Ööpäeva operatiivinfo
Sündmuste info 26.-27. mai
Põhja päästekeskus
Tallinn
26. mail kell 16.43 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Heina tänaval asuva eramaja hoovis ripub varblane 6 meetri kõrgusel puu otsas ning on jalgupidi niidi küljes kinni. Päästjad vabastasid varblase vangistusest kella 17.08-ks
27. mail kell 07.18 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Sõle tänaval asuvas elumajas põleb korter. Päästjate saabudes olid põlevast korterist elanikud ise välja saanud ning seejärel evakueeriti ka kõik teised trepikoja elanikud. Tulekolle asus korteri elutoas, kus põles diivan ning tulekahju lokaliseeriti kella 08.08 paiku. Põlevast korterist toodi välja ka koer ja kass, keda kiirabi veidi turgutas ning nendega oli kõik korras. Kella 08.50 seisuga järelkustutustööd veel kestavad.
Harjumaa
26. mail kell 14.59 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Riispere-Vasalemma maantee 5. kilomeetril läks veokil rehv põlema, mille veokijuht pulberkustutiga suuremas osas ise kustutatud sai, kuid kuna rehv oli veel kuum ning suitses, siis palus veokijuht kohale ka päästjaid, kes saabudes rehvi lõplikult kustutasid.
Ida päästekeskus
Ida-Virumaa
26. mail kell 11.44 anti häirekeskusele teada, et Narvas 26. Juuli tänaval olid kaks meest teinud haljasalale lõkke. Päästjad leidsid kohale saabudes eest alkoholi tarvitanud isikud, kes olid teinud lõkke, et liha grillida. Päästjad selgitasid grillmeistritele lõkke tegemise ohutusreegleid ning suunasid nad linnas grillimiseks ettenähtud puhkealale. Lõke kustutati ämbritäie veega.
26. mail kell 16.47 oli päästjaid appi vaja Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Kadri tänavale, kus vanem mees oli oma kodus kukkunud ning ei suutnud enam tõusta. Kuna uks oli seestpoolt lukustatud, tuli päästjatel siseneda korterisse akna kaudu ning uks kiirabimeedikutele avada. Seejärel aitasid päästjad patsiendi kiirabiautosse transportida.
Lääne päästekeskus
Saaremaa
26. mail kell 20.19 teatati häirekeskusele tulekahjust Saaremaa vallas Mätasselja külas, kus lahtise leegiga põles kahekorruseline puidust suvila. Hinnanguliselt oli põlemise pindalaks 100 ruutmeetrit. Tulekahju oli levinud mõlemale korrusele ning kustutustööd lõpetati kell 23.07. Majas viibinud inimesed pääsesid ise välja ning õnnetuses viga ei saanud. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse pliidi kütmisest. Päästesündmusele reageeris kaks paakautot, kaks põhiautot, kaks maastikukustutusautot ja juhtimisauto.
Lõuna päästekeskus
Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid aset ei leidnud.