ei olnud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

25. mail kell 20.10 anti häirekeskusele teada, et Kärdlas Väike-Sadama tänaval põles ettevõtte territooriumil järelevalveta jäetud lõke, mis ohustas metsa ning hooneid. Päästjad võtsid ühendust omanikuga, kes avas lukustatud väravad, et päästjad saaksid ohtliku tulekolde kustutada.

Pärnumaa

25. mail kell 11.27 andis tähelepanelik inimene teada, et märkas Põhja-Pärnumaa vallas Vändra alevis Vihtra teel võsast suitsu tõusmas. Päästjad leidsidki saabumise järel umbes 3800 ruutmeetri suuruse maastikupõlengu, mille veejugade abil kella 13.02-ks ära kustutasid.

Samuti tuli päästjatel käia korduvalt nõustamas lõkketegijaid, kelle tulekolle oli naabreid häirinud või tundunud ohtlikuna.